Skocz do zawartości
kamillo33

Tłumik końcowy AFN 110KM jaki kupić???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu tylny tłumik końcowy strasznie drga i dziwnie dzwoni...chyba rozsypał się w środku bo z zew.strony nie jest przegnity. Zastanawiam się czy kupić używke (nie wiem co trafie), czy kupić nowy np. asmet za 140-160 zł, a za bosal około 250zł... doradźcie co kupić i czy ktoś miał podobny problem z drgającym i dzwoniącym tłumikiem końcowym. Niewiem czy jeszcze jakaś poduszka nie siedzi skoro drga. Jeszcze jedno pytanko czy podejdzie tłumik od 115, 130 KM ten co ma gięte te dwu rurki końcowe??? Bo w 110KM wychodzi jedna rura i z niej dopiero dwie, a w 115 130 KM dwie od razu pojedyncze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori 110 ma dwie rurki :P Ty juz musiales miec wymieniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori 110 ma dwie rurki :P Ty juz musiales miec wymieniany.

 

a skąd, kolega kamil ma rację - silniki VP miały tłumik zakończony nakładką naspawaną na rurkę wydechu

 

Witam, od jakiegoś czasu tylny tłumik końcowy strasznie drga i dziwnie dzwoni

 

co do drgań to 50/50 że wina samego tłumika, może być wina plecionki na rurce za turbiną lub nawet środkowy tłumik, który często sypie się w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecionka w dobrym stanie niezadymiona i niepopękana;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie oznacza, że jest sprawna. Moja też niby ok, a wibracje przenosiła jak sztywna rura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ścisnąć opaską wieszak gumowy ostatniego tłumika i zobacz czy przestanie drgać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ścisne ten gumowy wieszak i przestanie drgać, to co to oznacza??

Edytowane przez kamillo33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak , guma wyciągnięta , ja u siebie ścisnąłem gumę opaską zaciskową i tłumik przestał wpadać w wibrację . Dodam że plecionkę mam nową a wieszaki wszystkie całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok posprawdzam dzisiaj i dam znać, fajnie by było gdyby to tylko ten wieszak, denerwują mnie te drgania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, tłumik drga pod wpływem chyba zużytych wieszaków widać jak są rozciągnięte, wystarczy że lekko przytrzymam i cichnie wszystko i nie drga juz:) zastanawiam sie czy kupic zamienniki po 12zl szt. -36zl.razem, czy kupic w serwisie vw- duza guma 84zl, a te dwie małe po 43zl szt.czyli ponad 170zl,;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na tablicy.pl widziałem ori wieszak VW (inna ramka ale guma taka sama jak u nas, za małą cenę) + Fischera ten środkowy za małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności