Skocz do zawartości
Gość szatruch

Kupilem alufelgi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szatruch

Mam pytanko.

Kupilem alufelgi 17" do mojego passata B5, oryginalne volkswagena, jeszcze ich nie mam. czekam az mi je przywioza. Teraz mam stalowe felgi. Oprocz tego ze musze kupic sruby, musze kupywac dystanse?? a jesli nie musze, to czy zakladac?? Doradzicie mi?? acha!! czy sa jakies oznaczenie, rozmiary srub.chodzi o to zeby kupic dobre. z gory dzieki.

 

346860176

dodalem zdjecie. co o nich myslicie?? do mojego czarnego passka w kombi i z przyciemnonymi szybami. powinny wygladac dobrze. 17 cali.

 

1) srub nie musze kupowac.

2) pierscienie centrujace-o co tu chodzi??

3) dystanse-co o tym myslicie?? zalozyc?? bedzie lepiej wygladac czy nie??

2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

Jeżeli chodzi naprawde o dystanse to już według własnych upodobań i ET felg i(może sie nie zmieścić ) a jeżeli o pierścienie centrujące to raczej nie powinno być problemu z oryginalnymi felgami.A co do śrub to nie wiem bo ja mam takie same do alu i do stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś na pewno oryginały to śrub nie musisz zmieniać

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jesli to sa ori felgi do VW do Passata nie musisz sie bawic w zadne dystanse, ani tym bardziej sruby. Po prostu zamieniasz kola i smigasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to są felgi od innego modelu to rozmiar piasty może być też inny(no chyba że jest taki sam) więc raczej pierścienie się przydadzą.Z doświadczenia wiem że mogą być bicia na kierownicy jak jest luz na piaście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli to są felgi od innego modelu to rozmiar piasty może być też inny(no chyba że jest taki sam) więc raczej pierścienie się przydadzą.Z doświadczenia wiem że mogą być bicia na kierownicy jak jest luz na piaście
no mogą być bicia, ale akurat ten model felg, czyli Phoenix był montowany tylko w Passacie.

 

Dystans możesz wrzucić po 0,5cm na przód i 1cm na tył, polepszy się wtedy prowadzenie w zakrętach itp ale jeśli nie chcesz sie w to bawić, to po prostu tylko wyważasz oponki i zakładasz plug&play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeśli chodzi o śruby to podejrzewam ze powinny być ok( zresztą sam sprawdzisz jak felgi dojdą ,wsadzisz śrubę w felgę i zobaczysz ile wystaje:).)

Jak kupowałem felgi do dostałem zestaw śrub ,które porównałem ze starymi i różniły sie o 1 mm

Felgi oryginalne WV 7 ramienne 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi bardzo ładne, można sie dowiedzieć ile kosztowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można sie dowiedzieć ile kosztowały ?
PW do takich rzeczy jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwl

te felgi były montowane w oryginale do pasków z twojego rocznika (ET37), tak więc żadnych dystansów nie zakładaj, śruby też oryginał. Tylko zakładać i fruwać. Mam takie więc jedna rada-kup opony z rantem ochronnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

dalem za nie 1500 zlotych. koszt z oponami. 225/45/17. Bridgestona Felgi pochodzą z Passata TDI 130KM 2003 r. dwie bede musial wymienic-wystarcza na 3000-4000 tys.kilometrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szartuch fle na BANK beda pasowac do Twojego smigadelka...jesli TO oczywiscie PASSAT.

 

VW nie rozroznia (jesli chodzi o sruby) fel stalowych czy alusow. SKODA, VW, AUDI i chyba SEAT maja te sama srednise osadcza felgi (mowimy o felach 5x112).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie giełda - dajcie spokój z Off Topem. Posty w stylu "też takich szukam" zostały usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak34

nawet ładne.Ale co na to zawieszenie?Polecam 16".Ja mam 15" ale sa za male!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam nic nie trzeba kombinować, tylko zakładać i przykręcać oryginalnymi śrubami jakimi masz przykręcone stalówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności