Skocz do zawartości
rugo

Lusterko wsteczne - jak rozebrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a co tam się konkretnie wylewa bo też tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem: po zmianie przedniej szyby (szyba z czujnikiem deszczu) moje lusterko wsteczne, które jest chromatyczne nie reaguje, tzn widze ze nie swieci sie w nim dioda (czujnik) zielony i nie przyciemnia się. Zauważyłem również, że diody oświetlające deske nie świecą się.

Czy mechanik mógł go nie podłączyć do zasilania? Jak to sprawdzić?

A może bezpiecznik wywaliło, tylko który jest odpowiedzialny za owe lusterko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw połączenie lustra. Jedną wtyczkę masz w osłonie lusterka, zdejmiesz te dwie maskownice przy lusterku i zobaczysz kostkę. Jeżeli tam będzie podłączone, to druga wtyczka jest pod lampką w podsufitce, ale tam pewnie przy wymianie szyby nie zaglądał, więc sprawdź tą przy stopce lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie zamówiłem sobie nowe lustro wsteczne fotochrom (stare wylało) i teraz muszę go wymienić ale chciałbym zapytać czy podczas ściągania –zsuwania starego, czujnik deszczu będzie wymagał ponownego użycia żelu ? czy nawet nie ruszy się go podczas wymiany lusterka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał wymieniać płytki zostanie ta sama. Po zdjęciu lustra czujnik zostaje na szybie. Do zdjecia lustra musisz zdjęc tylko zewnętrzne obudowy lewą i prawą tą na stopce reszta zostaje. kolejność: zdjecie obudowy stopki lustra, rozpięcie kostki, zsunięcie lustra. Zaopatrz sie w mały młoteczek pobijając łatwiej zejdzie i najdzie rownież łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będziesz musiał wymieniać płytki zostanie ta sama. Po zdjęciu lustra czujnik zostaje na szybie. Do zdjecia lustra musisz zdjęc tylko zewnętrzne obudowy lewą i prawą tą na stopce reszta zostaje. kolejność: zdjecie obudowy stopki lustra, rozpięcie kostki, zsunięcie lustra. Zaopatrz sie w mały młoteczek pobijając łatwiej zejdzie i najdzie rownież łatwiej :)

 

obudowy zdjete wczoraj i kostka rozpieta bałem się własnie o czujnik czy po zsunieciu lustra mi on odpadnie czy zostanie. (był wklejany tym żelem 3 tygodnie temu z nową szybą).

 

co do młotka trochę sie obawiam o ten uchwyt na szybie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze ryzyko pobijając niż pchać/ciągnąć bo kontrolujesz wszystko a nie szarpiesz. O uchwyt sie nie obawiaj tylko w niego nie uderzaj, a w stopę lustra jak najbliżej uhwytu :). Czujnik nie spadnie bo podtrzymują go dodatkowe obudowy plastikowe w ktorych idą przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do młotka trochę sie obawiam o ten uchwyt na szybie ??
Mniejsze ryzyko pobijając niż pchać/ciągnąć bo kontrolujesz wszystko a nie szarpiesz.

 

Żadnego młotka!!!!!

Po zdjęciu maskownic wokół stopki lusterka i rozpięciu kostki, po obu stronach zobaczysz dwie metalowe jakby klamerki. Należy wziąć mały płaski śrubokręt i delikatnie podważyć jedną z nich obojętnie którą lewą czy prawą to nie ma znaczenia. W czasie podważania lusterko delikatnie zsunąć do dołu. Nic nie trzeba szarpać ani stukać, wszystko schodzi praktycznie na dotyk. I nie używaj żadnych młotków to nie Kraz

 

Miesiąc temu sam wymieniałem lusterko właśnie w ten sposób, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnego młotka!!!!!

Po zdjęciu maskownic wokół stopki lusterka i rozpięciu kostki, po obu stronach zobaczysz dwie metalowe jakby klamerki. Należy wziąć mały płaski śrubokręt i delikatnie podważyć jedną z nich obojętnie którą lewą czy prawą to nie ma znaczenia. W czasie podważania lusterko delikatnie zsunąć do dołu. Nic nie trzeba szarpać ani stukać, wszystko schodzi praktycznie na dotyk. I nie używaj żadnych młotków to nie Kraz

 

Miesiąc temu sam wymieniałem lusterko właśnie w ten sposób, pozdrawiam

Ok lusterko wymienione bez młotka a przy użyciu małego śrubokręta

Ale mam problem ponieważ kupiłem lusterko używane i jak już rozpakowalem jest delikatnie przyciemnione i dziś po podłączeniu nadal jest tak samo i na nic nie reaguje. Napięcie dochodzi. Zamieszczę zdjęcie.

DSC_0006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na słoneczny dzień, a jak nie to spróbój od strony szyby zaświecić w oczko na lusterku latarką i sprawdź reakcję, w naszych lusterkach każda sztuka ma inną światłoczułość i niektóre rozjaśniają się szybciej inne wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki sprawdzę latarką. Ale czy nie powinno być jak normalne lusterko? Oraz po wrzuceniu wstecznego powinno się rozjaśnić a tak nie robi :-(

A jak u Ciebie wygląda?

 

Sprawdzone latarką od tyłu, oraz zasłaniają z tyłu i latarką z przodu - brak reakcji :-( oczywiście na włączonym zapłonie.

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje działa poprawnie, chociaż z początku też miałem wrażenie że nie zmienia się przyciemnienie ale po jednym dniu wszystko się unormowało. Jedyną rzeczą jaką zauważyłem i jest do dzisiaj to to o czym pisałem wcześniej - a może odnoszę tylko takie wrażenie - że jakby wolniej się rozjaśnia i przyciemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na słoneczny dzień, a jak nie to spróbój od strony szyby zaświecić w oczko na lusterku latarką i sprawdź reakcję, w naszych lusterkach każda sztuka ma inną światłoczułość i niektóre rozjaśniają się szybciej inne wolniej.

 

kolego chyba zle piszesz. Od strony szyby czołowej zasłaniasz otwór (jest on odpowiedzialny za to że lusterko widzi kiedy jest ciemno, bo w dzień lusterko sie nie ściemnia) wtedy lusterko widzi jako noc i świecisz od kabiny tak jakbyś patrzył w lusterko, tak jakby ktoś jechał za Tobą na długich i wtedy ono się ściemnia aby nie raziły cię te światła z tyłu.

 

Podstawowa zasada działania lusterka to ściemnia się w nocy gdy ktoś wali nam z tyłu światłami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsyłam to lusterko gościowi uważam że jest uwalone.

zasłaniałem i kombinowałem jak pisałem wyżej i nic nie daje.

na aukcji lusterko wyglądało jak normalne bez fotochromu a dostałem zaciemnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego chyba zle piszesz. Od strony szyby czołowej zasłaniasz otwór (jest on odpowiedzialny za to że lusterko widzi kiedy jest ciemno, bo w dzień lusterko sie nie ściemnia) wtedy lusterko widzi jako noc i świecisz od kabiny tak jakbyś patrzył w lusterko, tak jakby ktoś jechał za Tobą na długich i wtedy ono się ściemnia aby nie raziły cię te światła z tyłu.

 

No to popatrz na to lusterko ze zdjęcia, w/g mnie jest przyciemnione czyli jest w fazie nocnej. Gdy światło pada na sensor od strony szyby to lusterko się rozjaśnia ( bo po co komu lusterko przyciemnione w dzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to popatrz na to lusterko ze zdjęcia, w/g mnie jest przyciemnione czyli jest w fazie nocnej. Gdy światło pada na sensor od strony szyby to lusterko się rozjaśnia ( bo po co komu lusterko przyciemnione w dzień).

 

kolego chyba zle piszesz. Od strony szyby czołowej zasłaniasz otwór (jest on odpowiedzialny za to że lusterko widzi kiedy jest ciemno, bo w dzień lusterko sie nie ściemnia) wtedy lusterko widzi jako noc i świecisz od kabiny tak jakbyś patrzył w lusterko, tak jakby ktoś jechał za Tobą na długich i wtedy ono się ściemnia aby nie raziły cię te światła z tyłu.

 

Podstawowa zasada działania lusterka to ściemnia się w nocy gdy ktoś wali nam z tyłu światłami

 

 

według mnie luterko w dzień (bynajmniej tak miałem na starym) powinno byc rozjasnione do stanu jak w lusterkach bez fotochromu.

to lusterko już dostałem w dość mocnym stopniu sciemnione a po podłaczeniu ani się nie rozjasniło ani ściemniło. Brak reakcji na zasłanianie, świecenie ogólnie na proby wskazane przez was jak i np na YouTube np:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności