Skocz do zawartości
Gość Peteromaniak

[ nadwozie] Czy klapa z B4 pasuje do B3?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peteromaniak

Witam wszystkich. Czy wie ktoś może, czy klapa tylna z passata B4 będzie pasować do B3? Jeśli tak, jakie będą potrzebne przeróbki? Jeśli nie, to czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Widziałem niedawno paska B3 kombi, do którego gościu założył klapę od B4. Wszystko grało tylko lampki miał inne na klapie (od B4) i inne na błotnikach (od B3). Niestety nie wiem jak to wygląda w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wygląda to tak:

zdjęcia z aukcji

______________

hehe, ten pasiu po wroclawiu jezdzi :)

 

jak ktos sie nie zna to poza kolorem uzna ze tak ma byc :D

 

mocowania sa identyczne wiec dlaczego ma niepasowac :)

kwestia tylko lampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Peteromaniak

Niedawno pechowo zbiłem tylną szybę (swoją drogą bardzo ciekawie pękała), za wstawienie nowej z ogrzewaniem chcieli ok 500zł.. Znając ceny używanych klap na allegro parsknąłem śmiechem i zacząłem poszukiwania (moja klapa była już lekko podgniła). Stwierdziłem że zaryzykuję i kupię klapę z b4 miast oryginalną b3, tym bardziej że pomysł chodził mi po głowie już kiedyś, ale nie miałem skrupułów przed żoną wydawać pieniędzy na "pierdoły" - tu potrzeba nasunęła się sama :) Klapa kosztowała dokładnie 500 z b4 gl, uzbrojona i z kablami, ani śladu rdzy + oryginalny kluczyk, brakowało tylko plastików z tyłu. Przyszła na następny dzień, ponieważ zwyczaj mają taki, że większe części wysyłają za pobraniem.

 

Ponieważ nie miałem instrukcji chwilę zajęło mi rozeznananie się jak zdemontować starą klapę, żeby później nie żałować. Kable co prawda pół biedy, ale idą bokami też przewody od pompy centralnego i spryskiwacza tylniej szyby - stwierdziłem że pozostawię wszystkie przewody nietknięte, a pozbędę się tych z nowej klapy.

Po zabezpieczeniu/wyjęciu przewodów, zdemontowaniu starej klapy (można to zrobić w pojedynkę) przyszedł czas na przystawienie nowej (nie radzę tego robić w pojedynkę). Dopasowałem ją do starych mocowań ze starej klapy (pasują), przeciągnąłem przewody i podłączyłem podnośniki.

Z bijącym sercem przymknąłem klapę - w miarę pasowała.

 

Jeżeli ktoś myśli o takim rozwiązaniu, pamiętajcie że kostki elektryki i lamp są inne w b4 niż te w b3, jeżeli dostaniecie je do klapy, proponuję ciachnąć przewody, dojść który jest który i popodłączać stare przewody ze starymi kostkami do nowych przewodów z nowymi kostkami (mam nadzieję że wiecie o czym mówię) - mi wyszło za 1-szym razem, wszystkie światła i wycieraczka ok.

 

Na koniec została mi jeszcze jedna bolączka, a mianowicie klapa nie chciała się domknąć - NIE WYMIENIAJCIE ZAMKA, WYSTARCZY POJECHAĆ NA SZROT I ZA 10 ZŁ WYMIENIĆ "BOLEC" Z B3 NA B4, dostosować go i zamyka się jak fabryka chciała.

 

Czy klapa od b4 pasuje do b3 i odwrotnie - PASUJE

Czy warto - kwestia gustu, mi się podoba (ludzie głupieją)

 

Czeka mnie jeszcze podmianka lamp w nadwoziu, jak do tego dojdzie - dopiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekm

czy szyba z klapy b3 pasuje do b4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy szyba z klapy b3 pasuje do b4??

Wszystkie szyby w B3 i B4 są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie szyby w B3 i B4 są takie same.

tylko nie wszystkie mają antenę w szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę nieco wątek wymiany klapy. Otóż posiadam B3 kombi z 92 roku i klapa wygląda jak ser szwajcarski. Dowiedziałem się już na forum że jest możliwość podmianki z B4. Lecz nikt do tej pory nie wyjaśnił czy do tej klapy z B4 można zamontować stare lampy z B3. Moje lampy są w idealnym stanie a dużo jest ofert sprzedaży klap od B4 (gołych) czyli bez lamp silnika wycieraczek itd. Bardzo proszę o szczegółowe wypowiedzi czy ktoś już robił takie przekładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zyb u siebie taką zamontował, myśle że lampy z B4 spokojnie wejdą bez żądnych siłowanek tu są 2 fotki poglądowe :)

 

auto kolegi zyba:

 

18bbc4cee4fee65cmed.jpg

 

a tu jest inne autko z efektem końcowym:

 

474706f53c673f2bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lecz nikt do tej pory nie wyjaśnił czy do tej klapy z B4 można zamontować stare lampy z B3.

popatrz sobie w jakim miejscu jest zamek w klapie w b3 a w jakim b4 i sam sobie odpowiedz..

boczne lampy pasują na przekładkę, z b4 wejdą do b3 i na odwrót. tylko pytanie. jak zostawisz stare lampy a dasz klapę z b4 to czy się będą zgrywały??

a tu jest inne autko z efektem końcowym

Koxi Ci da jak zobaczy że jego auto wklejasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tu nikogo obraźić, tylko pokazać jak to wygląda moim zadaniem jest :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem tu nikogo obraźić, tylko pokazać jak to wygląda moim zadaniem jest

przecież ja żartowałem ;) Koxi się chwali tą klapą przecież ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W przypadku lamp narożnych jest mała rzeźba w plastiku i potrzeba lekko przesunąć otwory pod śruby, oraz powiększyć troszkę same otwory na lampy.

Tak na marginesie- nie zamontowałem klapy z b3 do b4 tylko na odwrót. Klapa czeka na zamontowanie- teraz jest u lakiernika. Lampy w klapę z b3 raczej nie podejdą do klapy od b4. Sama klapa jak najbardziej. Tylko uchwyt zamka montowany w bagażniku zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy w klapę z b3 raczej nie podejdą do klapy od b4
I o to właśnie się rozchodzi. No trudno bo ciężko dostać ładną klapę od B3 a w moim kolorze to już mogę całkowicie zapomieć. W takim układzie jeśli mam wsadzić ładną klapę to musi być od B4 i koniecznie z lampami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koxi się chwali tą klapą przecież

Ano tak, w planach mam jeszcze zderzak tył kolor +czujniki, ABT grill zderzak przód B-4 no i DIGI +sekwencję do mojego 9A i na ogólny lecę. wszystko jest tylko montować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano tak, w planach mam jeszcze zderzak tył kolor +czujniki, ABT grill zderzak przód B-4 no i DIGI +sekwencję do mojego 9A i na ogólny lecę. wszystko jest tylko montować

wow, Grzegorz- Twoje auto już teraz jest świetne, ale po tym co masz zamiar zrobić to będzie klasa.. poprosimy o zdjęcia poglądowe w celu zainspirowania kolegów z forum..

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjęcia poglądowe w celu zainspirowania kolegów z forum

 

porobię :) w sobote u Adaśka też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może panowie czy te uszczelki pod tylną szybe( od klapy) idzie kupić? chodzi mi o nowe, taka uszczelka żeby wody nie przepuszczała...:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności