Skocz do zawartości
Gość mlody300

pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mlody300

witam wszystkich

mój problem polega na tym ,że nie moge zlokalizować przewodu ,który jest odpowiedzialny za załączanie swiatełka w kabinie i sygnalizacje otwartych drzwi.Wiem ,ze opisywane to było wiele razy ,ale w passatach B5 do 2000r. jest to przewód brązowo-biały i jest na niego podawana masa ,a w moim passacie B5 po liftingu (2001r) nie ma takiego przewodu i sprawdziłem wszystkie przewody i żaden nie reaguje na masę,mogę zrobic fotkę kabli wychodzących z drzwi.potrzebuję podłączyć blokadę zapłonu i potrzebuję sygnał otwarcia drzwi kierowcy ,ze swiatełka kabiny nie bardzo mi pasuje ,a po stronie pasarzera nie załącza światło po otwarciu drzwi ,czasami załapie ale rzadko ,chcę to naprawić ,ale nei mam jak sprawdzić które kabelki są za to odpowiedzialne ,a moze ma ktoś schemat centralnego zamka?? tylko model 3BG

pozdrawiam i czekam na pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

jesli chcesz sam sygnal to wez go z lampki pod drzwiami,tej ktora sie zapala na drzwiach pod glosnikiem jesli ona sie nie pali to masz problem z wlacznikiem krancowym ale przypuszczam ze tak jak u mnie,czyli przy samym jego poczatku w klamce,rozebralem boczna tapicerke zdjolem gumki i jak ruszam kabelkami to czasami zalapuje,ale zeby to zrobic to trzeba by odkrecic zamek albo przynajmniej blache ktora jest za tapicerką i zaslania cale wnetrze w ktore chowa sie szyba, jesli swiatelko ci sie nie pali to sprawdz jeszcze zarowke bo lubia sie przepalac,ale to najprostszy sposob,ja podlaczylem sie wlasie do tych zarowek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody300

Już wszystko naprawiłem!!!

ale dzięki za podpowiedź z tymi zarówkami od oświetlenia drzwi od spodu ,jakos bystry jestem ale o tym nie pomyślałem:))

U mnie było uszkodzenie w samym zamku ,tzn jak to w passacie cześto bywa "zimny" lut !!!

przy wejściu wtyczki od zamka ,dlatego jak poruszałem to załączało ,rozebrałem zamek i poprawiłem lutowanie i już działa super ,ale ile to roboty!!!

a impuls otwarcia podłączyłem z tej własnie lampki

 

Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy wiecie może który przewód w wiązce drzwi daje sygnał z zamka (po włożeniu klucza i przekręceniu) otwarcia centralnego zamka, bo chciałbym go przeciąć aby otworzenie z wkładki zamka (np. łamakiem itp.) było niemożliwe i nie podawało sygnału do ich otwarcia. Jeżeli jest to nie możliwe np. moduł komfortu będzie widział błąd i centralny będzie głupiał to chyba zostaje tylko wyjęcie tego białego plastikowego kółeczka w które wchodzi płetwa od bębenka zamka ?

Dodam że płetwy od wkładek (bębenków) zamków już zdemontowałem ale to mi nie wystarcza........

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasacie 02r 1.9TDI mam problem z sygnalizacją nie zamkniętych drzwi , jak drzwi bedą nie domknięte i je odepchnę do wtedy jest w porządku a jak je całkiem otworze to jest tak jakby były zamknięte czy musze wymienić ten zamek?:

 

http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-passat-octavia-golf-iv-i1239856269.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takowy pytanie czy te włącznik na których robią się zimne luty są dwa czy jeden czyli czy są w drzwiach kierowcy tylko czy po stronie pasażera też ? pytam bo mam jakieś dziwne fazy z oświetleniem, i czasem z alarmem, jak zamykam to czasem mrugają kierunkowskazy a czasem nie. do tego kiedy otwieram drzwi po stronie pasażera to ciemność, nic się nie zapala, miałem podobnie po stronie kierowcy, ale rozebrałem drzwi i poprawiłem lutym teraz działa OK, ale od strony pasażera nadal lipa, no i te kierunkowskazy czasem działają a czasem nie... czy te włączniki są odpowiedzialne za oświetlenie bagażnika ? ponieważ u mnie jest jakaś dziwna faz jak podniose klapę zapala się lampka ale świeci jakieś 2 min potem przygasa i mruga jak stroboskop :( no i ostatnie czy kiedy mam otwarte okna i zgaszę silnik oraz wyciągnę kluczyk, czy powinny się one same zamknąć ?

 

dzięki z góry za odpowiedz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od końca :

czy kiedy mam otwarte okna i zgaszę silnik oraz wyciągnę kluczyk, czy powinny się one same zamknąć ?
Nie , po wyciągnięciu kluczyka okna nie zamkną się same.
czy te włączniki są odpowiedzialne za oświetlenie bagażnika ?
Nie, wyłączniki w zamku/zamkach nie mją wpływu na oświetlenie bagażnika
jak podniose klapę zapala się lampka ale świeci jakieś 2 min potem przygasa i mruga jak stroboskop
Winny jest mikrostyk w klapie bagażnika.
kiedy otwieram drzwi po stronie pasażera to ciemność, nic się nie zapala, miałem podobnie po stronie kierowcy, ale rozebrałem drzwi i poprawiłem lutym teraz działa OK, ale od strony pasażera nadal lipa, no i te kierunkowskazy czasem działają a czasem nie...
Czynności te musisz wykonać również w zamku pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jest mikrostyk w klapie bagażnika.

 

Hmmm dziwne właśnie jest że kiedy przekręcę kluczyk w stacyjce wtedy światełko nie przygasa, po tym wnioskuje że może to być jednak ten nieszczęsny moduł komfortu... no ale nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm dziwne właśnie jest że kiedy przekręcę kluczyk w stacyjce wtedy światełko nie przygasa, po tym wnioskuje że może to być jednak ten nieszczęsny moduł komfortu
A wspomniałeś o tym, opisując objawy ? Nie...

Czy w lampce bagażnika masz zainstalowane oświetlenie led ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w lampce bagażnika masz zainstalowane oświetlenie led ?

 

W moim wsadziłem żarówkę led do lampki bagażnika i tak: po otwarciu autka oświetla mi się całe wnętrze (czyli jest git) otwieram bagażnik również świeci ale gdy światło we wnętrzu zgaśnie to lampka w bagażniku dziwnie przygasa . Przy zamkniętym bagażniku elegancko gaście. Co to jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim wsadziłem żarówkę led do lampki bagażnika i tak: po otwarciu autka oświetla mi się całe wnętrze (czyli jest git) otwieram bagażnik również świeci ale gdy światło we wnętrzu zgaśnie to lampka w bagażniku dziwnie przygasa . Przy zamkniętym bagażniku elegancko gaście. Co to jest?
Bo chińczycy nie przewidzieli tego, że ten ich produkt zasilany będzie "elektronicznie" , przez jeden z bloków modułu komfortu. Twoje pytanie nie mieści się w ramach tematu :P

Odpowiedż na nie znajdziesz na Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. To by się zgadzało przy żarówce jest ok.

 

---------- Dodano o 01:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:04 ----------

 

Czy w lampce bagażnika masz zainstalowane oświetlenie led ?

 

Działałem odruchowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności