Skocz do zawartości
Gość podikar

Problem z el. szybami i el. lusterkami - Passat B5 1.9 TDi !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podikar

Witam, mam problem ze sterowaniem el. szyb i el. lusterek oraz z sygnałem włączonych swiatel podczas wysiadania z samochodu!!! Wymieniłem bezpiecznik i na poczatku dzialały szyby i lusterka z piszczakiem a na drugi dzien przychodze do auta i znowu cisza - nic nie działa :dobani: Natomiast jak przekrecam otwieranie szyb kluczykiem w zamku drzwi to opuszczają sie i zamykają :zdziwko: Może coś poradzicie na to?? bede wdzieczny bardzo :ok::padam: A i czy znacie kogoś kto sprzedaje sensory sterujace do poduszek bocznych od Passka?? Pozdrawiam wszystkich :padam:

 

//usunąłem wcześniejszy taki sam temat z działu ogólnotechnicznego. Jesteś na forum już dwa dni i zapewne wiesz jakie zasady tu panują - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się sypnął moduł komfortu,który znajduje się pod dywanikiem pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasażera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kierowcy,źle napisałem.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

ten moduł komfortu jest odpowiedzialny za elektryke w drzwiach?? drogie coś takiego jest??

acha zaznaczam ze elektryka we wszystkich drzwiach nie dziala sterując ją tymi przyciskami, jedynie z kluczyka w drzwiach mozna szyby opuszczac i podnosic!!!! Poza tym wczesniej szyby działały, tylko ostatnio cos sie sypneło i wymienilem bezppiecznik i nagle zaczeły działać ale na drugi dzien jak przyszedłem do garazu, wsiadam a tu lipa ani lusterek nie da sie przyciskami ustawic ani szybami regulowac tym sterowaniem na drzwiach!!! wymienilem bezpiecznik dzisiaj znowu i nic - cisza:(

 

//scaliłem posty :hyhy: - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić ten moduł,objawy są różne,podłącz pod kompa,powinno wykazać.Może to coś innego ale sprawdź moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapi

Ja bym najpierw szukał przyczyny przepalania się bezpiecznika. Może to być choćby zwarcie przy lampce oświetlającej próg drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podikar, zajrzyj do warsztatu i faq, tam znajdziesz odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

zauwazyłem dzisiaj ze oswietlenie wewnetrzne mi przestało swiecić :zalamany: kurde niedługo to centralny zamek przestanie działać i nie dostane sie do środka :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

dzisiaj zauważyłem ze oświetlenie wewnetrzne przestało mi działać :zalamany: niedługo to centralny zamek zepsuje sie i nie dostane sie do środka :[ musze faktycznie całą skrzynke z bezpiecznikami od nowa sprawdzic psiknąć preparatem czyszczacym styki i moze wtedy zacznie coś działać normalnie w tym samochodzie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze dopiszesz czy już mogę dac Ci ostrzeżenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

w ktorym dokładnie miejscu znajduje sie ten moduł komfortu???? szukałem pod siedzeniem i znalazłem tam dwie małe kostki i nic poza tym...??? acha i w ktorym miejscu montuje sie ten sterownik do poduszki bocznej kierowcy - podobno tez pod siedzeniem ale zadnych kabelkow do podlaczenia nie widze... pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl: moduł komfortu masz pod wycieraczką pod nogami kierowcy,musisz odkręcić podnóżek i odgiąć dywanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te objawy wskazują na moduł konfortu,a nie żadne bezpieczniki!!!

Sprawdź sobie przedewszystkim czy nie masz wody pod wycieraczką kierowcy.Jak masz to jak najszybciej wysusz auto.

Aby dostać sie do modułu konfortu musisz:

-Najlepiej odkręcić fotel kierowcy

-Ściągnąć próg

-Podnieść dywanik i pod dywanikiem masz taką plastikową skrzyneczke do której wchodzi jedna gruba wiązka

To jest właśnie pojemnik modułu konfortu

Na nim masz nr fabryczny

spisz go sobie i poszukaj na allegro

Ps.Może stać się tak że nie otworzysz auta(z pilota),ale od czego masz klczyk?

Kluczykiem zawsze otworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podikar

udało mi sie porozkręcać te wszystkie listwy i dywanik zeby sie dostać do modulu komfortu i ku mojemu zdziwieniu zauwazyłem małą kałuże ;-)) zdemontowałem fotel, wysuszyłem scierkami a potem termowentylatorem całą podłogę pod siedzeniem, rozebrałem i naprawiłem moduł zamontowałem go i szybki, lusterka oraz oswietlenie - odpukać w niemalowane - działają :hurra: sterownik do airbaga bocznego kierowcy tez wczesniej troche pogrzebałem i w poniedziałek zobaczymy czy bo resecie błedu zaskoczy ;) wielkie dzięki za pomoc "pawelb6" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. :hurra::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności