Skocz do zawartości
daniel.wro

Aktywacja kontrolki tempomatu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doszedł ktoś w końcu, Jak aktywować tą kontrolę TEMPOMATU ?

Jestem świeżo po założeniu tempomatu w swoim pasku,

po sprawdzeniu (VAG test Licznika) Kontrolka jest i świeci,

ale przy włączeniu tempomatu NIE świeci.

Wie ktoś jak co i gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszy. Robiłem różności u siebie, i nie wyszło. Zrobiłem nową "instalację" od manetki bezpośrednio do kontrolki, i śmiga jak ta lala:) W ori leci po CAN.

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki "polonez15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie u mnie tez tempomat działa kontrolka sprawna sprawdzałem na kompie a po włączeniu tempomatu sie nie zapala autko mam od roku i nie wiem czy tempomat byl oryginalnie zamontowany czy nie. Co zrobic?nowa instalacje tak jak polonez15?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to ja poprosze jakiś schemat gdzie sie podpiąć by ta kontrolka ruszyła od tempomatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ruszy. Robiłem różności u siebie, i nie wyszło. Zrobiłem nową "instalację" od manetki bezpośrednio do kontrolki, i śmiga jak ta lala:) W ori leci po CAN.

 

Polonez sorka ze grzebie w starociach ale napisz co z czym podłączyłeś żeby odpalić ta kontrolkę z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja w sumie nie mam passata tylko toledo, ale mam swap licznika na ten z pełnym fisem (końcówka 947A). Oryginalnie w aucie miałem IMMO2 (CAN wewnętrzny - licznik, abs, silnik, poduchy). Obecnie w liczniku jest już IMMO3. Auto to benzyna (2.3 V5). Wsad mam z Golfa 1J5 920 846 A. Pytanie jest następujące:

Mam fabrycznie zamontowany tempomat. Nie pali mi się jednak kontrolka jak go włączę (tempomat działa jak trzeba, jedynie brak komunikatu). Niestety zegary IMMO3 nie pozwalają na zapalenie tej kontrolki celem sprawdzenia czy w ogóle działa. Czy da się to jakoś zrobić programowo? Czy ktoś robił upgrade w aucie z silnikiem benzynowym i tempomatem z IMMO2 -> IMMO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja w sumie nie mam passata tylko toledo, ale mam swap licznika na ten z pełnym fisem (końcówka 947A). Oryginalnie w aucie miałem IMMO2 (CAN wewnętrzny - licznik, abs, silnik, poduchy). Obecnie w liczniku jest już IMMO3. Auto to benzyna (2.3 V5). Wsad mam z Golfa 1J5 920 846 A. Pytanie jest następujące:

Mam fabrycznie zamontowany tempomat. Nie pali mi się jednak kontrolka jak go włączę (tempomat działa jak trzeba, jedynie brak komunikatu). Niestety zegary IMMO3 nie pozwalają na zapalenie tej kontrolki celem sprawdzenia czy w ogóle działa. Czy da się to jakoś zrobić programowo? Czy ktoś robił upgrade w aucie z silnikiem benzynowym i tempomatem z IMMO2 -> IMMO3?

Post 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość lakonicznie - ja mam CAN. W Toledo z 2003 (TDI) kontrolka działa, bez modyfikacji. Mogę sobie zrobić instalację, ale najpierw chciałem wykorzystać wszystkie inne drogi bez grzebania w bebechach licznika.

 

Tutaj zresztą kolega pisze, żę mu działa przy swapie immo2 -> immo3:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=45&t=7405&start=350#p456303

 

Z tym, że to TDi. Stąd moje pytanie czy ktoś ma w benzynie i mu działa po takiej operacji.

Edytowane przez DzieX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca).

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jakies instrukcje jak w to wejsc, edytowac itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca).

 

Potwierdzam u mnie kontrolka już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ruszy. Robiłem różności u siebie, i nie wyszło. Zrobiłem nową "instalację" od manetki bezpośrednio do kontrolki, i śmiga jak ta lala W ori leci po CAN.

 

Czy jesteś w stanie opisać co i jak zrobiłeś by kontrolka była na desce po włączeniu tempomatu w pozycję "ON"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie diody są obsadzone. Obcinasz ściezki idące do diody, podlutowujesz się cienkimi przewodami pod diodę wstawiając w jeden rezystor 470 Ohm. Jeden przewód do masy licznika, drugi podpiąłem pod wolny pin gniazda licznika. Z drugiej strony we wtyczce obsadziłem pin który zmostkowałem z pinem wtyczki manetki, na którym pojawia się +12V po włączeniu tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie diody są obsadzone. Obcinasz ściezki idące do diody, podlutowujesz się cienkimi przewodami pod diodę wstawiając w jeden rezystor 470 Ohm. Jeden przewód do masy licznika, drugi podpiąłem pod wolny pin gniazda licznika. Z drugiej strony we wtyczce obsadziłem pin który zmostkowałem z pinem wtyczki manetki, na którym pojawia się +12V po włączeniu tempomatu.

 

Dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca).

 

To ja też odgrzeję - dzięki za ten opis! Sprawdzę u siebie i dam znać.

 

Użytkownikowi polonez15 również dziękuję - chciałem uruchomić jeszcze trzy diody w liczniku i tylko do jednej jest bezpośrednio pin (kontrolka świateł przyczepy). Do dwóch pozostałych (hamulce nożny przy automatycznej skrzyni i kontrolka świec żarowych) zastosuję Twój sposób.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie chyba spalila bo tempomat dziala, wczesniej sie wyswietlalo a teraz nic. Sadze ze samo sie nie naprawi i pewnie czas na rozbiórkę. Nie wiecie czy duzo roboty przy wyjeciu licznikow ? Nede to 1 raz robil ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajtylko odpinanniu licznika żebyś sobie nie połamał zaczepów w kostce ;)

 

Raczej zaczepów blokujących przy wtyczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca).

 

U mnie jest jakiś ciężki przypadek, bo zmodyfikowałem tą komórkę tak jak pisałeś i niestety kontrolka jest nie aktywna. Odczytałem potem jeszcze raz wsad, żeby się upewnić czy prawidłowo ustawiłem, ale niestety wszystko wydaje się ok a kontrolki brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest jakiś ciężki przypadek, bo zmodyfikowałem tą komórkę tak jak pisałeś i niestety kontrolka jest nie aktywna. Odczytałem potem jeszcze raz wsad, żeby się upewnić czy prawidłowo ustawiłem, ale niestety wszystko wydaje się ok a kontrolki brak :(

 

Jaki masz numer licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności