Skocz do zawartości
jurand2000

Passat B5 1.8T migająca kontrolka temp. wody

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się dzieje chodzi o paska B5 1.8T z 1997r. silnik AEB - jak mam zimny silnik po jego uruchomieniu auto wydaje 3 razy takie pipczenie z buzera i zaczyna migać kontrolka temp. wody. Zawsze mam to rano. Co dziwne po osiągnieciu temp 90stopni gaśnie i wszystko jest ok. Pózniej nawet po jakims czasie jak go odpalam i silnik jest letni wszystko jest OK, ale rano znowu to samo :sad: Pompa wody jest na 100% sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jaki masz poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom Płynu w zbiorniczku wyrównawczym OK. Jest go tyle i powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AUROX

Niestety mialem to samo :( Okazało sie jednak ze padl czujnik poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym. Pomaga albo zmostkowanie na kostce, albo wymiana calego zbiornika (koszt ok. 50 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy wyciągnąć wtyczkę od czujnika, przeczyścić? Jak nie - to wstaw tam jakiś rezystor i powinno zgasnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę stary temat i zapytam kolegi jaki rezystor ma na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animalx, tak jak kolega wyżej napisał - spróbuj zewrzeń po prostu piny we wtyczce po wypięciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat.

Mam dokładnie ten sam problem co założyciel tematu. Taki sam silnik.

Wymieniłem pompę wody, czujnik temperatury płynu i nic. Stan płynu jest ok. Próbowałem wyciągnąć wtyczkę z czujnika poziomu płynu, ale nic to nie dało, a nie chcę mostkować czujnika - nie lubie prowizorki.

Wymieniał ktoś już ten czujnik w zbiorniczku wyrównawczym?? jak do tego się zabrać?

jurand2000 - naprawiłeś już ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Kolego,jeżeli nie chcesz zmostkować kostki (co zresztą pomaga),to niestety będziesz zmuszony wymienić cały zbiorniczek wyrównawczy bo ów czujnik jest w niego wtopiony.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności