Skocz do zawartości
Gość lukaszp

tłumik wibracje po wymianie srodkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszp

witam

pierwszy raz korzystam z forum wiec prosz eo wyrozumialosc

jestem posiadaczem pasata b5 po liftingu 1.9tdi 130km

wymienilem w nim srodkowy tlumik i samochod dostaje wibracji jak i na biegu jałowym jak i przy przyspieszaniu do pewniego momentu obrotow

bylem juz w 6 warsztatach oczywiscie moja kieszen na dzien dzisiejszy jest juz pusta bo mowili mi o kole zamachowym poduszkach pod skrzynia jak i pompie wody wszystko jest wymienione.

zaden z elementow tlumika nie dotyka podwozia poprostu tlumik wpada w wibracje

prosze o pomoc :(

 

_temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łącznik elastyczny czy nie jest wypracowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno to sprawa wydechu, a nie np poduszek pod silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszp
ale na pewno to sprawa wydechu, a nie np poduszek pod silnikiem?

poduszki tez byly sprawdzane pod silnikiem

jezeli chodzi o tten łacznik czyli takasiateczke za katalizatorem to tez jest sprawna:(

 

_temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sposób podwieszenia układu wydechowego czy wisi swobodnie bez naprężeń. Opisz dokładniej. Czy środkowy tłumik był firmowy czy robiony?. Może się zdarzyć, że w przypadku „tańszych” zamienników zmiana kąta wspawanej do tłumika rury (wykonanie) powoduje podobny do odnotowanego u Ciebie objawu rezonansu układu wydechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszp, po pierwsze to może zmodyfikowałbyś jakoś temat tak aby mówił maksymalnie dużo o problemie z tłumikiem ? Moze wtedy więcej osób by zajrzało ? I miałbyś większe szanse na pomoc ?

A tak Ty napisałeś "tłumik" a mówi to tyle samo co gdybyś napisał "d..." :rotfl:

 

A teraz o tłumiku ;)

 

Jesli założyłeś oryginał VW to trzeba szukać przyczyny, fakt. Jeśli jednak zalożyłeś coś innego (a na pewno tańszego ;) ) to możesz się spodziewać naprawdę wszystkiego.

 

Trenowałem kiedyś środkowy tłumik w Pasku B4 2E. 3 krotna wymiana Bosala w ramach gwarancji nic nie dawała. Każdy zaczynał brzęczeć w pewnym zakresie obrotów po kilkuset kilometrach. Jeździłem na każdym znacznie dłużej, w efekcie lata leciały a ja miałem zawsze nowy tłumik :ok:

 

Jakaś blaszana przegroda wewnątrz hałasowała, taka konstrukcyjna przypadłość. Nie wiem dokładnie która bo zawsze ten zdemontowany zabierano. Generalnie krajowe tłumiki ładnie wyglądaja z zewnątrz nawet po latach (blachy aluminiowane) natomiast w środku ładowane jest byle co. Przynajmniej w porównaniu z tłumikiem z ASO.

Tam jednak, wiadomo cena jest kosmiczna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszp

ippfam i RomanS co radzicie jaki tłumik kupic jakiej firmy i czy nie lepiej po tych 6 warsztatach kupic juz cały uklad wydechowy od poczatku razem z rura od kolektora bo ten stary jest spawany gdize sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiedziałeś sobie o konieczności wymiany układu wydechowego. Co do firmy? Jest to temat rzeka. Zakładam, że względy ekonomiczne będą czynnikiem rozsądnym i wiodącym. Bez obaw :ok: tańszy w przypadku układu wydechowego nie zawsze oznacza krótszą trwałość, poszukaj dobry warsztat, który da Tobie gwarancje na części i poprawny montaż. I szerokości życzę

Tu znajdziesz elementy ukł. wyd. dla swojego Passata

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ippfam&sid=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy.

Mam taki sam problem jak Łukaszp. Nie wiem jakiej firmy mam załozyć ten środkowy (za wyjatkiem oryginału) aby było OK. Może ktoś ma to za sobą. Z góry dziękują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. 90% passatów z tym silnikiem 1.9 tdi ma problemy z wibracjami....pozostałe 10% będzie miało. To efekt wady fabrycznej. Potrafimy usunąć ten problem sprawdzonym już sposobem.

a jeśli ktoś jest z innego regionu polski i chciałby się dowiedzieć jak to zrobić to jak na PW zdradzisz czy płatna to informacja ??

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli ktoś jest z innego regionu polski i chciałby się dowiedzieć jak to zrobić to jak na PW zdradzisz czy płatna to informacja ??
To lepiej tu bo za kilka dni będzie miał całą skrzynkę zapchaną :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafimy usunąć ten problem sprawdzonym już sposobem.

A my sprawdzonym sposobem potrafimy usunąć to ogłoszenie z działu technicznego.

Albo wystawisz ogłoszenie w dziale giełda, albo pochwalisz się jak to usunąć, w dziale technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś zamiennik który nie jest dobrze spasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie na oryginalnym tłumiku słychać jak drga na wolnych obrotach , po dodaniu gazu do 1k rpm ucicha. guma i tłumik oryginalne . Gdy go podniose ręka trochę wszystko ucicha. Jakieś pomysły?

 

Chodzi o tlumik srodkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności