Skocz do zawartości
adamskyyy

Spadek mocy a metaliczny odgłos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jestem tutaj nowym forumowiczem. Mam paska 1,9 tdi AFN 110. Problem jest takiej natury że jak wciskam na maxa w gaz to tak od 1,8-3,0 silniczek wydaje drobny metaliczny dzwiek (jak by cos metalowego o siebie tarło). Jak wrzuce nastepny bieg to oczywiscie odgłos zanika. Najbardziej słyszalny jest przy jeździe na 3-cim biegu (tylko podczas jazdy). Dodam jeszce że autko potrafi stracic na mocy - silnik chodzi wtedy jak traktorek i nie ma szansy na przyspieszanie (choć zdarza się to rzadko). Problem rozwiązuje się w momencie gdzy wyłączam i spowrotem włączam silniczek. Jednak metaliczny odłgos trwa nadal. Czy mogą to być objawy zużytej turbiny ? Aha ... i jeszce jedno - autko ma sczególnie moc jak silnik jest zimny, ale jak już sie rozgrzeje to jest tak jak by troche traci na mocy :( ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy waz od intercolera nie jest szczelny to jest podobny dzwiek sprawdz tez c\zy nie masz walnietego łacznika elastycznego-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij VAG zrób logi i sprawdz błedy

a i poszukaj na forum spadek mocy czesto opisywane na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , dzis zrobie vaga i sprawdzw ten wężyk to dam cynk co do ewentualnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak waz pekniety to przy wciskaniu pojawia sie chmura za toba....looknij w lusterko przy przyspieszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem disiaj na prostej ... przy wdepnieciu w deche nie bylo chumry tak wiec wąż chyba jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaskoczę was. Dwa dni temu usłyszałem jak mi syczy po zderzakiem. Dziura w łączniku do fmic-a na palec i dymu nie było widać w lusterku. Natomiast tez mam od jakiegoś czasu to cholerne metaliczne cykanie najbardziej słyszalne na 3 biegu dochodzące jak na moje ucho od strony kierowcy. (czasem trochę przypomina tez dźwięk jakby kolektor puszczał na jednym garze) Nie mogę dojść co to jest. Jak się płynnie przyspieszy to nic nie cyka, dopiero przy pełnym obciążeniu. Popychacze nie wyrabiają???? Pompa oleju???

 

Nie ma spadku mocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a panowie nie maja wspawanych nieoryginalnych łaczników elastycz\nych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie tez mam metaliczny dzwiek ale dochodzacy z silnika,prawdopodomnie sworzen na tloku ale pewni w serwisie nie sa i kazali przyjechac jak bedzie bardziej tykalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podpiac pod kompa i sprawdzic zawor przestawiacza wtrusku czy nie odbiega od normy jak zle dziala tez jest taki efekt. a na 3 biegu ma zawsze najwieksze obciazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie podpiac pod kompa i sprawdzic zawor przestawiacza wtrusku czy nie odbiega od normy jak zle dziala tez jest taki efekt. a na 3 biegu ma zawsze najwieksze obciazenie

 

w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności