Skocz do zawartości
Vtec

Silniczek regulacji położenia reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem sobie żarówki na NightBraker Osramu i chyba wypadł mi silniczek z punktu mocowania w reflektorze ( chodzi mi o ten trzpień zakończony kuleczką; ta kuleczka nie ma ochoty się wcisnąć w swoje - jak mniemam - miejsce ). Czy jest jakiś sposób na wciśnięcie tej kulki bez wyjmowania lampy???? :kwasny:

PS

Efekt na zewnątrz : światło w niebo a nie na droge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w tą dziurke wkładasz :rotfl: Kulka wchodzi na "wcisk" i tyle :!: Nie ma tam żadnych kombinacji. Wkładasz silniczek, zaskakuje i przekrecasz w celu zaryglowania go w uchwycie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trzeba wykręcić silniczek z obudowy reflektora i sposobem włożyć na swoje miejsce.

Najlepiej przybliżyć odbłyśnik pociągając za mocowanie żarówki - łatwiej będzie włożyć kulkę na swoje miejsce.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka wodna panowie - dłubałem chyba pół godziny i ni cholery!!

Kuleczka zatrzymuje/opiera na swoim mocowaniu ( ten plastikowy trzpień sterczący z klosza lampy z dziurką w środku ). Próbowałem też podtrzymać za obudowe projektora ale kuleczka nie ma ochoty wleźć na miejsce - może jakiś poślizg ( niekiedy pomaga :rotfl: ) na kuleczke?

Powinienem chyba jeszcze raz...... :mur:

Czy ta kuleczka generalnie ma się wślizgnąć czy z oporem wczepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona po prostu powinna wskoczyc jak zatrzask. A jak nie dajesz rady, to moze poślinic trzeba :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okejos mejos - dzienx :]

Będę działał "do końca mojego lub jej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz - Wy macie B5 - czy przypadkiem nie jest inaczej u mnie?

W ASO powiedzieli ze musze zdjąć zdeżak a potem lampy!!!! - :mur::mur::mur::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mawicom

Witam

Mam ten sam problem z lewą lampą. Również próbuję wcisnąć trzpień silniczka w gniazdo od odbłyśnika, ale....nic z tego. Przyznam, że dość dużo siły użyłem, aby wcisnąć silniczek. Nie mam pojęcia, czy trzeba jeszcze mocniej starać się wciskać, czy po prostu plastikowe gniazdo odbłyśnika jest aż tak wyrobione...Mam wrażenie, że trochę wchodzi, niby plastiki dotykają się, ale po uruchomieniu regulacji trzpień wychodzi z gniazda. Jeżeli któryś z kolegów dysponuje zdjęciem samego gniazda, to proszę o zamieszczenie na forum, albo przesłanie na pw.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie nic tam nie robi się na siłę;) Tej kuleczki nie da się wcisnąć(Jak pisze Danek75) tak od góry, tylko z boku tego mocowania(dalej gniazdka) w którym siedzi trzpień silniczka.

Najprościej: Wyjąc żarówkę, przyciągnąć palcem środek lampy tak żeby to gniazdko było bliżej wierzchu, następnie wykręconym silniczkiem od boku wcisnąć tą kuleczkę w "gniazdko" :D i wkręcić silniczek w swoje zatrzaski:)

Gniazdko tylko z jednej strony jest otwarte, trzeba wyczuć palcem z której strony, żeby nie próbować wciskać z tej zamkniętej;)

(Sposób panów z ASO 3min roboty)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3B tak jak mówią przedmówcy parę sekund roboty (najwygodniej na wyjętym reflektorze) ale nie wiem czy w 3BG pójdzie im tak łatwo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też pierwszym razem się męczyłem ale sposobem jak pisze Ariel poszło szybciutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek napewno wkłada się z boku bo sam przerabiałem to pare dni temu. Można sobie ułatwić montaż silniczka poprzez podłączenie go do instalacji i opuszczenie lamp na sam dół, wtedy plastik jest dłuzszy. Powodzenia

 

 

Takie pytanko koledzy. Czy można zastosować jakiś zamiennik silniczka ? (np. made by skoda?? )

Edytowane przez zjozwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjozwiak

Passat MY1998

 

1H0 941 295 E - silnik zasięgu świateł reflektora halogenowego H7-H4 ,cena 266 zł (VW-Audi)

3B0 941 295 - silnik zas. św. reflektora halogenowego z żarnikiem ksenonowym , cena 266 zł (VW-Audi).Tańszego "zamiennika" Skody nie ma;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w 3BG ale ja u siebie zdjąłem tą gumową osłone od świateł drogowych i tam wszystko widać w jaką dziurke trzeba trafić :)

 

A może się coś w tym silniczku zepsuć, tzn nie chodzi mi o uszk. mechaniczne tylko elektryczne (coś się w środku spali)?? Pytam bo kupiłem używke i nie działa :/ Podepne jeszcze z drugiej strony i zobaczę czy będzie działał.

Edytowane przez yaroz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności