Skocz do zawartości
Gość pstruszka

Passat B5 przerabiany z Anglii szyby lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pstruszka

Witam

 

Mam Passata przerabianego z Anglii przez "fachowca" ale nie w swojej dziedzinie

 

Moje problemy to :

 

-auto ma dwie elektryczne szyby, lecz panel dziala odwrotnie niz powinien, przycisk L i P dzialaja odwrotnie, jak nacisne przycisk lewy to steruje on prawa szyba ale rowniez na odwrot- gora dol- jak dam do gory to prawa szyba idzie na dol i odwrotnie, to samo z prawym przyciskiem ktory dziala identycznie jak lewy ale na lewa szybe

 

-drugim problemem jest sterowanie lusterkami zewnetrznymi:

jak jest na lewe ustawione to chodzi prawe

- jak steruje na lewo to chodzi w prawo, dam w prawo chodzi w lewo, dam do gory chodzi na dol a na dol chodzi do gory

-jak przelacze na prawe lusterko to chodzi lewe i prawe: lewe chodzi w prawo, prawe w lewo, na dol to ida dwa do gory, jak dam do gory to ida na dol

 

pomieszane :] nie wiem co z tym zrobic a ogolnie na forum nie znalazlem do konca rozwiazania, koledzy pisali zeby zamienic od elektrycznych szyb przy panelu dwa kabelki ale ktore? moge przeslac zdjecia kostek itp :/ ale chcialbym ten problem rozwiazac :/

 

pozdrawiam i dziekuje za tresciwe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz na lewe, chodzi prawe, ustawiasz prawe chodzi lewe - to jest tak w każdym angolu i tego się nie zmieni. Trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pstruszka
ustawiasz na lewe, chodzi prawe, ustawiasz prawe chodzi lewe - to jest tak w każdym angolu i tego się nie zmieni. Trzeba się przyzwyczaić.

 

auto juz jest przerobione na europejskie, ale przeciez mozna dopracowac szczegoly typu odwrotnosc szyb czy lusterek jak w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że po przerobieniu, ale ostatnio czytałem na forum, że w angolach po przeróbkach tak jest i nic się nie da zrobić. Poszukaj to może znajdziesz ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pstruszka

no tak ale niektorzy po przerobieniu tak nie maja i pytanie co wymienili ? co jak i gdzie przelozyli ze maja jak w europejskim :/ i wlasnie na ich wypowiedzi czekam :) bo mnie juz to denerwuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale niektorzy po przerobieniu tak nie maja i pytanie co wymienili ? co jak i gdzie przelozyli ze maja jak w europejskim :/ i wlasnie na ich wypowiedzi czekam :) bo mnie juz to denerwuje :(

 

Lusterka wszystkie tak mają. Ja również mam odwrotnie, chodź u mnie w 3B ze płaskim sterowaniem odwrotnie działają jedynie kierunki obracania lusterek ( daje w górę idzie w dól, daje w lewo idzie w prawo ), ale przyciski L/P działają poprawnie, a u dwóch kumpli w 3BG w sterowaniu z joystickiem jest tak jak u Ciebie. Szyby również działają mi poprawnie ( u znajomych również ), więc u Ciebie po prostu elektryk coś spierdzielił przy robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pstruszka

moze w kostce przy panelu tkwi tajemnica tych moich szyb ? zalaczam zdjecia rozmieszczenia pinow u mnie w kostce :] moze cos trzeba zamienic miejscami :/ nie chce metoda prob i bledow bo cos sie popali i bedzie problemik :o

DSC05429.jpg

DSC05430.jpg

Edytowane przez pstruszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabiałem angola i jest to dziecinnie proste. Jeżeli bylby ktoś zainteresowany to moje gg: 5746954... wystarczy sie odezwac a postaram sie pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobione i nie ma zadnych problemow z odwrotnością.... Niestety nie ja przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mialem to samo, a wiec z lusterkami sobie poradzilem tak ze rozebralem je i zmienilem bieguny w dwoch silniczkach (w kazdym lusterku) z + na - i odwrotnie, i wtedy juz mialem "prawie" normalnie gdyz w panelu sterownia jak naciskalem prawe lusterko to przy sterowaniu chodzily dwa, a jak lewy to prawe! usunelem to rozbierajac przelacznik tych lusterek (mialem ten plaski-nie joystick) i przelutowalem rezystory i juz bylo w pelni ok.

Co do szyb to wlasnie w tej wtyczce zamienilem kabelki pinami nie pamietam ktore, ale dalo mi to to ze szyby chodzily ok, ale znow jak dalem do gory to na dol i odwrotnie, to juz nie majac innych pomyslow gdyz elektrykiem nie jestem, zamienilem biegunami stojany na silniczkach w mechanizmach podnoszenia i wszystko bylo ok :)

tylko jak bys mial domykanie szyb z kluczyka to by ci sie opuszczaly hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ile kosztowalo przerobienie paska sprowadzonego z uk? i czy duzo z tym klopotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym przerabiałem 2004 u Andrzeja Mazura. Czas: w poniedziałek zawiozłem, w środę odebrałem. Koszt 8500 za tę wersje-wszystko zalezy od tapicerki. W tym była dwukolorowa deska i skóra. Autko smiga pięknie u rodziców. Polecam ten zakład.

http://www.angliki.fora.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem w Elblągu, samochód zostawiłem na 2 tygodnie, koszt 7tys.

 

Polecam także jak pisze kolege wyzej pana Andrzeja Mazura- świetny fachowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby lusterka działały jak należy wystarczy rozebrać sterowanie lusterkami i zamienić miejscami dolne rezystory (przelutować je).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chodzi o sterowanie szybami... ja zamieniłem silniki... z lewych drzwi do prawych i z prawych do lewych. Pasują idealnie, tylko chodzą przeciwnie. Ten problem rozwiązałem poprzez przebiegunowanie ich. Procedura bardzo prosta i co najważniejsze skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam angola i wszystko jest ok, lewa szyba i lewy gózik do opuszczania.Lusterka tez sa dobrze ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności