Skocz do zawartości
Gość bromek

Dziwne zachowanie zamka centralnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bromek

Witam,

od paru dni obserwuję dziwne zachowanie zamka / alarmu w moim B5 oczywiście z alarmem i centr zamkiem.

Jak zamykam z pilota to rygle się zamykają ale samochód już nie błyska kierunkowskazami (a jak dotąd błyskał 1raz). Kontrolka alarmu w drzwiach przy oknie błyska tak jak zwykle.

Jak otwieram z pilota to jest tak jak było tzn błyska 2 razy i rygle się otwierają.

Jak natomist zamykam zamki od wewnątrz przyciskiem centralnego zamka w drzwiach kirowcy to mi często rygiel w drzwiach kierowcy wyskakuje z powrotem do góry. Spróbuje raz i drugi i w końcu załapie. Rygle w pozostałych drzwiach załąpują za każdym razem.

Ktoś ma pomysł co to może być ???

pozdrawiam

bromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj widze ze jestes z krk.skontaktuj sie z qland auto tel.0505 7 8 lub 6 5705 p.andrzej kulis ul fatimska 9 naprawde gony polecenia spec od autoalarm i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiał bym bardziej na zbyt naciągniętą linke od klamki(wew/zew)

Rozbierz drzwi.Wyciągnij zamek(sciągnij wszystkie linki).Sprzwdź jak działa zamek bez obciążenia

Odnośnie kierunkowaskazów,to może być inna przyczyna.Mogłeś przeprogramować(przez przypadek)moduł.

Powyżej optymistyczna wersja.

Pesymistyczna:

Woda dostała się do modułu konfortu i robi spustoszenie.Sprawć czy masz sucho pod fotelem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na 100% uszkodzenie zamka kierowcy. Może być to pęknięcie punktów lutowniczych, płytki lub ścieżek na niej albo (chyba najgorsze) któregoś mikroprzełącznika. W FAQ jest dokładny opis jak rozebrać i naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny objaw (dodatkowo po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie wnętrza i lampka w drzwiach). Mój mechanik mówi, że pada zamek w drzwiach kierowcy.

I że dopóki mruga dioda w drzwiach, to alarm się uzbraja i mogę odpuścić naprawę. Chyba, że chcę wydać ok. 150 zł za używany zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I że dopóki mruga dioda w drzwiach, to alarm się uzbraja i mogę odpuścić naprawę
ale nie ma podwójnego ryglowania i po wybiciu szyby można otworzyć drzwi od wewnątrz, co znacznie ułatwia pracę ewentualnemu kolekcjonerowi cudzej własności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałem podobne objawy jak opisuje bromek, przypomniałem sobie ten temat i trochę się zgrzałem. Wyszedłem z roboty i pstrykam pilotem, zamykam otwieram i tak w kółko a on nie miga. Zacząłem sprawdzać drzwi i okazało się, że klapa bagażnika nie była zatrzaśnięta i stąd cały problem. U użytkowników, jak w moim przypadku z małym stażem, przyczyna może być właśnie taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Witaj widze ze jestes z krk.skontaktuj sie z qland auto tel.0505 7 8 lub 6 5705 p.andrzej kulis ul fatimska 9 naprawde gony polecenia spec od autoalarm i nie tylko.

 

 

heh akurat goscia znam znam ich zaklad.... robia wsio na jedno kopyto. Wlasnie on mi powiedzial ze wsio bendzie dzialac jak przewierca dziury dadza przelączniki i wsio bendzie dzialc.... rodem z POLDKA !! jakies dzyndzle nieorginalne :| NIEPOLECAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności