Skocz do zawartości
John

Gaśnie podświetlenie i szwankuje wentylacja.

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc się przywitam.

 

A teraz do rzeczy.

Posiadam takiego pasacika jak w opisie, i mam z nim 2 problemy:

 

1. Coś szwankuje podświetlenie tablicy. Zaraz po starcie jest wszystko ok, tylko tak po 15 min jazdy robią się jaja. Mianowicie gaśnie podświetlenie, obrotomierz zamiera, wskaźnik paliwa wychodzi na full, na krótkich światłach świeci się kontrolka długich,(na długich gaśnie), i do tego delikatnie świeci się kontrolka od świec, a i zegarek zamiera(resetuje też). Wszystko to zależy od intesywności podświetlenia, ponieważ gdy podświetlenie jest na minimum obrotomierz działa normalnie, reszts jak wyżej. Pomocy. Zaznaczam że nie dzieje się tak cały czas dopiero po 15 min wszystko szlak trafia.

 

2. Druga sprawa polega na tym, że nie działa regulacja siły nawiewu. (Cały czas, i stało się tak nie dawno wcześniej wszystko było git), mianowicie nie działają pierwsze 3 poziomy, a działa położenie max(czyli 4).

 

Dzięki za pomoc, szczególnie z tą wentylacją bo nie da się z tym żyć, co prawda w lato tak nie przeszkadza ale w zimie to już brak słów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Z wentylacja mam to samo, szukam tej konsoli calej, dodatkowo nie działa mi obieg zamknięty :(

Rozkrec przod konsoli zobacz, moze styki nie kontaktuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 TU

Ad2 TU

A następnym razem TU , TU i TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu świateł przy wyłączonym zapłonie migała kontrolka świec żarowych :-)

reszta objawów podobna jak u ciebie. Przelutowałem gniazdo z tyłu i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad1 TU

Ad2 TU

A następnym razem TU , TU i TU

A więc tak:

Przegrzebałem wszystko co się dało na ten temat i dalej jestem ciemny.

Mianowicie rozkręciłem wszystko i co?

Porobiłem zdjęcia aby wiedzieć dokładnie co się mogło zepsuć.

dscn06652bk.th.jpg

 

Czy to w tej wtyczce może coś niełączyć?

dscn06663te.th.jpg

 

Czy to przypadkiem ten pierdołek za obrotomierzem?

dscn06720ti.th.jpg

 

Te 4 dziurki to styki od wskaźników temp/paliwo, je też przeczyszczę, a może to tego scalaka na prawo od zegarka szlak trafił?

dscn06734rc.th.jpg

 

Dzięki za pomoc i nie bijcie jeśli było, bo już wszystko przegrzebałem, a większość userów ma problemy z licznikami wyposarzonymi w komputer i nie za bardzo pasują porady do mojego. Jak ktoś miał opisany wyżej problem to z góry dziękuję za pomoc.

 

Edit:

Wyczyściłem wszystko co się dało, wszystkie wtyczki psiknołem wd40, ale nic nie pomogło.

Teraz jak się go puknie mocniej to zaczyna działać. Więc dalej jaby coś nie łączyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o tą wtyczkę. Musisz wyjąć całą płytę z obudowy i lutownicą roztopić każdy lut po kolei od tej wtyczki. Jak się przyjrzysz dokładniej to widać na niektórych lutach że są popękane. Jak nie masz wprawy i lutownicy to zanieś do pierwszego lepszego elektronika albo zegarmistrza, zrobi ci to za 10 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem, polutowałem i teraz chodzi.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odgrzany kotlet nie jest zły :D

 

Rzecz ma się w Passacie B4 TDI 1Z.

 

Podczas jazdy z włączonymi światłami, bo jakimś czasie gaśnie całe podświetlenie, czyli, panel nawiewów, podświetlenie przycisków od podgrzewania szyby i te z boku też, gaśnie również podświetlenie zegarów.

Po wyłączeniu i ponowynym włączeniu świateł wszystko wraca do normy i po jakimś czasie znowu to samo.

Co to może być :?:

 

Nie bijcie jak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ściemniacz ten obok włącznika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności