Skocz do zawartości
yokuze

mocowanie przedniej poduszki pęknięte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wczoraj przydarzyła mi się ta nie miła historia, mianowicie pękło mi ucho po prawej stronie przy rozrusziku od mocowanie łapy poduszki do skrzyni biegów. CZy jest jakaś szansa na naprawienie tego, czy pozostaje mi już tylko wymiana skrzyni biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W poprzednim pasku też miałem taka awarię, postanowiłem pospawać łapę. Cała operacja powiodła się z tym tylko szczegółem, że trafienie późńiej śrubą przez rozrusznik w element gwintowany łapy wymagało niemałej zręczności (podnioszenie, opuszczanie silnika, naciąganie, podważanie itp.). Nie polecałbym spawać tylko kupić na szrocie używkę. Nigdy nie pospawasz jak oryginał!

 

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega wyżej, nie ma sensu spawać , bo może nie wytrzymać i znowu pęknie.Lepiej kup używaną skrzynię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B3 też skończyło się kupnem - ale nowej niestety... Nie mieli nigdzie używek. Cena gdzieś koło 250 zł (tylko VW Poznań).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was wie czym poszczególne skrzynie biegów dedykowany do 2,0 16v się róznia, podejrzewam ze przełożeniami zapewne. Lecz czymś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie już zrobione, okazało się ze rozrusznik był tylko przykręcony na górną śrubę, i dlatego wyrwało ucho w skrzyni biegów. po skręceniu na 2 śruby wszystko trzyma się kupy i jest na swoim miejscu. To ucho przy skrzyni biegów wygląda na takie jakby pomocnicze, gdyż jest cienkie jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności