Skocz do zawartości
uki_23

potwierdzenie zamknięcia auta klaksonem w B7

Rekomendowane odpowiedzi

masz ori vcds czy klona?

na klonach tak sie dzieje że nie mozna dzialac przy jednozesnym uzywaniu neta

ja tak uwaliłem juz dwa kable robiąc coś na vcds'ie i szukając pomocy w googlach

obiawia sie to tym że nowe kodowanie nie zapisuje sie, tzn wyskakuje komunikat save ale po wlączeniu jeszcze raz zawsze jest pierwotne kodowanie, i można tak sobie zmieniać do usranej smierci a i tak nic to nie daje

przy trzecim kablu kupiłem dodatkowo małego noteboocka i wywaliłem przycisk do neta w nim. teraz jak sprawdzam coś to tylk na fonie albo innym kompie

 

 

A wiesz,

 

Faktycznie jest tak jak piszesz,

Save daje i przyjmuje kodowanie a wraca pierwotne

A net wlaczony caly czas.

Kabelek mam od e/service.pl

15.7

 

Mowisz sprobowac bez neta ? I zatrybi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baw sie vcds podpiętym do auta i korzystaj jednoześnie z neta, w tedy zobaczymy. ja słyszałem ze to uwala kable i u mni epo takich zabiegach juz dwa nie działa.

miałem jak kupilem auto wyłaczoną syrene a mimo to bład jej wywalało, po wymianie syrenki przestało . po długim później czasie właczyłem ją by słyszeć czy sie zamyka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A net wlaczony caly czas.

Kabelek mam od e/service.pl

15.7

 

Mowisz sprobowac bez neta ? I zatrybi ?

 

nie zatrybi juz. zmień kabel

pierwszy uwalony kabel własnie od nich mialem dwa kolejne z olx'a gdzie drugi tez uwalilem w ten sam sposób. teraz działam bez neta i dziła do dziś

nie jestem pewien ale chyba na ich stronie pisze że nie wolno działac przy włączonym necie ale pewien nie jestem w google napewno

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale

Kabelek mi dziala na pewno.

Przeciez nie zrobilby autoscana gdyby nie dzialal a elegancko wszystko widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz wszystko, scana , odczytasz błędy, wykasujesz, zrobisz nim dokladnie wszysciuteńko poza małym sczegulikiem, kodowanie możesz przestawiać 10900razy a i tak zawsze bedzie pierwotny

przez niewiedze swego czasu kazałem kupić gościowi z turana comfort bo myślalem ze uwalony bo kodowania nie przyjmował. po wymianie comfortu nowy tez nie dzialał, coś mnie tkneło zmieniłem kabel i oba działały tzn przyjmowały kodowanie a chcialem mu tylko właczyć swiatla tryb skandynawski

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrego miło posluchac.

No to odesle kabelek.

Na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwzględnią

szukam maila od nich ale nie widze, chyba wykasowałem, coś mi sie kojarzy że coś od nich mialem na temat właśnie uwalenia kabla po necie lub jakies inne źródło, no nie pamietam teraz.

wejdź na ich strone tam jest to co ci zaproponują ,to coś za 76zł , tylko to pomoże

a za 12$ masz cały nowy dokladnie taki sam z ali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz raz moj im odsylalem,

Bo can nie byl ok, gdy dawalem test tylko "not responce".

Dopiero za 4 razem lub 5tym

Zadzialal i wymienili cos tam w kablu i teraz dziala.

Jutro sprobuje bez neta,

Nic to nie da to odsylam.

 

A w polsce gdzie jeszcze mozna cos porzadnego kupic ? Zeby szybko doszlo?

Tylko nie adako... szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zakodowałem sobie pikanie przy zamykaniu/otwieraniu centralnego zamka. Nie jest to dźwięk klaksonu jak to nowych Mercach tylko piknięcie ;) Kabel dopiero co przyszedł z Chin i rozkminiam co można ciekawego włączyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo jest grzebania aby założyć syrenę alarmu? Chciałbym sobie włączyć potwierdzenie zamknięcia ale jak nie mam syreny to i dźwięku też nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dużo jest grzebania aby założyć syrenę alarmu? Chciałbym sobie włączyć potwierdzenie zamknięcia ale jak nie mam syreny to i dźwięku też nie będzie...

Trzeba wymontować schowek nad nogami pasażera by dostać się do modułu komfortu. Tam podłącza się 1 kabel do gniazda 6-pinowego (pin numer 6) - jest to magistrala LIN - ciągnie się go do komory silnika, a następnie pod prawe-przednie nadkole. Tu fabrycznie jest zamontowana syrena H12. Dodatkowo do syreny potrzebne są jeszcze 2 kable - masa (można podłączyć się w dowolne wygodne miejsce masowe) oraz zasilnie +12V z bezpiecznika SC14 (10A).

Na końcu należy zakodować moduł komfortu.

Trochę info można znaleźć pod tymi linkami: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4096925-Alarm-Siren-Retrofit-From-Honk-to-Chirp

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3953164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel okazal sie ok.

Dzieki za pomoc. Winny byl net,

Po wl tryb samolot vcds przyjal kodowanie.

 

Ale ten dzwiek to porazka,

Prawie nie slychac :/

A i alarm jakis taki beznadziejny mam/

Mozna to podgłośnić ?:)

https://vimeo.com/200982270

https://vimeo.com/200982357

 

Coś takiego jeszcze widze w pomocniku kodowania ale co i jak zaznaczyc, dziwnie opisane:

 

2a68b61d3f4541732804c701cf1d32fc.jpg

 

24dc929b8b6cda2a1ed8f57bec996ac6.jpg

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest głośniej, przeniosłem syrenkę na podszybie przy kompie, podobnie ma superb 2 tyle że w nim jest nad kratką wlotową powietrza do wentylatora na podszybiu. Zmień sobie ton w 5 i sygnał w 6 to będzie inaczej. Dawno temu to robiłem jak bateria wylała. Ogólnie zabronione jest pikanie alarmu w UE przy zamykaniu i otwieraniu auta. Ogólnie to te alarmy jakby miały tylko zwrócić uwagę ale broń Boże nikogo nie obudzić w nocy. Opisy wklejaj sobie w tłumacza i wszystko jasne i klarowne. Sam tak kiedyś robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! a podpowiesz dokładnie gdzie tego tonu szukać ? i jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek za max tydzień wyłączysz to pikanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... zainteresowałem się tym, bo ostatnio na trasie akurat zamykałem z pilota a nie z klamki... i zamykam a się nie zamknął.... przy mcdonaldzie.... akurat wrocilem sie do auta po chwili żeby wziac laptopa, patrze a auto otwarte:) gdybym tego nie zrobil mysle ze bym go stracił...

 

pilota na pewno nacisnalem ale sie nie zamknał wiec moze ktoś mnie zblokował ?

 

serio lepiej mieć ten dzwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój za to nie chce mrugnąć przy zamykaniu i nie wiem co z tym fantem zrobić. Otwiera tak jak powinien mrugając dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach jest przecież opcja Blink i przy otwieraniu i przy zamykaniu (vcds),

pewnie masz aktywną tylko przy otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że aktywne są obie opcje, a mimo to nie mruga.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak stoi zamknięty z minutę, może dłużej to po kliknięciu na pilocie mrugnie raz i to na tyle, znowu ciemno w kierunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

 

a awaryjne działają w aucie ? :) obadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają, klawisz działa. Otwiera też tak jak powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności