Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś się wypowie na temat tego wsadu pochodzi z mojego avb, wiem ze jest dlubniety ponieważ sprawdzałem go z ori wsadem. Zastanawiam się czy można cos w nim poprawić czasem lubi sobie puscic baczka po gwałtownym wcisnieciu pedalu gazu, spalanie ok 7l w cyklu mieszanym. Po wgraniu ori wsadu moja zona powiedziała ze zepsułem samochod i mam go natychmiast naprawić.

passat1.9avb.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy można cos w nim poprawić

Można. Jeszcze idzie coś ugrać dawkami, ale turbo pracuje już na granicy. Chesz więcej, to pakuj turbo z AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim AVB z turbiną BRD ,zaślepiony EGR i wycięty katalizator wyszło 176 & 376.8 ;)

A ile tobie to spala ja dużo jeżdrze od zakupu autka to jest od kwietnia ok 40 tys, pomysle o zmianie turba jak moje zacznie padac , patrzac po logach to ma się calkiem dobrze nawet wizualnie jest jak nowe jakby poprzedni wlasciciel niedawno je zmienial. Myslalem, że na starych gratach cos się jeszcze wydusi w granicach rozsądku choć nawet sam nie wiem ile toto ma konii. Chyba już się do niego za bardzo przyzwyczaiłem i już nie czuje tej frajdy z jazdy co na początku.

Edytowane przez luka0199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile mozna ugrac bezpiecznych PS i Nm w AVF, przy booscie 1,45-1,48@4000tys rpm, dolewajac tylko paliwa?

Jakie sa maksymalne dawki, ktore mozna podlac, zakladajac, ze pompki sa zdrowe? Na 99% mam BA.

Pytanie ostatnie, czy chcac np osiagnac 170PS trze juz zmieniac dlugosc wtrysku tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, co rozumiesz pisząc max dawki ? Chodzi Ci o maksymalne ilości paliwa które jest w stanie wlać pompka BA, czy do ilu jest użyteczne wydłużanie czasu wtrysku ?

 

Tak, do 170HP trzeba zmieniać długość wtrysku. Zalecam również SOI, nawet +1.5-2stopni więcej przy max dawkach i wygładzić.

 

A na pytanie odnośnie bezpiecznych PS i NM odpowiem że każdy silnik oraz jego osprzęt są inne. Dla jednego bezpieczne będzie 170 a inny mimo większych dawek i doładowania przy 160 zacznie dymić.

Moment uzależniony jest głównie od stanu sprzęgła, 360-380NM jak na program jest jak najbardziej w porządku byle płasko bez gwałtownych przyrostów dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku,

 

Piszac o max dawkach wlasciwie chcialbym sie dowiedziec o jednym i drugim. Glownie ile mozna podlac i przy jakiej dlugosci by nie wykonczyc pompek. Chociaz podejrzewam, ze przy takim doladowaniu, ktore jest docelowe musialo by byc duuzo paliwa i batory, zeby cos zlego sie dzialo z pompkami.

 

Najpierw zmienic czas wtrysku i ewentualnie soi a pozniej ladowac wiecej paliwa, do momentu poddymiania?

 

Bralem tez pod uwage, to co piszesz, ze kazdy egzemplarz reaguje inaczej i trzeba logowac, obserwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdrowa to i 85mg wleje, ale wymaga przy tym sporych czasów.

Do codziennej jazdy nie przekraczał bym 36stopni/4000obr (co i tak można by dopiero zadać przy turbinie BRD/GTB17 bo w przypadku idealnej pompki takie ilości paliwa powinny starczyć na >200HP).

Wlej 32/4000obr (przy niższych obrotach odpowiednio mniej tak by dawka wzrastała płynnie do tych 32/4000obr), SOI na 26/4000obr, synchro wałka na -1.1-1.7, boost 1.45 w zakresie do 3200 a potem spadek do 1.4/4000obr i sprawdzaj co dzieje się z autem, czy dymi itd.

 

Na początku rusz ogranicznik momentu i dymu (życzenie kierowcy w AWX/AVF/ASZ/ARL możemy zostawić na seryjnym poziomie), boost, limiter atmo i N75. Następnie czasy w górę i SOI + korekta na N75 bo będą większe ilości spalin a więc potrzeba bardziej otworzyć VNT by nie było przeładowań. I tak modeluj aż osiągniesz docelowy efekt.

Udanej zabawy :)

Pozdr !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujace informacje :)

 

Jeszcze jedno - trzeba zmieniac osie map SOI oraz ID na 70mg czy moga zostac tak jak sa tylko dla max dawki pozmieniac stopnie?

Bo w sumie nie wiem czym sie rozni jedno od drugiego, tzn co bedzie jak zmienimy na 70mg a co jak tylko zwiekszymy wartosci dla max aktualnej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, możesz zostawić seryjne osie dla SOI a zwiększyć tylko dla 55-60mg (bo takie wartości w ostatniej kolumnie w większości EDC15). Zauważ że czas również kończy się na 60mg więc po zwiększeniu czasu dla tych dawek zwiększ lekko SOI w ostatniej kolumnie, sterownik sam zajmie się interpolowaniem wartości w zakresie 55-60mg :)

 

Jeżeli zmienisz na 70mg to niczego nie zyskasz, to jest wartość kolumny/wiersza a nie danej (konkretnej) wartości.

Konkretniej ? Nie ważne czy mamy 50mg przy 30stopniach czy 80mg przy 30stopniach - paliwa będzie tyle same bo wtrysk będzie otwarty dokładnie przez 30stopni. Wartości na osiach służą jedynie do oceny dawki przez sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron, jedno pytanie. Rozumiem SOI, ID, mapy paliwa i doładowania, ale co oznacza synchronizacja wałka? Są jakieś mapy za to odpowiedzialne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co oznacza synchronizacja wałka? Są jakieś mapy za to odpowiedzialne?

ustawienie wałka rozrządu względem wału korbowego - regulujesz kółkiem na wałku rozrządu, robota czysto mechaniczna ale wspomagana odczytem bloków pomiarowych w vag-com lub podobnym programie diagnostycznym. Dotyczy silników na pompowtryskiwaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienie wałka rozrządu względem wału korbowego - regulujesz kółkiem na wałku rozrządu, robota czysto mechaniczna ale wspomagana odczytem bloków pomiarowych w vag-com lub podobnym programie diagnostycznym. Dotyczy silników na pompowtryskiwaczach.

 

Jasne, dzieki dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić czy program na pewno automatycznie oblicza sumy kontrolne? Nie muszę robić tego manualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nigdy nic nie liczylem i zawsze auto odpalalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron, takie cos zrobilem:

http://www76.zippyshare.com/v/65930857/file.html

 

A to ori:

http://www76.zippyshare.com/v/14784025/file.html

 

Ruszylem tylko duration 01, bo wg selektora ta jest aktywna przy pelnym wcisnieciu pedalu gazu, dobrze mysle? SOI jeszcze nie ruszalem ani syncro walka.

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wgrać do passata wsad z innego auta z tym samym silnikiem, lecz z innego roku? Czy powinienem także zwrócić uwagę na coś innego?

Czy numery sterowników muszą się zgadzać w 100%? Co jeśli wgrałbym z innego?

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jeżeli to te same wersje silnikowe i są takie same pompowtryski jak u Ciebie to możesz wgrywać. Najważniejsze by były poprawne sumy kontrolne. Nawet jak auto potem będzie kulało czy będzie jakieś błędy wywalało to możesz powrócić do poprzedniego stanu. Gorzej jak np. Galletto 1260 wywali się przy wgrywaniu, potem MPPSem tego nie podniesie. MPPS podnosi tylko robote po sobie, po galeciaku nie chce ruszyć (trzeba wtedy wylutować i zaprogramować układ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc :ok W końcu jakaś rzeczowa odpowiedź, a nie "nie, bo nie" :P

A co do tych pompek, czy powinny one zgadzać się dokładnie? Chodzi mi o to, czy numery muszą być te same? - W AVB spotkałem się z 2 numerami.

Czy chodzi tu tylko o to, żeby nie były wsadzone jakieś z innego modelu/większe etc.?

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być te same oznaczenia, chodzi o to by pompki miały te same cewki i taką samą wydajność.

Np. F zamienisz na T, tak jak AJ na J.

 

Wrzuć wsady które chcesz zamienić między sobą to będzie wiadomo czy zadziała to jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego analizując 2 wsady z tych samych silników, program nie rozpoznaje niektórych map, a w drugim bez żadnego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności