Skocz do zawartości
Kacza

Brzęczenie spod podwozia :| B5 Tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dluzszego czasu proboje sie uporac z brzeczeniem spod podwozia ;/ :592::eek:. Byla chwila desperacji ... wymienilem srodkowy i koncowy wydech .. nic nie dalo ;/ wydaje mi sie ze TO COS brzeczy gdzies z przodu ... Bylem pod autem na podnosniku i nic nie zauwazylem ;/ Wystarczy naciagnac wydech ( gdy z prawej strony auta odepchnalem wydech w lewo-naciagajac go tym samym i przytrzymujac brzeczenie ustawalo . Gdy natomiast puscilem ... dalej brzeczalo:592::confused:.Jest to slyszalne glownie na luzie na niskich obrotach na postoju-metaliczny dzwiek jak by ktos uderzal lyzka w garnek czy cos... Nie mam pojecia co to moze byc . Bylem tez u jednego typa co zajmoje sie wydechami ... tez nie moze wylapac co to moze brzeczec. Mam pytanie czy jest przy silniku jakis tlumik drgan czy cos ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki łącznik z siatki metalowej zaraz za silnikiem i on ma eliminowac drgania z silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega wyżej pisał plus wieszaki tłuników , a są trzy, powinny uleczyc przypadłośc. Tylko jak wymieniac to 3, bo pojedynczo nic nie daje, wiem bo przerabiałem tę lekcje. Ten końcowy jest inny od tych pozostałych.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki mam w bdb stanie tak ze to nie one .

 

Szklana czy to jest czesc jakas pojedyncza czy zespolona z czyms ? i czy jest to widac od strony otwartej maski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wieszaki mam w bdb stanie tak ze to nie one .

 

Szklana czy to jest czesc jakas pojedyncza czy zespolona z czyms ? i czy jest to widac od strony otwartej maski ?

Tak wygląda Twój układ wydechowy :)

AHU Wydech.jpg

AHU Wydech 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Od dluzszego czasu proboje sie uporac z brzeczeniem spod podwozia ;/ :592::eek:. Byla chwila desperacji ... wymienilem srodkowy i koncowy wydech .. nic nie dalo ;/ wydaje mi sie ze TO COS brzeczy gdzies z przodu ... Bylem pod autem na podnosniku i nic nie zauwazylem ;/ Wystarczy naciagnac wydech ( gdy z prawej strony auta odepchnalem wydech w lewo-naciagajac go tym samym i przytrzymujac brzeczenie ustawalo . Gdy natomiast puscilem ... dalej brzeczalo:592::confused:.Jest to slyszalne glownie na luzie na niskich obrotach na postoju-metaliczny dzwiek jak by ktos uderzal lyzka w garnek czy cos... Nie mam pojecia co to moze byc . Bylem tez u jednego typa co zajmoje sie wydechami ... tez nie moze wylapac co to moze brzeczec. Mam pytanie czy jest przy silniku jakis tlumik drgan czy cos ?

 

Pozdrawiam

 

czesc!

u mnie byl taki objaw jak u ciebie - u mnie byl pekniety wydech tuz przy kacie

spece mowili ze to wina lacznika itd itp............

kiedys postanowilem wyciac kata(brak mocy-zapchanie) i o dziwo moje wielkie zdziwko:eek: okazalo sie ze kat trzyma sie do wydechu na odcinku okolo 2 cm na obwodzie

po zespawaniu wszystko cacy-do tej pory

i tu ciekawostka - pekniety wydech(jak na taka loche) nie dawal takich oznak-zadnej glosniejszej pracy czy popiardywania

takze najpierw obejzyj dokladnie caly wydech-szczegolnie w tych miejscach,gdzie nie ma mozliwosci "zajrzenia"

czasami cos lepiej rozkrecic i sprawdzic niz wymieniac cos co jest sprawne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o katalizatorze tak ? gdzie jest ten katalizator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość braavoo

kurcze mam ta samą sytuacje co wy ... mianowice jak z tyłu nogą napne wydech t odrgaań nawolnych obrotach nie słychać ani żadnych metalicznych odgłosów ... jak puszcze noge t opowraca mechanicy mówili że 2 tłumiki do wymiany ale to troche dziwne bo jak podtrzymam napne nogą to jest cisza .. co o tym sądzicie ????? :confused::confused::confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze mam ta samą sytuacje co wy ... mianowice jak z tyłu nogą napne wydech t odrgaań nawolnych obrotach nie słychać ani żadnych metalicznych odgłosów ... jak puszcze noge t opowraca mechanicy mówili że 2 tłumiki do wymiany ale to troche dziwne bo jak podtrzymam napne nogą to jest cisza .. co o tym sądzicie ????? :confused::confused::confused::confused:

 

Sadzimy, ze warto najpierw sprawdzic wieszaki i łącznik, bo to wychodzi taniej. :)

Jak jest dziura w tłumiku to zmiany położenia układu nic nie dają.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mi brzeczala blacha oslaniajaca srodkowy tlumik od karoseri (ta nad tlumikiem) - jedna sruba nie trzymala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności