Skocz do zawartości
Gość prezes605529300

Klapa bagażnika - Listwa otwierania // światełko w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezes605529300

7c6dde21bf952dd2m.jpg

 

Na zdjęciu w ramce jest listwa / uchwyt który u mnie ma luz +/- 2-3mm. I czy ta listwa jest jakoś przykręcana i da się ją dokręcić? Jest jakiś dostęp do śrub z zewnątrz czy trzeba rozkręcać tapicerkę klapy?

Jeszcze jedno mam pytanie: próbowaliście już rozkręcać "tapicerkę" klapy bagażnika? Ja próbowałem ale zbytnio mi nie szło, nie chciałem mocno ciągnąć aby nic nie ułamać. Na ile wkrętów jest ona przykręcona?

Edytowane przez prezes605529300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezes605529300

 

Listwę można i trzeba prawidłowo zamocować - należy dokręcić nakrętki od wewnątrz ; po uprzednim zdjęciu tapicerki pokrywy- zamocowana za pomocą 12 szt metalowych klamr (na wcisk) oraz po odkręceniu 2 szt wkrętów w uchwytach do zamykania pokrywy .;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi JurekW najpierw spróbuj podokręcać te nakrętki. Luz może być też spowodowany pęknięciem któregoś z czterech plastikowych mocowań znajdujących się na listwie w które wkręca się śruby. W takim przypadku dokręcanie nakrętek nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Śruby są cztery: dwie w uchwytach pod zaślepkami, dwie na górze przy łączeniu z górną częścią tapicerki. Przy składaniu trzeba też dobrze przycelować, żeby trafić metalowymi spinkami w odpowiednie otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes605529300

Dzięki wszystkim za pomoc:) Dziś rozkręcę i dokręcę tą listwę:) Przy okazji będę musiał mikrostyk w zamku przeczyścić bo nie mam światełka w bagażniku. Może od razu napisze w tym temacie. Ten temat był wiele razy wałkowany. Zobaczcie na foto:

e1e1a462d119d9e7m.jpg

 

Czy to tak powinno być? Ten kabelek (czerwono-żółty) był połączony złączką do kabelka czerwono-czarnego. Na żadnym kabelku nie jest wykrywany + lub -.

To wina mikrostyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy listwa uchwytowa tylnej klapy sedana B5 przed liftem pasuje to tylnej klapy b5 kombi przed liftem? Wedługo ilustracji w ETKA 7 listwy się niczym nie różnią, poza ostatnimi literami numerów fabrycznych. Listwa do sedana ma numer 3B0827577E, listwa do kombi ma numer 3B0827577B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie różnią, ale za 20 minut Ci odpowiem chociaż połowicznie (jak przestanie padać). Kupiłem dziś listwe z sedana, z nadzieją że będzie pasować do mojego kombi ;) Nr to 3B0827574A, rok produkcji 2000.

 

Ok, sprawdziłem. Długość i krzywizna identyczne, zaczepy i wtyczka na oko też w tym samym miejscu, więc powinno pasować.

Edytowane przez margmi
dodane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sprawdzenie. Właśnie zamówiłem listwe od sedana do mojego kombi. Jeszcze tylko przesyłka i można montować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tylnej klapy w B5 3B kombi. Czy popychacze pod listwą uchwytową tylnej klapy są ze sprężynkami lub z czymś co je odpycha po ich wciśnięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że odkopuję ale szkoda otwierać nowy temat, a chcę się tylko upewnić czy na 100% pasuje blenda klapy z sedana do kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności