Skocz do zawartości
alex_id

Demontaż schowka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od razu zaznaczam że nie znalazłem na forum konkretnego opisu jak zdemontować schowek w 3BG więc proszę o pomoc. Muszę go wyjąć bo to jedyna droga do odkręcenia uchwytu zestawu głośnomówiącego który przeszkadza pasażerom a ja go i tak nie używam.

Okręciłem wkręty widoczne po otwarciu schowka i te dwa poniżej ale jeszcze coś go "trzyma" a nie chciałbym połamać niczego :633: Aha nie wiem czy jest to w każdym Pasku ale u mnie w schowku od góry jest puszka dzięki której mozna wyłączyć poduszkę czy ją też należy odkręcić przy demontażu schowka? Jeśli ktoś wyjmował schowek poprosiłbym o łopatologiczny opis krok po kroku jak to zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy na pewno nie ma? Ja znalazłem w 2 minuty klik. Rzeczywiście w tym opisie nie ma jak sobie poradzić z wyłącznikiem poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego czy na pewno nie ma? Ja znalazłem w 2 minuty klik. Rzeczywiście w tym opisie nie ma jak sobie poradzić z wyłącznikiem poduszki.

 

Opis widziałem wcześniej i zastosowałem się do niego niestety delej nie mogę wyciągnąć schowka, przypomnę że mam w górnym prawym rogu schowka czarna puszkę dzięki której kluczykiem można wyłączyć poduszkę pasażera może ona nie pozwala na wyjęcie..:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okręciłem wkręty widoczne po otwarciu schowka i te dwa poniżej ale jeszcze coś go "trzyma"

A z boku niema śrubek? Ściągnij tą boczną zaślepkę(taka jak od bezpieczników z drugiej strony) wydaje mi się, że tam są 2 lub 3 torxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę jednak jak chcę go wyciągnąć to czuję jakby nadal były przykręcone te górne wkręty w pobliżu wyłącznika poduszki a są wykręcone, poprostu coś go trzyma w tym miejscu..

 

A z boku niema śrubek? Ściągnij tą boczną zaślepkę(taka jak od bezpieczników z drugiej strony) wydaje mi się, że tam są 2 lub 3 torxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku możesz nie sprawdzać tam nie ma tam żadnych wkrętów. To co ci trzyma górną część pólki po wykręceniu torxsów to 3 plastikowe kołki ustalające. Musisz pociągnąć półkę do siebie by wyszły. Ja o nich nie wiedziałem i niestety ułamałem jeden z nich. Demontowałem półkę jak chciałem z powrotem zamontować część fabrycznego uchwytu od telefonu który niebacznie odkręciłem. Te 3 dziury na wylot w konsoli wyglądały okropnie. Dlaczego chcesz zdemontować wszystko? Nie wystarczy zdemontowanie samego "holdera" ?

 

Ta czarna puszka jest połączona z półką i demontuje się to wszystko razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno odkręcałem swój. Jest 7 śrub - trzy u góry, 2 przy zawiasach i 2 pod schowkiem. Po wykręceniu schowek odchylać do góry i sam wyskoczy. Jeśli coś jednak będzie dalej trzymać to sprawdź czy taka mała zaślepka przy konsoli na dole nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oryginalny uchwyt montowany w salonie to po zdjęciu schowka nic nie zdziałasz. Do kokpitu przykręcany jest 2 torxami (od zewnątrz) mały prostokątny uchwyt i do niego na zatrzask przychodzi właściwy uchwyt telefonu ( który przykrywa te 2 wkręty ). Ja zostawiłem ten mały zatrzask bo on wcale nie wystaje i nie szpeci tak jak pozostawione dziury. Wtyczkę od zestawu wypiąłem odkręcając tylko małą zaślepkę w samym dole konsoli środkowej - tam gdzie wchodzi kabel. Jak sie nie połapiesz w moim opisie to mogę strzelić fotkę wieczorem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za pomoc udało mi się wyjąć ten chowek jednak jak napisał kolega Dtambor jest to oryginalnie montowany uchwyt i praktycznie nie ma mozliwości tego odkręcić więc odpuszczam najwyżej dokupię holder do 6500slide o ile jest coś takiego ;)

 

Co do przepisu na demontaż to u mnie wyglądał tak:

 

- na początek proponuję wyjąć mechanizm oświetlenia schowka, odłączyć wtyczkę i odłozyć na bok bo jest dość delikatny (lampka trzyma się na zatrzasku pastikowym więc bez problemu wychodzi do wew. schowka, wystarczy pociągnąć)

 

- odkręcić dwa wkręty pod schowkiem, dwa przy zawiasach, i trzy górne

 

- teraz schowek trzyma sie już tylko na 3 plastikowych kołkach ustalająych, u mnie ze względu na wyłącznik poduszki należało wyjąc zaślepkę kokpitu od strony drzwi (analogicznie do zaślepki bezpieczników od strony kierowcy) i wkładając tam rękę przycisnąć schowek do dołu a nastepnie pociągnąć go do siebie czyli w kierunku siedzenia i w tym momencie schowek wychodzi bez problemu, temat mamy załatwiony :)

schowek.jpg

Edytowane przez alex_id

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wymontować schowek pasażerwa w swoim b5 3b. Mam pytanie w związku z tym czy wyjmując całkiem schowek może stac się coś z poduszką może się uszkodzić w jakiś sposób czy coś?? Bo czytam tu w temacie że wyjęcie schowka ma coś wspolnego z poduszką...jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wyjąć sam schowek czyli całą część ( tą szuflade ) :-) z auta bez możliwości wyłączenia poduszki powietrznej przedniej pasarzera to nie ma możliwości żebyś coś popsuł z poduszką chyba że jesteś bardzo zdolny ale to nie wiem w jaki sposób byś musiał to zrobić :-) ja wyjmowałem już kilka razy i nic z nią się nie stało poduszka jest nad schowikiem i z tego co pamiętam kable też są bezpiecznie położone . Ja robiłem to wszystko bez szaleństw i było jak mówie oki to kwestja odkręcenia dwuch prowadnic i bodajrze z 10 śrubek torx i schowek odchodzi sam.

A podejrzewam że kolega alex_id miał taką możliwość wyłąćzenia poduszki pasarzera i przez to się zasugerowałeś uszkodzeniem jej ale raczej u ciebie nie powinno być.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można ją wyłączyć odłaczyc? Jest jakiś przycisk czy coś? Odkręciłem wszystkie srubki a schowek i tak nie chciał wyjsc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fabrycznie montowana możliwość wyłączenia poduszki bodajrze gdzieś czytałem że niektórzy mają to w schowku ale to tak jak pisze w modelach wyrzszych 2003 chyba do 05 ooo poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10625&highlight=wy%B3%B1czenie+poduszki

 

Musiałeś jednak czegoś nie odkręcić tzn jakiejś śrubki bo schowek niemal spada jak wszystko odkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z tego co wyczytałem to wszystko zrobiłem ok (wszystkie sruby odkrecilem) ale sa jeszcze jakies kolki plastikowe i trzeba energicznie pociagnac do siebie schowek zeby wyskoczyly z zaczepow:)

Dzieki Krzysku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę po to jest forum i miłej zabawy ze schowkiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odgrzebię nieco temat...

 

W zakupionym niedawno Passacie B5 1.9 TDI 98r. mam wyłamaną pokrywę schowka. Wyłamane są też dolne zawiasy, na których montuje się pokrywę.

 

W związku z tym chcę wymienić cały schowek.

 

Na allegro wybór jest niewielki ponieważ mam jasne (beżowe) wnętrze.

 

Pytanie brzmi - czy schowek od wersji FL będzie pasował u mnie?

 

Dodam, że schowek mam klimatyzowany, lampka oświetlenia jest po jego lewej stronie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez myshol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Odgrzebię nieco temat...

 

W zakupionym niedawno Passacie B5 1.9 TDI 98r. mam wyłamaną pokrywę schowka. Wyłamane są też dolne zawiasy, na których montuje się pokrywę.

 

W związku z tym chcę wymienić cały schowek.

 

Na allegro wybór jest niewielki ponieważ mam jasne (beżowe) wnętrze.

 

Pytanie brzmi - czy schowek od wersji FL będzie pasował u mnie?

 

Dodam, że schowek mam klimatyzowany, lampka oświetlenia jest po jego lewej stronie.

 

 

Pozdrawiam

 

Będzie pasował z wersji B5 FL. Sprawdziłem na ETCE i jest taki sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Ponieważ na żadnym portalu aukcyjnym nie ma schowka, który mnie interesuje, dodałem ogłoszenie w odpowiednim dziale na forum:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/124417-Kupie-schowek-bezowy-kremowy-do-passat-b5

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie... w związku z trzeszczeniem na wybojach deski w okolicy szyby po prawej stronie. Czy po wyjęciu schowka będę miał dostęp od spodu do deski, żeby ją jakoś "zabezpieczyć" przed trzeszczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności