Skocz do zawartości
ziewak10

Przy hamowaniu silnikiem szarpie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czy spotkał się ktoś z takim dziwnym objawem podczas hamowania silnikiem i dohamowywaniem hamulcem silnik jakby przez moment dostawał dawkę paliwa i odczuwalne jest szarpnięcie.Dodam że nie jest to zawór EGR bo dzisiaj go wymontowałem wyczyściłem i wymieniłem uszczelki,na komuterze nie ma żadnych błędów.Silnik nie traci mocy,turbina zachowuje się normalnie.Czy mogą to być pomp.wtr.Passat 19tdi 115 KM AJM

Edytowane przez ziewak10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-mas sprawny??i co z poduchami pod silnikiem i skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło działa normalnie nie trzęsie i nie szarpie,chociaż też o tym myślałem bo jest lekki problem z 1-biegiem czasami ciężko wchodzi.Ale czy jest możliwe żeby ślizgło się sprzęgło tylko przy hamowaniu a nie przy gwałtownym ruszaniu? I dodam że zreguły jest to tylko raz naprzykład hamując od 3000tyś obr.szarpnie przy 1500-1800 i na komputerze przez moment pokaże spalanie a nie 00.

Edytowane przez ziewak10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy coś się wyjaśniło w tej sprawie, bo właśnie mam ten sam objaw.

Na wolnych obrotach (stojąc) i przyśpieszając - wszystko ok, nic nie szarpie nie drży.

Hamując silnikiem (puszczam pedał gazu) na IV, V biegu cykliczne szarpnięcie samochodem. Po wciśnięciu sprzęgła nie ma tego problemu auto się toczy płynnie, nic nie trzęsie i nie szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie banalne ale czy na obu osiach masz taki sam profil opony? 5 mm różnicy a czujnik ABS-u może szaleć i przez to tak może szarpać (różnica obwodu koła powoduje że system myśli, iż jedna z osi się ślizga i próbuje "pomóc")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie puszczasz zbyt gwałtownie sprzegla? u mnie przy tkim wlasnie szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil taki sam, a sprzęgło puszczam jak zawsze delikatnie, nawet na wysokich obrotach auto równo zwalniało, a teraz szarpie. Ostatnio dałem siostrze prowadzić, a ona dopiero co po zdaniu prawa jazdy i pierwsze ruszenia wiadomo zajączkiem, może zerwała jakąś poduszkę silnika czy sprzęgła, jutro będę to sprawdzał. Poza tym wymieniałem przeguby ale to chyba nie ma nic do rzeczy, bo zmieniałem oba, na takie same, no i robił to mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami moze byc to poduszka pod silnikiem albo skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Walczę z tym w ojca passacie od 6-ciu miesięcy, uważam że ważne jest to że silnik dostaje dawkę paliwa co jest powodem przyspieszenia-szarpnięcia a widoczne na wyświetlaczu - chwilowe zużycie paliwa. W trzech serwisach dużo było gadania i testów bez rezultatu podmiana ECU nie pomogła. Jaki związek ma zerwana poduszka pod skrzynią lub silnikiem na samoczynne dodawanie gazu ?!

Pytanie do kolegów z problemem : czy maci w autach ESP ?

Czy objawy ustępują lub się zmniejszają jeżeli wyłączycie esp?

Opcją nad którą się zastanawiam to że esp poprzez chwilowe przyspieszenie próbuje wyrównać toczenie kół których odczyt jest wadliwy.

Sprawdziłem : zbieżność , geometrię, taśmę pod kierownicą czujniki abs, inne czujniki esp wewnątrz samochodu oprócz sensora prędkości obrotowej (działa kiedy auto kręci bączka).

będę próbował podmienić sterownik ESP i sprawdzić działanie w/w czujnika.

Inną opcją którą rozważam to "coś" z wydechem i nagromadzenie spalin powodujące dławienie i dodatkowa dawka paliwa która ma na celu niedopuszczenie do gaśnięcia silnika.

Co o tym sądzicie? proszę o poważną dyskusję bo jazda takim autem jest irytująca a mechanicy rozkładają ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem okazał się banalny- złe wskazania z czujnika prędkości obrotowej koła "czujnik ABS przy kole".

NIE BYŁO ŻADNEGO BŁĘDU a czujnik wariował i ESP "próbowało wyrównać" prędkości kół poprzez dodawanie "gazu", w czsie jazdy przyspieszanie nie było odczuwalne bo bylo pomijalnie małe, jednak przy hamowaniu silnikiem dało się to odczuć jako szrpanie

Podmiana sterownika ESP wiąże się z logowaniem i adaptacją ale okazała się nieskuteczna- WIELKIE DZIĘKI kolegom za info na ten temat na forum

Czujnik wymieniałem na "hybił trafil" bo nie można testować ABS I ESP w czasie jazdy ale udało się.

Edytowane przez rawi55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma ESP za to jest ASR (wyłączenie nic nie daje), przy okazji sprawdzę czujniki ABS, miejmy nadzieję, że to rozwiąże problem :)

 

PS. na szybko wyciągnąłem bezpiecznik ABS i jak ręką odjął :) teraz tylko wyczyścić

 

Wielkie Dzięki dla Wszystkich a w szczególności dla kolegi rawi55 !!!

Edytowane przez Aszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,w moim przypadku problem zniknął gdy zmieniłem opony na letnie być może był to właśnie problem z ABS jak wspomiał kolega wcześniej . Moje zimówki nie są równo zjechane różnica między oś.tył a przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie bardzo przepraszam za off topic ale sytuacja nagła i pilna... Czy passat B5 z 2003 roku o mocy 130 koni może mieś pięcio biegową skrzynię biegów? Coś takiego mam okazje kupić i ma 5 biegów i nie wiem co o tym myśleć. Szukałem informacji na ten temat ale nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelnrg

 

piszesz wymieniłeś zawór ja miałem tak samo (silnik z1) ja zawora nie wymieniłem ani nie czyściłem - rozłączyłem wężyk sterujący dmuchnąłem powietrzem aby mieć pewność ze się zamknął i zrobiłem rundkę. problem zniknął. Założyłem wężyk i znowu to samo wiec wiem ze 99.9%zaworek sterujący n17 czy jakoś tak.

 

sorry za odgrzebanie starego tematu ale może ktoś skorzysta - 99% to zaworek sterujący a to najprostsza metoda aby to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc bo już rece opadają - objawy jak powyżej z tym ze wyjęcie bezpiecznników od abs nic nie dalo czy ma ktos moze inne omysly co moze byc przyczyna takiego zachowania - komp nie pokazal zadnych bledów jedynie co to podawanie dawki paliwa wtedy gdy nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc bo już rece opadają - objawy jak powyżej z tym ze wyjęcie bezpiecznników od abs nic nie dalo czy ma ktos moze inne omysly co moze byc przyczyna takiego zachowania - komp nie pokazal zadnych bledów jedynie co to podawanie dawki paliwa wtedy gdy nie potrzeba
podawanie dawki paliwa wtedy gdy nie potrzeba
moze dlatego szarpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co jest przycyzna podawania paliwa wtedy kiedy nie trza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem jeszcze jedną rzecz a mianowicie podczas jazdy po przekroczeniu pewnej predkości po wysprzegleniu obroty nie odrazu spadaja do 9 tys przez pewnien moment zatrzymuja sie na 20 tys by po chwili plynnie zejsc do 9 tys natomiast na postoju po dodaniu gazu do 25 tys i puszczeniu gazu obroty odrazu plynnie schodza do 9 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina czujnika pedału sprzęgła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy 1.8t AEB w ogóle ma coś takiego jak czujnik położenia pedału sprzęgła?????????????

bo tez mi szarpie przy dodawaniu i puszczaniu gazu i tak sie zastanawiam czy to może właśnie coś takiego.

Do tego jeszcze lewarek zmiany biegów dość mocno sie rusza. Wymieniłem poduchy pod silnikiem i pod skrzynia na nowe lemfordera i jedną corteco i nic sie nie zmieniło. Miał ktoś może taki przypadek, jeżeli tak to prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności