Skocz do zawartości
jaro1005

Lusterka elektryczne - nie otwieraja się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem wiec proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Passat z 2003 roku (listopad) 1,9 TDI 130, kombi, użytkuje go od ok. miesiąca, pewnego razu złożyłem lusterka a po kilku godzinach nie mogłem ich otworzyć, wcześniej było bez problemów, myślałem że jak podłączę pod diagnostykę to moduł komfortu wskaże w czym jest problem, a tu guzik wskazuje, że wszytsko jest w porządku żadnych błędów nie wyśfietla - a lusterka nie chca sie rozłozyć - czemu ? A i jeszcze jedna ważna informacja sterowanie lusterek oraz ogrzewanie działa !!!! tylko rozkładanie lusterek nie działa ? Może ma ktoś jakiś pomysł, lub posiada schemat zasilania do sterownika (jakimi napięciami jest zasilany, skąd itd.) lusterek w tym, modelu (mój email to [email protected]) ? Według mnie to wina napięcia które gdzieś zanikło tylko czemu na diagnostyce nic nie wykazuje, ma ktoś jakiś pomysł ?:confused:

Za udzieloną pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również jestem nowy.

W moim użytkowaniu jest pasek z 03 roku, posiada on el. składane lusterka, lecz się nie składają i jak chcę ustawić lewe lusterko to ustawia się LEWE i PRAWE, natomiast jak ustawiam prawe to jest wszystko ok. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcę ustawić lewe lusterko to ustawia się LEWE i PRAWE
to jest normalne
pasek z 03 roku, posiada on el. składane lusterka, lecz się nie składają
bo pewnie nie masz tej funkcji (silniczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Zacznij od spr.. Modułu komfortu po sprawdzaj przekaźniki.. rozbierz lusterko i zobacz jak tam z prądem i okablowaniem...

 

Pozdrawiam...

Travis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat ponieważ dzisiaj mnie to samo spotkało... tzn pod marketem złożyłem lusterka i po 2 godzinach sie już nie rozłożyły czy ktoś może wie czym może być to spowodowane...wszystko inne działa ok kierunki w lusterkach migaja ustawianie też.. macie jakieś pomysły.. Jutro sprawdzę vagiem bo juz dzisiaj czasu brak...

 

Sprawdziłem autko vagiem zero błędów, bezpieczniki tez ok a lusterka nadal w pozycji zamkniętej

Edytowane przez sYlAr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszp

także dołączam się do tematu. lusterka grzeją i działa regulacja ale nie chcą się otworzyć. proszę o jakieś info w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
także dołączam się do tematu. lusterka grzeją i działa regulacja ale nie chcą się otworzyć. proszę o jakieś info w tej sprawie

 

 

Ja również się dołączam i odświeżam temat, może ktoś miał taki problem i go jakoś rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał styczności z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Przed paroma dniami zostawiłem auto na parkingu i złożyłem lusterka. Spadł śnieg i przyszedł mróz. Dziś chciałem jechać ale okazało się, że akumulator padł. Odpaliłem na kablach auto ale lusterka się nie rozkładały (podejrzewam, że to przez mróz). Chciałem jechać po akumulator więc lusterka rozłożyłem ręcznie, włączyłem ogrzewanie lusterek. Po jeździe chciałem sprawdzić czy składanie lusterek działa i działa ale nie tak jak należy. Lusterka były ręcznie rozłożone więc je chciałem złożyć. Po tym jak już przylegały do szyby silniki pracowały dalej aż usłyszałem trzask z obu lusterek - to chyba zabierak zaskoczył. Lusterka złożone więc rozkładam a one mijają pozycję "roboczą" i wychylają się zewnętrznymi krawędziami do przodu. Tak za każdym razem to wygląda - ustawię ręcznie, składają się, zaskoczą a potem przy rozkładaniu wędrują max do przodu. Podejrzewam, że przestawiając je ręcznie, gdy były jeszcze zamarznięte zmieniłem pozycję zabieraka. Ten trzask kiedyś słyszałem, gdy ktoś mi usterko przestawił i przywracałem je do pozycji roboczej, w której to właśnie zaskakiwały.

 

Jak przywrócić poprawną pozycję lusterek?

Da się ustawić je przez VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności