Skocz do zawartości
edde

odgrzybianie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem właśnie cud-środek w pianie do odgrzybiania (ponoć piana najlepsza), dbiutuję w roli od-grzybiarza więc może podpowiecie czy piane zapuszczamy w kanał dolotowy pod filtr kabinowy czy sie mylę (bo gdzieś czytałem że w niektórych autach w rurkę skraplacza czy jakoś tak) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakim środkiem odgrzybiacie u siebie klimatyzacje i jak to robicie? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie srodki są w dwuch rodzajach takie z rurką którą sie wkłada w kratki nawiewu, i takie co sie odkreca i stawia z asiedzeniem kierowcy.

Też jestem ciekaw które skuteczniejsze, wiec podpinam sie pod pytanie.

Do mnie osobiście jakoś bardziej ten drugi motyw przemawia.

Pozdrawiam:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"odgrzybiałem" tym w sprayu z rurką bo słyszałem że jest dużo skuteczniejszy od granta, przed zabiegiem nieco śmierdziało z klimy, pomogło i owszem, dało ładny zapach, ale na krótko, dwa-trzy tygodnie czy miesiąc i znowu przy wilgotnej pogodzia na zewnątrz to samo, wtedy wymieniłem stary papierowy filtr kabinowy na nowy węglowy i do tego czasu minie już ponad dwa lata jak nic mi nie śmierdzi i nie mam żadnych problemów z klimą ani z wentylacją (oczywiście filtr zmieniałem częściej niż raz na dwa lata :) i zawsze węglowy, z papierowymi mam nieprzyjemne przejścia), polecam zamiast takiego pseudo odgrzybiania inwestycję w dobry filtr kabinowy węglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propos nawiewu i mnie jak włączę ciepło to sierdzi tak jak by coś sie paliło a jak włączę w czasie jazdy to na końcu deski robi sie czarno a jak nawiew chodzi od początku to jest ok wiecie może co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi_GD

Witam wszystkich.... od dłuższego czasu sam odgrzybiałem klime ale powiem tak. ani środni w piance ani te co się stawia za fotelami przednimi nie pomagają tak dobrze jak czysta chemia i odwiedzenie profesionalnego zakładu

Ostatnio dowiedziałem się że jest nowy sposób na odświeżenie klimatyzacji . Nowa metoda .. OZONOWANIE .. do tego jeszcze chemią i naprawdę zabija wszystko co znajduje się w kanałach :) dzisiaj jadę to wykonaćzobaczymy jaki efekt całą operacja 1,5 godz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile to kosztuje ?

 

W Szczecinie ozonowanie 60-80zł w zależności od zakładu. Skuteczne, należy potem dobrze wywietrzyć pojazd.Polecam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zawsze zastanawiałem po co oni u mnie na specjalności ten ozon produkują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile to kosztuje ?
W Szczecinie ozonowanie 60-80zł w zależności od zakładu. Skuteczne, należy potem dobrze wywietrzyć pojazd.Polecam.

 

W Szczecinie ja za to płaciłem dzisiaj 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Szczecinie ja za to płaciłem dzisiaj 40 zł

 

po pierwsze kolego odpowiadasz na posta sprzed 2 lat, po drugie liczy się nie cena a moc generatora jak i czas ozonowania. Lepsze jest 30-to minutowe ozonowanie 500mg niż godzinne 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze kolego odpowiadasz na posta sprzed 2 lat, po drugie liczy się nie cena a moc generatora jak i czas ozonowania. Lepsze jest 30-to minutowe ozonowanie 500mg niż godzinne 100mg.

 

Zauważyłem po czasie, że post jest stary, a co do ozonowania to trwało to 40 minut 500 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności