Skocz do zawartości
dresik

B3 - samoczynne wyłączanie się świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze światłami mijania, a mianowicie jak włączam je przyciskiem, to czasami świecą tylko postojówki, ponowne wyłączenie i włączenie nic nie pomaga, dopiero trzeba mrugnąć światłami długimi. Wyłączają się podczas jazdy, i to kilka razy pod rząd, a potem znowu jest spokój. Wczoraj jeszcze miałem taki efekt, że światła "wygasały" tzn. coraz ciemniej świeciły, ale po mrugnięciu długimi było już ok.

 

W tamtym roku miałem ten sam problem, wymieniłem włącznik świateł, niby to pomogło, ale teraz znowu problem wrócił. Ale wydaje mi się, że nie jest to wina włącznika.

 

Jeśli ktoś miał już taki problem to prosiłbym opisać, co dokładnie wywołuje taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na włącznik świateł. jaki założyłeś w tamtym roku?? bo podróby długo nie wytrzymują...

pożycz od kogoś i przetestuj. najlepiej ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy kupiłem zamiennik za około 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wymiany lub przeczyszczenia przełącznik krótkie/długie pod kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już będzie nieaktualne, ale dodam że jak nie ma przekaźnika przełączniki są obciążone prądem tak dużym że po pewnym czasie następuje wypalenie się styków owych urządzeń. Zastosowanie przekaźnika eliminuje ten problem ponieważ wtedy przez przełącznik płynie bardzo mały prąd tylko do sterowania cewki przekaźnika, co automatycznie daje praktycznie niezawodność działania nawet zamiennika za parę groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym stawiał na przełącznik :0 miałem podobne objawy, wymiana przełacznika wyleczyławszystkie niedomagania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było identycznie. Niefajnie jak w nocy nagle gasną światła, tylko, że u mnie włączenie na długie nic nie dawało, trzeba było pstryknąć z wyczuciem włącznikiem. Kupiłem nowy włącznik - TOPRAN za 54 zl w IC. Póki co od 4 miesięcy problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nowy włącznik - TOPRAN za 54 zl w IC. Póki co od 4 miesięcy problemu nie ma.

 

Toprany siadają po 6 miesiącach.

Wiem cos o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności