Skocz do zawartości
bobek_1987

przemywanie układu wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj po trasie 40 km wspomaganie na parkingu przestało nagle chodzić :( Jak przyjechałem do domu zajrzałem w zbiorniczek i niby było wszystko ok, czytałem na forum jaki kolor musi mieć płyn w wspomaganiu, ku mojemu zdziwieniu kolor miałem czarny, trochę wężykiem spuściłem i wydaje mi sie żę to jest przepalony olej silnikowy koloru czarnego i bardzo rzadkiego. Jakieś 4 mies. temu auto było w warsztacie był wyciągany silnik i uszczelniana miska olejowa, olej orginalny ze wspomagania musieli wylać i wlać mój stary od silnika :( Wyczytałem na forum że olej w wspomaganiu ma mieć kolor zielony ferbi , dowiedziałem sie jak sie spuszcza i jak sie odpowietrza. Tylko chciałbym sie dowiedzieć czym przemyć cały układ żeby nic nie zostało tego starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepracowany płyn wspomagania będzie czarny a przepłukać musisz........ płynem...

 

Przy okazji - Proszę o sprecyzowanie tytułu wątku. Inaczej, niestety, kosz. LINK

Edytuj pierwszy post, następnie "zaawansowana edycja" i wpisz nową nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co nikt mi nie pomoże czym mam to dokładnie przełpukać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co nikt mi nie pomoże czym mam to dokładnie przełpukać !!!

 

Kwasem solnym przepłucz........ :D

 

 

Chyba napisałem wyżej czym przepłukać, czytaj ze zrozumieniem ! Musisz przepompować płyn, nowy płyn, ciężko to pojąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez kuczlaw napisal Ci w poscie wczesniej czym przeplukac - plynem wlasnie

 

chyba w tym samym czasie pisalismy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzienki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czasami piszę zbyt chaotycznie i niezrozumiale :) ale....

 

Kup więcej płynu ale myślę że na wymianę 1L Ci wystarczy, nie pamiętam teraz ile jest w układzie w B5. Poza tym proponuję umyć zbiorniczek wyrównawczy bo jak miałeś przepracowany płyn to na pewno nie wygląda on idealnie. Co do samej wymiany to jak pisałes wiesz jak to zrobić a więc powodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) w następnym tygodniu sie tym zajmę i napisze czy coś dała ta wymiana płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka i wkońcu sie wziołem za to moje wspomaganie, postanowiłem że wymienię całą pompę wspomagania, kupiłem regenerowaną za 500 zł, a starą im sprzedałem za 120zł. Zbiorniczek przemyłęm, pompe założyłem, nalałęm nowego płynu, i przez chwile byłem zadowolony, a teraz :(, znowu jak zrobie trase około 15 km to kierownica sie zacina, i czasami ciężko chodzi, prawde mówiąć coś pomogła ta wymiana ale do końca nie jestem zadowolony :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ten sam problem, wydaje mi się ze jak płyn się nagrzewa robi się zbyt rzadki i poprostu łopatki w pompie słabo tłoczą i kierownica się blokuje, dodatkowo miałem regenerowaną kolumnę kierownicy i to może te fachowcy coś pokombinowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie płyn sie nagrzewa i wspomaganie chodzi nieprawidłowo, ja jeszcze myślałem o regeneracji maglownicy, pomogło by to coś !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności