Skocz do zawartości
Gość Kinollo

Problem z elektryką.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinollo

Witam. Mam mały problem z elektryka w aucie. [VW Passat 1.8 ADR 1998r]

 

Po pierwsze bagażnik: nie zapala się oświetlenie bagażnika w momencie otworzenia go (chodzi o sedana - nie chodzi tu o złą żaróweczkę) -> trzeba wymienić zamek?

jak również nie ma napięcia we wtyczce do podpięcia np. lodówki znajdującej się w bagażniku, urządzenie do badania pokazało, że obwód jest zamknięty nie ma napięcia

 

Po drugie: kiedy zamykam auto od wewnątrz (przyciskiem na panelu drzwiowym), to centralny zamyka wszystkie drzwi, poza tymi od kierowcy jeśli tak się dzieje to samochód nie rozpoznaje, że np. drzwi są otwarte i nie zapala oświetlenia wewnątrz.

Ale kiedy zamykam auto kluczykiem lub pilotem od zewnątrz to wszystkie drzwi zamykają się równo i nie ma problemu. Czasem jest tak, że tego problemu nie ma i wszystko działa -> tutaj też czeka mnie wymiana zamka?

 

Po trzecie szyby: Kiedy wszystkie szyby są w najniższym położeniu (tył i przód) i zamykam auto z zewnątrz szyby nie zamykają się do końca. To ze względów bezpieczeństwa gdyby w środku zostały kluczyki?

 

Po czwarte: Mam opcje podgrzewanych lusterek, ale ta opcja nie działa ( ale sterować nimi mogę) -> czy wkłady też trzeba wymienić, a może to wina przełącznika na drzwiach?

 

Po piąte: Wie ktoś w którym miejscu jest przykręcony klakson? Chce go wymienić na donośniejszy =D

http://allegro.pl/item422088881_fanfara_fanfary_sprezarka_klakson_metalowy.html

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian81

Po drugie:

Mam ten sam problem, czasem jak od wewnatrz rygluje drzwi przyciskiem to czasem zamykaja sie wszystkie a czasem nie zamykaja sie 1 albo dwoje drzwi, a z pilota działa wszystko. Gosc w serwisie powiedział mi ze do wymiany są zamki, z reszta to norma podobno w Passatach, zamki wytrzymuja podobno 10 lat.

 

Po trzecie szyby:

Z szybami tez mialem jaja bo jak otwierałem auto z pilota to szyby w drzwiach otwierały mi sie do połowy ale juz mi to naprawili a przy okazji spieprzyło mi sie domykanie szyb z pilota... nie mam zamiaru juz tego finansowac bo da sie bez tego zyc.

 

A tak w ogóle to jeszcze zepsuł mi sie mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby w drzwiach... i to wszystko naraz!! Mam nadzieje ze juz na tym sie skonczy bo nie po to kupowałem Paska zeby do niego dokładac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian81

Ps. musiałem sie wyżalic bo sie wkurzyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czwarte: Masz już dżojsticka tak ? Jeżeli w położeniu pomiędzy R a L nie grzeją to maty padnięte. Dłuższe jeżdżenie na grzaniu pali maty. Na giełdzie jak jestem to często widzę, że każdy ma ustawione poziomo i lusterka grzeją. Jak kupiłem to u mnie też było ciągle na grzaniu i lewą matę miałem spaloną. Zdejmij wkład i zobacz czy napięcie dochodzi jak jest ustawione na grzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinollo

no to plaża =/ koszty rosną :P dzięki za podpowiedzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam dwa klaksony pod prawą lampą jak odkręcisz zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinollo ;

 

Klakson - 2 szt jest pod prawym reflektorem , tak jak napisał arturoski. Fanfara jest dość długa nie wiem ,czy nie będzie problemów z miejscem ( brakiem ) do jej zamontowania , tym bardziej , że są tam "zabawki" od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą fajnie byłoby czasem zaryczeć jak cięzarówka :508:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinollo

czyli nie powinno być problemu, bo ja nie mam klimy :) a na paru sk***** ta zabawka się przyda... wcześniej jak pieszy wtargnął na jezdnię hamowałem ręcznym - pisk gumy, zamieszanie, klakson.... "pieszy ma pełne pory!!" Żeby nie było robię tak tylko wtedy kiedy jakiś dres przelatuje w miejscu bez pasów i robi sobie spacer przez 4 pasy (Wrocław - np. ul. Wyszyńskiego), albo ostatnio lewoskręt, zielone światło śpieszyło mi się , ale piesi mają czerwone a tu ku*** pakuje mi się pajac na pasy i pod koła!!! :mad::mad: i jeszcze macha łapami - wyjść i strzelać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam mały problem z elektryka w aucie. [VW Passat 1.8 ADR 1998r]

 

Po pierwsze bagażnik: nie zapala się oświetlenie bagażnika w momencie otworzenia go (chodzi o sedana - nie chodzi tu o złą żaróweczkę) -> trzeba wymienić zamek?

jak również nie ma napięcia we wtyczce do podpięcia np. lodówki znajdującej się w bagażniku, urządzenie do badania pokazało, że obwód jest zamknięty nie ma napięcia

 

Sprawdź przewody z lewej strony po otwarciu klapy - wiązka idzie zaraz pod amortyzatorkiem. U mnie nie świeciło ponieważ był przerwany przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź przewody z lewej strony po otwarciu klapy - wiązka idzie zaraz pod amortyzatorkiem. U mnie nie świeciło ponieważ był przerwany przewód.

 

Bardzo dobra rada, na przelotach dzrzwiowych jak i z klapy przewody w WV łamią się na potęgę.

Co do zamków to też stały numer. W ASO wymieniają, elektronicy naprawiają. Jak potrafisz to rozbierz, wyczyść i przelutuj, jeśli nie to podjedz do jakiegoś kumatego elektronika i Ci to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem przy otwieraniu dzwi od str kierowcy ani z przodu ani z tylu nie zapalają sie lampki....druga strona jest ok. co to moze być ze jedna strona siedzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności