Skocz do zawartości
darek120

dwumasówka passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

szykuję się do wymiany koła dwumasowego w komplecie ze sprzęgłem i dociskiem jak wiadomo tanie to nie jest więc kombinuję i tak koło firmy sachs jest oryginałem do vw tak jak i luk ale są też koła firmy valeo które są tańsze i moje pytanie dotyczy tego czy są jakieś różnice w jakości oraz wytrzymałości takich kól czy warto dać taniej i kupić zamiennik czy też drożej i oryginał

bardzo proszę o porady:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeo robi sztywne koło zamachowe jako zamiennik 2 masa wraz z tarczą i dociskiem, ale ja jak wymienialem kupiłem - 2 masa z luka docisk luka i tarczę z sachsa oraz łożysko chodzi całość jak marzenie, polecam jednak kupno tradycyjnego 2 masa tak jak wychodził z fabryki wszystkie czy to z firmy sachs, czy luk sa ok, wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly ukryte akcje servisowe w skodzie zamiana 2masu na 1 mas VALEO. Valeo produkuje zamienniki ALE TYLKO do mocy 115KM. Ludzie nie odruzniali pracy sprzegla 2mas od 1 mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sachs-a, jestem od dłuzszego czasu po wgranym programiku i nie powiem zebym oszczedzał autko. Zaraz po wirusku wymieniałem komplecik i od tamtej pory zrobiłem juz ok 80 tys, sprawuje sie bez zarzutu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie szczeście,bo u mnie po wymianie całego kompletu na Sachs w pierwszych dniach bylo miodzio.Sprzęgło brało już od połowy i była cisza.Po 1-2 miesiącu sprzęgło łapało od 1\4 od góry i słychać jak coś się obraca i lekko obcierało(jakby łożysko było rozsypane i czuć na lewarku takie drgania jakby z obcierających się kulek).Kiedy wciskam sprzęgło to czuć mocniej.Na zimnym silniku wszystko jest w porządku tylko wtedy kiedy dojdzie do 90 stopni:confused: Jak narazie działa tak sam ,ale przejechałem moze z 7 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności