Skocz do zawartości
Gość kriskos997

passat 1.8 APT dziwne strzały

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kriskos997

panowie ma pewien problem a mianowicie na całkowicie zimnym silniku np.po nocy jak odpalam to przez pierwsze 10 sekund silnik pracuje normalnie a pozniej schodzi z obrotów i strzela w dolot niemam pojecia co to? błędów niema adaptacje zrobiłem i nadal to samo jak sie go troche przytrzyma na gazie to sie ustabilizuje i chodzi normalnie

 

i druga sprawa zeby sprawdzic czy to nie przepływka znów na zimnym silniku odpaliłem auto z odłaczoną kosta od przepływki i jak reka odjął podłacze kostke to samo strzela w dolot znów odłacze chodzi równo a VAG nie pokazuje ze jest bład przepływomierza co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację - strzelający silnik i brak błędów...okazało się, że to przepływka. To, że komp nie pokazuje błędów to jeszcze nic nie znaczy - u mnie też żadnych nie było. Wniosek - przepływka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriskos997

a moze byc przyczyną uszkodzenia przepływki spawanie albo to ze silnik nie był palony 2 miesiące?

 

jaka przepływke kupiłes i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atram6412

Do spawania powinni odłączyć aku a wtedy przepływka do adaptacji. Mam podobne objawy, na zimnym prycha jak złoto + falowanie obrotów.

Mój tez stał nie jeżdżony 6 miesięcy, aku padł dwa razy (była zima). Znajomy elektromechanik powiedział mi że, auta źle znoszą zanik napięcia lub uruchamianie przy niskim napięciu. Głupieje wtedy np. alarm. Pewnie podobnie jest z przepływką. Na razie adaptacja nic mi nie dała, borykam się z tym problemem dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriskos997

adaptacje to mozna zrobic chyba tylko przepustnicy ? czy przepływki tez mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriskos997

noi sprawa rozwiązana jednak winna była przepływka

dla tych którzy maja taki sam problem polecam zakup nowej przepływki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem z ojca paskiem (1,8 benzyna bez turbo-jaki to dokładnie silnik nie wiem). Samochód był mocno walony z przodu, mechanicy sie nie popisali,ale jakos początkowo działał. Potem sie pogorszyło-strzela , szarpie, buja obrotami, a ostatnio wogóle nie daje sie go odpalic. Vag pokazal błąd sondy lambda-a właściwie 2 błedy zwiazane z sonda lanbda i blad z fuel trim... w srodku jak jescze dawalo sie go uruchomić-strasznie smierdziało -talkim niedopalonym paliwem. Przepływka pewnie tez padnieta(choć błedu niebylo)-stad moje pytanie-jak sie przeprowadza adaptacje nowej? tzn w któjej grupie w vagu? i co sie stanie jek nie zrobie adaptacji tej przeplywki?-tzn czy to odczuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyygi - jak mocno walony, to teraz szukaj mechanika, który ogarnie temat - 1.8T to skomplikowana fabryka, gdzie wszystko musi idealnie pasować. Nie moze być żadnych nieszczelności w układzie dolotowym, odma musi być drożna, zawór spustowy musi pracować poprawnie, wszystkie rurki podciśnieniowe muszą być na swoim miejscu i być drożne, niepopękane, szczelne (pierwsze o czym myślę jak czytam że walone to to, że ktoś poskładał stare, popękane rurki...).

 

Ty napisałeś, że coś strzela - na swoim przypadku mogę powiedzieć, że jak brakuje paliwa na listwie wtryskowej, to po tym jak ono faktycznie się już tam pojawi, następuje spora eksplozja w wydechu (w specyficznych warunkach moja pompa się zapowietrza i powoduje takie "bum" od czasu do czasu). Może faktycznie padł tylko regulator ciśnienia paliwa i stąd błąd "fuel trim" oraz błędy pochodzące od sond lambda (sugerujące zbyt ubogą albo bogatą mieszankę).

 

Wróżki na forum nie ma. Bez poukładanego mechanika się nie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności