Skocz do zawartości
cichy1966

Oświetlenie wnętrza Passat B4 1994 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

W moim Passacie nie działa oświetlenie wnętrza - główna lampka koło lusterka wstęcznego na podsufitce - zarówno przy zapaleniu na stałe jak i po otwarciu drzwi (lampka ma przełącznik trzypozycyjny - na stałe - wcale - po otwarciu drzwi). W pierwszym odruchu sprawdziłem żarówkę - ale okazało się jest OK. Potem bezpiecznik - ale też jest OK. Wyjąłem lampkę i pomierzyłem napięcia na kostce, która do niej wchodzi (są tam trzy przewody - masa, plus i trzeci na którym powinna pojawiać się masa przy otwartych drzwiach) - brak napięcia - zarówno w stosunku do masy jak i w stosunku do plusa (pomierzyłem też omomierzem - czy jest stała masa, nie było na żadnym przewodzie). Wygląda jakby była kompletna przerwa. Sprawdziłem ciągłość przewodu od kostki lampki do listwy bezpieczników (nad podsufitką i w lewym przednim słupku) - przewody nie były uszkodzone ani przetarte. Nie udało mi się sprawdzić gdzie dokładnie wchodzą te przewody za listwą bezpieczników - gąszcz przewodów i brak czasu.

I tu pytanie - czy jest jeszcze jakiś moduł sterujący lub złącze, przez które one przechodzą?

Na schemacie elektrycznym tego nie widać.

Moja lampka nie ma układu zwłoki - czyli jak działała to zapalała się i gasła zaraz po otwarciu lub zamknięciu drzwi.

Czekam na pomysły i podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

gdzieś zginął plus jak znajdziesz będzie wszystko ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z masą - jej też nie ma - a powinna być - na jednym z trzech przewodów na stałe - a na drugim po otwarciu drzwi.

Nz trzecim przewodzie nie ma plusa - czy to nie oznacza, że wszystkie trzy przewody mają jeszcze jakieś pośrenie złącze, które jest na izolacji?

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

takich cudów to niema sprawdź jeszcze raz wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może dlaczego (mam taki sam przełącznik świateł jak autor) lampka włączona na otwarcie drzwi świeci mocno a po przełączeniu na stałe ledwo się żarzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

to jest bardzo prosty układ

musicie posprawdzac połączenie przewodów tam niema sie co popsuc ;)

 

po przełączeniu na stałe ledwo się żarzy..

 

masz problem z masą podłączoną na stałe poszukaj pierwszego połączenia przeczyśc i powinno byc ok.

Edytowane przez hezek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wie ktoś może dlaczego (mam taki sam przełącznik świateł jak autor) lampka włączona na otwarcie drzwi świeci mocno a po przełączeniu na stałe ledwo się żarzy..

 

popraw stałą masę i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Gdzie może być pierwsza stała masa dla oświetlenia wnętrza?

Wszystkie pozostałe układy elektroniczne i elektryczne w samochodzie działają bez zarzutu - także lampka oświetlenia wnętrza bagażnika.

Pozdrawiam.

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poco tobie masa jak piszeż że wszystko działa , masa to cała karoseria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
a poco tobie masa jak piszeż że wszystko działa , masa to cała karoseria.

 

zerknij na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Efekt wczorajszych poszukiwań:

kostka lampki głównej oświetlenia wewnętrznego ma trzy przewody:

 

brązowy - tu jest stała masa (i tak powinno być)

 

biało-brązowy - tu powinna być masa w momencie otwarcia drzwi - ale jej nie ma (włączniki drzwiowe działają - sprawdzałem działanie alarmu fabrycznego który reaguje na pojawienie się masy z włącznika uruchomieniem syreny - ponadto do włącznika drzwi kierowcy podłączony jest sygnał akustyczny przypominający o włączonych światłach przy otwarciu drzwi - on też działa)

 

czerwono- czarny - tu powinien być stały plus - a go nie ma (bezspiecznik numer 16 jest OK)

 

Czy wiecie gdzie jest jakieś pośrednie złącze dla tych dwóch przewodów (biało-brązowy oraz czerwono-czarny) - od podsufitki idą w lewym słupku - obok kierowcy i wchodzą w gąszcz przewodów za listwę z bespiecznikami i przekaźnikami.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko są dwa rodzaje "walców" - dłuższe i krótsze - lepsze są te pierwsze (różnica w długości to około 0,5 cm) - jeśli masz krótkie - to musisz trochę przygiąć blaszki w oprawce.

 

Pozdrawiam.

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Jakie żarówki są w lampkach oświetlenia wnętrza z przodu i z tyłu? Walcowe 10W?

 

W przednią lampkę w suficie wchodzi żarówka rurkowa 42mm a do bagażnika też rurkowa 36mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć diody i właśnie nie wiem jakiej długości zamówić, w bocznych ta sama długość? Wiem że bym mógł sam zobaczyć ale na razie nie udało mi się ich otworzyć :D przyklejone czy co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do meritum - czy i gdzie jest jakieś złącze pośrednie dla kabli od lampki oświetlenia wnętrza od podsufitki do listwy bezpiecznikowej.

 

S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się stało skoro po otwarciu klapy nie ma prądu w podsufitce?

lampka nie działa, jakiś mikrowłącznik w zamku ?

jak ją przywrócić do żywota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności