Skocz do zawartości
kamol

Bąble na nadkolu!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki dziś zmartwiła mnie jedna rzecz gdy woskowałem auto zauważyłem że na nadkolu wyskoczyły bąble 5 takich wypukłości pod lakierem czy to oznacza że to początki rdzy jak to możliwe ?? Co mam w takim wypadku robić sam nie jestem w stanie tego naprawić ile kosztowało by mniej więcej zrobienie tego do porządku u lakiernika chodzi mi o cene przybliżoną??Czy to prawda że passat b5 ma gwarancje korozji na 12 lat i mozna z niej skorzystać jezeli auto było serwisowane co roku mój spełnia te warunki tzn że mi to naprawią za free??43879907.jpg

Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne tak tez miałem podobnie myjak ciśnieniowa tydzień do tyłu niechcący się pozbyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak się zaczęło.... :taksobie zrobiłem raz(przy okazzji postłuczkowego lakierowania zderzaka) i teraz wychodzi znowu to samo...:zeco bede zmuszony udać się do dobrego fachmana...nie bede jeżdził z rudą koleżanką na nadkolu:kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapewne tak tez miałem podobnie myjak ciśnieniowa tydzień do tyłu niechcący się pozbyłem...
Łukasz możesz bardziej wytłumaczyć byłes na gwaracji zrobili ci to ??

 

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

 

nie bede jeżdził z rudą koleżanką na nadkolu
No ja też nie mam zamiru bo bym sie czuł jak w mazdzie 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na Fe2O3, rozumiem że to nadkole VW a nie opla?:) A tak na poważnie raczej rdza to szamie. naciśnij na te bąble, jeśli nic w nich nie ma to znaczy że odstał lakier, (np. myjka). jak są twarde, to pewnie je rudzielec wypełnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to wygląda na Fe2O3, rozumiem że to nadkole VW a nie opla? A tak na poważnie raczej rdza to szamie. naciśnij na te bąble, jeśli nic w nich nie ma to znaczy że odstał lakier, (np. myjka). jak są twarde, to pewnie je rudzielec wypełnił.

 

Kolego bąble po naciśnięciu są puste tzn jak bym je mocniej naciśną to pewnie by pękły. Myje auto myjka co 2 tygodnie hmmmmmmmm. W moim poprzednim passacie b5 też myłem co 2 tygodnie prawie 2 lata i nic sie nie działo:( Dodam że ten problem wyskoczył nagle jescze 2 tygodnie temu nic nie było a teraz takie duże bąble????

 

Co mam teraz robić jak to najlepiej profesionalnie naprawić tak żeby nie wruciło i śladu po tym nie było?? Ile mniej więcej tak naprawa by kosztowała??? Z góry dziękuje za każdą opinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej iść do jakiegoś dobrego lakiernika za element biorą od 250-300 zł. Bo jak ci pęknię to bedzie coraz gorzej wody sie dostanie i amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No najlepiej iść do jakiegoś dobrego lakiernika za element biorą od 250-300 zł. Bo jak ci pęknię to bedzie coraz gorzej wody sie dostanie i amen
aha tzn że jak bym chciał żeby cały elemęt mi malowali to co oni zrobią zeszlifują wszystko do gołej blachy i na nowo pomaluja podkład farba i bezbarwny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha tzn że jak bym chciał żeby cały elemęt mi malowali to co oni zrobią zeszlifują wszystko do gołej blachy i na nowo pomaluja podkład farba i bezbarwny??

 

Powinni tak zrobić

 

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

 

No najlepiej iść do jakiegoś dobrego lakiernika za element biorą od 250-300 zł. Bo jak ci pęknię to bedzie coraz gorzej wody sie dostanie i amen

 

Niekoniecznie,ceny są nieco niższe niż przedstawiłeś.

 

---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

 

Kolego bąble po naciśnięciu są puste tzn jak bym je mocniej naciśną to pewnie by pękły.

 

Przedziuraw te bąble-mam nadzieję że to tylko rdzawa plama Ci się ukaże.Niestety przeważnie jak już jest taki duźy-jak to ująłeś "bąbel",to niestety już jest mała dziura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a dało by się kupić nowy taki elemęt już pod mój kolor w ASO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Element zawsze się da kupić ale pewnie zapłacisz tyle że szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedziuraw te bąble-mam nadzieję że to tylko rdzawa plama Ci się ukaże.Niestety przeważnie jak już jest taki duźy-jak to ująłeś "bąbel",to niestety już jest mała dziura...
No tak ale dziwne jest to że jeszcze tydzień temu nic tam nie było a tu nagle bąble centymetrowe wyskoczyły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha a dało by się kupić nowy taki elemęt już pod mój kolor w ASO???

 

Niestety po zakupie nowego elementu pozostaje Ci lakiernik-pomaluje wg kodu lakieru ;)

 

---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

 

No tak ale dziwne jest to że jeszcze tydzień temu nic tam nie było a tu nagle bąble centymetrowe wyskoczyły???

 

Poprostu dostała się większa ilość wody,korozja mogła postępować o wiele dłużej i teraz dopiero to wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że strasznie przewrażliwiony jesteś :)

 

Aha a dało by się kupić nowy taki elemęt już pod mój kolor w ASO???

 

Jeśli się uprzesz to dostaniesz ale raczej w podkładzie do malowania za cenę kosmiczną.

 

Oddaj to do dobrego lakiernika i będzie bajeczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprostu dostała się większa ilość wody,korozja mogła postępować o wiele dłużej i teraz dopiero to wyszło...
No tak ale myślełem że blacha w naszych paskach jest galwanizowana tzn 12 lat gwarancji na korozje , jak myslicie mógłbym z niej skorzystać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha a dało by się kupić nowy taki elemęt już pod mój kolor w ASO???

podaj mi kod lakieru a cie linkami zasypie :) zobacz ebay alegro napewno znajdziesz ja tak zrobilem i wymienilem :) a jesli masz to zamiar malowac to nie czekaj az odpadnie plat lakieru tylko jedz do lakiernika bo rdza wier>>>.... ci blache nawet jak tego nie widzisz

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę kolego, że strasznie przewrażliwiony jesteś

 

Jestem przewarażliwiony bo co tydzień jakaś pierdułka wyskakuje drobne usterki .To jest już mój drugi pasek i zawsze sobie muwiłem i innym że pomimo tych drobnych usterek jedyne co nie ma prawa w passku się zepsuć to blacha a tu takie rozczarowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale myślełem że blacha w naszych paskach jest galwanizowana tzn 12 lat gwarancji na korozje , jak myslicie mógłbym z niej skorzystać????

 

Śmiem w to wątpić...

 

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

 

podaj mi kod lakieru a cie linkami zasypie :) zobacz ebay alegro napewno znajdziesz ja tak zrobilem i wymienilem :)

 

Racja-dla przykładu-drzwi na alledrogo do mojego Passka,oczywiście bez "flaków" 90 zeta...Sprawdzać i kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiem w to wątpić...

 

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

 

 

Racja-dla przykładu-drzwi na alledrogo do mojego Passka,oczywiście bez "flaków" 90 zeta...Sprawdzać i kupować ;)

ja dalem 20 funtow za blotnik ktory lepiej wygladal niz ten co mial;em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał kamol

No tak ale myślełem że blacha w naszych paskach jest galwanizowana tzn 12 lat gwarancji na korozje , jak myslicie mógłbym z niej skorzystać????

 

Śmiem w to wątpić...

 

No tak ale jest coś takiego jak gwarancja perforacyjna można z niej skorzystać jeżeli auto było serwisowane co roku w VW moje spełnie te warunki więc może jest szansa że zrobią mi to za free informacje zaczerpnełem stąd http://www.auto-swiat.pl/wydania,Jak-dziala-gwarancja-antykorozyjna-Czyli-gwarancje-z-dziurami,24047,1.html

 

---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

 

Racja-dla przykładu-drzwi na alledrogo do mojego Passka,oczywiście bez "flaków" 90 zeta...Sprawdzać i kupować

 

allegro odpada mieszkam w UK a na ebayu też nic niema chyba że od Jankesów albo od Gebelsa którego cięzko skapować:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności