Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też miałem problem z tym wyciekiem z pod pokryw...oddałem do mechanika po 2 miesiącach to samo....juz dalem sobie na luz z tym mechaniorem,jako że robił mi duży przegląd z wymianą wielu częsci(rachunek na 5000 w tym sprzęgło chłodnica rozrzad itp) to teraz mając samochód za granicą przygotowałem sie do wymiany samemu czytałem szukałem a jeśli jesteś zainteresowany to wrzuce ci linki które moga ci sie przydać....

 

podążaj za ich stroną podają szczegóły przy wymianie itp....tyle ze po angielsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o coś takiego mi chodziło :) . Dzięki wielkie

Na filmach operacja wydaje się być mało skomplikowana , jednak pewien strach jest i nadal zastanawiam się czy brać się za wymianę tych wszystkich uszczelek samemu. Ktoś może kompletował taki zestaw w Polsce? Czy może lepiej się nie bawić i zamówić gotowy z wymienionej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie z częściami Ci to skompletują, jak masz trochę pojęcia to wymienisz sam, aczkolwiek pamiętaj, że będzie potrzebny przyrządzik do ściśnięcia napinacza, ale pamiętaj o ezektorze, bo inaczej cała operacja pójdzie na marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałem problem z tym wyciekiem z pod pokryw...oddałem do mechanika po 2 miesiącach to samo....juz dalem sobie na luz z tym mechaniorem,jako że robił mi duży przegląd z wymianą wielu częsci(rachunek na 5000 w tym sprzęgło chłodnica rozrzad itp) to teraz mając samochód za granicą przygotowałem sie do wymiany samemu czytałem szukałem a jeśli jesteś zainteresowany to wrzuce ci linki które moga ci sie przydać....

 

podążaj za ich stroną podają szczegóły przy wymianie itp....tyle ze po angielsku...

 

Sylwek najpierw polecam Ci wymianę eżektora, gdyż jeżeli jest zapchany to możesz sobie wymieniać co 2 miesiące uszczelki i zawsze Ci olej pójdzie. Jeżeli zrobisz to w porę to wystarczy tylko jego wymiana i wszystko może wrócić do normy gdyż wyrówna się ciśnienie. Wątek z eżektorem był dużo razy wałkowany Tu masz od kolegów z forum audi a6 gdzie wymieniał uszczelki napinacza rozrządu oraz pokryw i eżektor

http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=20533&postdays=0&postorder=asc&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info...troche czytałem o odpowietrzeniu przed zakupem auta(jestem nieszczesnikiem od lipca...hahahha) i akurat caly eżektor wymieniłem sam juz zaraz po zakupie autka gdyż po zdjeciu osłon silnika celem ogledzin wycieków ukazała mi sie ów odma...hahahaa,to sie samo rozpadło zanim dotknełem....hahaha wiec szybko do kolegi do sklepu a on mi 120zyla...a ja co ku...wa!!! za glupi plastikowy wężyk odpowietrzający????

Od tamtego dnia moje życie się zmieniło,hahahahha...prawda była gorzka samochód niby przeciętny a częsci jak od maybacha(ceny przedtem miałem głównie ople to były tanie samochody w utrzymaniu pomimo że kadet gsi,astra gsi czy omega oraz obecna frontera...)

A wracając do tematu odme wymieniłem i jak mechanior robiłsamochód zajrzałem i kazałem mu w pokrywach udrożnic odpowietrzenie i idąc za ciosem wszystko co po drodze lecz w miejscu gdzie odma wchodzi bodajże w blok z tyłu silnika(nie pamietam) było dużo syfu i tam nie wiem czy zostało doczyszczone...raczej nikt nie dotykał tego przedemna.mechanior przy mnie wydłubał co mógł z tego otworu dostęp cieżki wiec,tyle co mógł to zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.wiem to było wałkowane na forum,ale jaki olej do silnika 2.8 v6 30v apr(czeka mnie wymiana wiec...)

Osobiście stawiał bym na vavoline max life 10w40...żona stwierdziła że zmalała konsumpcja oleju,a frontiera na zimnym silniku wyrażnie ciszej chodzi...(kompensatory pierwsze kilka sekund nie hałasuja)silnik 2.2 16v benzyna...

Dajcie znać co sprawdzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.wiem to było wałkowane na forum,ale jaki olej do silnika 2.8 v6 30v apr(czeka mnie wymiana wiec...)

Osobiście stawiał bym na vavoline max life 10w40...żona stwierdziła że zmalała konsumpcja oleju,a frontiera na zimnym silniku wyrażnie ciszej chodzi...(kompensatory pierwsze kilka sekund nie hałasuja)silnik 2.2 16v benzyna...

Dajcie znać co sprawdzone...

 

Lej tylko i wyłącznie pełny syntetyk. Ja używam valvoline max life 5w40, dobry olej. Ten silnik powinien chodzić na pełnym syntetyku i nie zastanawiaj się ze duży przebieg czy coś innego , tylko i wyłącznie pełny syntetyk. Mój do 150 tys chodził na syntetyku. Następny właściciel nie wiem dlaczego zmienił olej na 10w40 i tak przejechał 50 tys. ja po zakupie przy 200 tys zmieniłem na pełny syntetyk valvoline i tak już przejechałem prawie 60 tys i wszystko jest ok,żadnych wycieków. Nie ma się co bać że silnik się rozszczelni czy coś tam. Jeżeli wszystko masz wyczyszczone (odmy) wymieniony eżektor to raczej powienieneś mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, szukam dwóch wahaczy tylnich poprzecznych L+P w kształcie 8.(nie wiem czy jest róznica ale b5 kombi) Macie moze jakis dostęp do używanych części. Mam problem z geometria tylnich kół po założeniu niskich sprężyn. Wiem, że można zamówić tulejki wahaczy w Tedgumie, ale co ori to ori.

Wracając do ostatniego tematu, ja uszczelniłem góre i jeżdze na elfie 10w-40 i nic sie nie dzieje. Z silnikiem jest git. Dodam tylko, że świece, przewody, rozrząd itp maja ok 5 tys. km, sam wszystko wymienilem bez wiekszych problemów.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym sklepie z częściami Ci to skompletują, jak masz trochę pojęcia to wymienisz sam, aczkolwiek pamiętaj, że będzie potrzebny przyrządzik do ściśnięcia napinacza, ale pamiętaj o ezektorze, bo inaczej cała operacja pójdzie na marne.

 

Wygląda na to ,że powodem jest zapchany ezektor. Najlepszym sposobem chyba jest wymiana ezektora i czyszczenie odm. Pokrywki czyste ,wiec nie chce tego znowu rozbierać, być może wycieki się uspokoją (z tych półksiężyców). Jak nic z tego nie wyjdzie to wymienię je znowu. A uszczelniacze wałków rozrządu powymieniam jak będę robił rozrząd (mam nadzieje ,że do tego nie trzeba będzie ściągać znowu pokrywek). A i te 2 zaślepki w bloku silnika ostatecznie(zaślepki wałka rozrządu), je chyba można wymienić bez problemu, bez rozbierania rozrządu i pokrywek?

 

Up

Znalazłem poradę na innym forum ,żeby sprawdzić sobie czy dmucha spod korka oleju, tak więc włączam po nocy samochód, odkręcam korek no i przykładam rękę i nic nie dmucha, oleju nie wyrzuca, nawet bym powiedział że leciutko zasysa. Hmmm :niewiem

Edytowane przez Diabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaleje vavoline max life 5w40...Jak pisałem wczesniej zona dostrzegła różnice a i sprzedawca polecał(znajomy)...Dzieki za podpowiedż,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie który kabel(pin) od licznika podaje impuls do obrotomierza,potrzebóje tego pinu do podpiecia alarmu ze zdalnym odpalaniem.Dodam że szukałem i nie ma w pinologi takiej pozycji.Passat 1999r,dodam że w instalacji rok modelowy 1996-1999 pin jest w opisie pod numerem 11,a roku modelowym 1999.05-2001.04 już go nie ma....

Pytanie skąd wziąć impuls do alarmu,żeby alarm widział że samochód ma odpalony silnik,impuls ma mieć wartość od 1- 6volt(zmienne)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ezektor wymieniony, był zatkany mniejszy otwór , ciekawy jestem czy coś to zmieni.

Mam pytanie co to za czujniki są na tej płytce nad ezektorem, bo te kabelki podłączone do nich kruszą się jak suche liście i nie są szczelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedzie z nami moderator ?? Ostatnie parę stron wkoło to samo - o wahaczach , olejach , ezektorach -- było nie raz nie dwa , ale po co poszukać , może się ktoś zlituje nad biednym użytkownikiem.

 

A już tekst że auto jest droższe w utrzymaniu niż kadet , astra i omega mnie rozwalił - a czy któreś z tych aut miało 200KM, napęd na cztery koła i nie parchaciało jak dzikie ? O kosztach utrzymania tej wersji też było , ale kto by czytał .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zrobilem wszyzskie wycieki 3500 mnie to kosztowalo ale po wymianiw remostatu lapie mi czasami 110 stopni co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś termostat oryginalny (ASO) czy poza jakiś zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik. Co jakis czas lapie taka temperature i spada na 90. Nie chce zeby cos uszkodzilo sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tez być podwójny czujnik temperatury - jest na wężu wodnym z tyłu silnika po lewej stojąc przed samochodem. Co innego pokazuje na zegary , co innego na sterownik. Usterka całkiem typowa . Warto kpić ten czujnik w ASO - kosztuje w granicach 90 pln .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4motion ze stałym napędem są bardzo przyzwoitymi zabawkami, bezpieczne no i dużo zabawy w zimę. Sam posiadam 4motion ale w motorze 1.9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie bo wiskoza jest nowa a nie slychac jej. Jak by nie taka temperature pokazywal jak jest naprawde to moze dlatego jej nie slychac. Na vagu wywalilo mi wlasnie blad czujnika plynu chlodzacego moze przeklamuje wymienie go i zobacze co bedzie dalej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moze byc tez wina termostatu? Pozno puszcza duzy obieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugiego mam 1.9tdi pd AVF od dwoch miesiecy jak ten silnik sie sprawuje. mam boxa na 170 ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności