Skocz do zawartości
Gość konradbary

problemy z passatem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konradbary

Witam - niedawno kupiłem B5 1998 r. 1.9 TDi 110 -AFN - i odrazu pojawiły sie 2 problemy których nikt w moim mieśćie chełm (woj.lubelskie) nie jest w stanie rozszyfrować -

1- na zimnym siliku ciężko odpalic samochód musze go "pyrgać" ok 20s zanim odpali później po odpaleniu pali juz normalnie raz za razem ale gdy postoi noc na parkingu znowu mam ten problem. Gdy zostawie go w garażu problem znika...

2-samochód traci moc powyżej 3000 obrotów - gdy wyłącze silnik wszystko wraca do normy do chwili ponownej utraty mocy...

wymieniłem świece, czyściłem egr,spr przepływomierz

poniżej pokaże wam jakie wag-com pokazał mi błędy...

 

 

3 - ilośc znalezionych błedow - oto one:

00519-czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym - G71

31-00-przerwa/zwarcie z masą

00527-czujnik temeratury kolektora ssącego - G72

30-00-przerwa/zwarcie z plusem

00575-ciśnienie w kolektorze ssącym

17-00-różnica regulacji

 

I jeszcze jedna sprawa może ktos z Was zna jakis pożądny warsztat gdzie mógłbym zaprowadzic samochód w celu usuniecia tych usterek chełm woj lubelskie ew lublin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.2 tryb awaryjny- poszperaj na forum :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1- swiece zarowe, czujnik temperatury, pompa wtryskowa

 

Ad2 - przeladowanie turbiny - najczesciej czujnik n75 lub zapieczone kierownice w turbo.

 

Ciegno ktore jest kolo turbinki po odczepieniu ma chodzic góra dol okolo 2 centymetrów.

 

Darój sobie te warsztaty w ktorych byles juz na zawsze, jak oni nie potrafili dojsc do tego to lepiej juz do nich nie jedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2 przeładowanie turbiny sprawdź czy usunięcie tego błędu z kompa nie usunie problemu u mnie wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad2 przeładowanie turbiny sprawdź czy usunięcie tego błędu z kompa nie usunie problemu u mnie wystarczyło

 

Mozliwe ze pomoze ( ze ktos przed sprzedaza tego nie usunol ) a gozej jak sie kiedys przy wyprzedzaniu dowiesz ze to nie rozwiazalo problemu. Takie wyskoki braku mocy sa tak samo grozne jak brak hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci mechaniora w kol. Skrobów, nazywa się Niemiec....to chyba najlepszy specjalista w naszym regionie. Na pewno Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności