Skocz do zawartości
stempel72

Nie działa prawe lusterko.

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym momencie przestało działać. Nie słychać pracy silniczka. Jest gdzieś jakiś bezpiecznik od tego ? Czy co mogło paść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest wspólny dla obydwu lusterek, więc to nie on. Raczej przełącznik albo wiązka w drzwiach, albo w samym lusterku.

A właściwie to w jakim aucie? W podpisie masz "Nie passat rok 2006" piszesz w dziale B3-B4 :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać czy nic nie odzywa się w tym lusterku, gdy naciśniesz przełącznik, popróbuj w kilka stron, jeżeli nic się nie odzywa - znaczy że jest jakaś usterka elektryczna. U mnie też nie działały ale coś było słychać, delikatne pstrykanie od strony lusterka, okazało się że przekładnia była w skrajnym położeniu i lekko sie zatarła. Pomógł silikon w sprayu i lekkie rozruszanie lusterka. Jak delikatnie odchylisz samo lusterko, to dojrzysz przekładnię zębatą i to trzeba nasmarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Passat B4 VR6. Niestety w lusterku nic nie słychać. Więc coś się z elektryką wysypało. Wie może ktoś które piny we wtyku, który wchodzi w słupek są od tego silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z prawym lusterkiem, coś pstryka przy regulacji góra-dół ale lusterko się nie rusza. Prawe chodzi idealnie. Lusterka wymieniłem na nowe i jest to samo. Mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe lusterko wymieniłeś, czy tylko wkład? Spróbuj go trochę rozruszać, spryskaj przekładnię za zwierciadłem silikonem, to pstrykanie to znaczy że silnik działa, tylko nie ma siły, może przekładnia jest w skrajnym połozeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całe lusterka i płytkę w sterowniku. Ruszałem lusterkiem, ale nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś pewny, że poprawnie złożyłeś sterownik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. z jednej strony płytki są trzy te podwójne kuleczki do sterowania góra-dół i lewo-prawo a od drugiej strony mam jedną podwójną kuleczkę i ona jest do przełączania lewe-prawe lusterko. I tu nie jestem pewien czy ma być tylko jedna podwójna kuleczka do przełączania między lusterkami czy dwie, bo gdy zakładam dwie to od razu pali bezpiecznik. Trochę namotane, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czeka Cię wymiana sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę czasu to można odkręcić prawe lusterko i podpiąc je pod wiazkę w lewych drzwiach po ściągnieciu tapicerki - będziesz wtedy wiedział czy to lusterko czy sterownik. Możesz też działające lewe podłączyć pod wiązke w prawych drzwiach i jeśli bedzie działac to napewno lusterko - jeśli nie może być uszkodzona wiązka w drzwiach, wiązka łaczaca stronę lewą z prawą lub sam sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę chwilkę to sprawdzę to i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamieniłem lusterka i na pewno są sprawne więc to albo sterownik albo wiązka z prawej strony. Jutro podjadę do elektromechanika to może coś poradzi. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u mechanika i muszę powiedzieć, że wstyd się przyznać, ale okazało się, że to styki były zaśniedziałe, wystarczyło przeczyścić i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem.

Przestało mi działać prawe lusterko. Gdy próbuję je regulować góra-dół to słychać tylko stukanie w nim oraz w lusterku lewym, gdy próbuję regulować prawo-lewo nie ma żadnej reakcji.

Lewe lusterko działa idealnie, w każdą stronę bardzo dobrze można regulować.

Dzisiaj przeczyściłem dżojstick (w środku po rozebraniu było bardzo brudno) ale niestety nic nie pomogło.

 

Czy spotkał się może ktoś z takim problemem? Czy może być po prostu tak, że zablokowało się coś i silnik nie ma siły tego ruszyć (to wyjaśniało by słyszalne stukanie) ?

Nie próbowałem go odchylać i smarować itp bo boję się, żeby nie pękło mi lusterko ale jutro jeśli innego powodu nie wynajdę to zabiorę się za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobne objawy jak Ty opisujesz. U mnie problemem były ułamane przewody w gumowej osłonie co wychodzi przy nadkolu i wchodzi do drzwi (harmonijka). Polutowałem i po problemie. Sprawdź u siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w weekend to sprawdzę dokładnie bo w tygodniu nie ma za bardzo kiedy bo gdy do domu się wróci to już ciemno :/

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności