Skocz do zawartości
dlugiiii

Katalizator - silnik benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie samochodu,kiedy naprawiałem wydech okazało się,że katalizator jest pusty czyli ktoś wykruszył porcelanowy wkład z katalizatora.U siebie posiadam 1 sonde lambde przed katalizatorem.Tak jeżdze juz z 6 miesięcy,nic sie nie dzieje tylko wciskając gaz słychać taki przyźdźwięk pustej puszki chodźby spaliny "obijały" się w niej.Takie nieprzyjemne metaliczne tyrkotanie.

 

Moje pytanie: Wiem,że wogole nie powinno się wyrzucać katalizatora i bym tego nie zrobił(ktoś mnie wyprzedził),ale czy w tej chwili gdybym wyciął pustą puszke i wstawił w to miejsce rure zwykłą lub w nią rure czy nie pogorsze jeszcze bardziej?? Czy czasami ta puszka nie robi jakiegoś oporu dla spalin lub jak dam rure czy nie pogorsze napędzania turbiny,bo spaliny szybciej będą uciekały do wydechu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W puszce po KACIE, jesli oczywiście jest rozbebeszona, następuje rozprężanie spalin - stad ten przykry dźwięk. Nie wiem - ile w tym prawdy, ale właśnie w takim przypadku masz chyba spowalnianie wypływu spalin z układu wydechowego. W swoim poprzednim "pasku" zamiast KAT-a wstawiłem zwykłą rurkę i było :ok: W twoim przypadku, zamiast rurki - można wstawic "plecionkę" - są różne rozmiary i na pewno coś dobierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybym wyciął pustą puszke i wstawił w to miejsce rure zwykłą lub w nią rure czy nie pogorsze jeszcze bardziej??

 

Polepszysz i to jak najbardziej, spaliny nie będą "krążyły" po puszce :) Ja tak mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego napisalem to,bo wiem ze jak wymienisz caly wylot na przelotowy( rur) a zostawisz chodź jeden tłumnik to juz nie ma tego efektu.W moim przypadku wole rozciąć katalizator ,wstawić rure do środka i zaspawać :) Tylko mysle czy nie zmieni się ciśnienie spalin co idzie na turbine?! w sumie turbo ma automatyczną regulacje doładowania tylko czy przy niskich obrotach będzie dobrze doładowywać.

 

P.S Chyba w sumie bardziej chyba nie moge tego popsuć niż jest ;)

 

Plecionki nie chce bo już jedną ostatnio wymieniałem (chyba 80zł podróbka) i wogole lambde mam w rusze katalizatora,więc musiałbym kombinować z nakrętką aby wkręcić sonde :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem temat i mam pytanie ,czy montował może ktoś sportowy katalizator w 1.8T. :niepewny:

U mnie jest mały problem bo mam dwie sondy lambda i jestem ciekawy jak wstawie

sportowy katalizator to czy komputer nie będzie głupiał :kwasny: . Robił może ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od katalizatora, ten co masz to euro 3 albo 4( niepamiętam dokładnie) , jak mi się rozsypał orginał włozyli mi taki uniwersalny, norma euro2, jak było troche chłodniej wywalało bład za niska skuteczność układu oczyszczania spalin i paliła sie kontrolka od spalin. Ale możesz włożyc 2 sądę w metalowa tuleję( zeby odunąć ja od strumienia spalin) , albo wogóle wyciagnąć ja na zewnatrz i podobno nie bedzie sie palić kontrolka ani nie bedzie błedów ( tak twierdza chłopaki z forum street racing) , sam nie próbowałem , kupiłem nowy orginalny katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w najbliższych dniach rozcinam katalizator i wstawiam rure do środka.O efektach dam Wam znać :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jAK WCZEŚNIEJ ALE W INNYM POŚCIE PISAŁEM O KATALIZATORZE ŻE SZPEC GAZOWNIK POŚREDNICZYŁ W TYM TO TUTAJ CHCIAŁEM SIE DOWIEDZIEĆ CO PROPONUJECIE!

Otóż pojechałem zapytać do fachowca(już w żadnego nie wierzę) i powiedział mi że jeśli gaz byłby dobrze zainstalowany to pradop[odobnie byłoby OK! ale było cos nie tak! Powiedział że koszt. katalizatora 360 zł z montażem a strumienica 110 zł z montażem ! tylko jeśli znów coś bedzie nie tak to to samo się stanie z katalizatorem a żaden producent nie da gwarancji jeśli w aucie jest insalacja gaz. a co do strumienicy to można zamontować sonda jes dużo wcześniej przed katalizatorem tylko że będzie głośniejszy!

CO WY NA TO ? MAM CZAS DO PIĄTKU!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim TDI nie mam wogóle katalki, już dawno temu poszedł się jeb.. :hyhy: /temat poruszany już setki razy, w TDI bez problemu a w benzynce podobno z przydźwiękami ale nie chce mi się wierzyć/ :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim TDI nie mam wogóle katalki, już dawno temu poszedł się jeb.. :hyhy: /temat poruszany już setki razy, w TDI bez problemu a w benzynce podobno z przydźwiękami ale nie chce mi się wierzyć/ :zdziwko:

 

W TDI nie słychać a w benzynce i owszem - taki pogłos jakby ktoś gwizdał w puste metalowe wiadro.

Słychać to najbardziej jak się wjedzie pomiędzy samochody - wspawana w obudowę katalizatora rurka częściowo eliminuje ten pogłos. Niektórzy jeszcze nawiercają w tej rurce dziury, żeby rozbić strumień spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wywalasz KAT-a, to nie kombinuj nic z rurkami wewnątrz puszki, tylko od razu wstaw strumienicę albo normalną rurkę o przekroju wydechu - wtedy nie będzie żadnych dziwnych dźwięków. W B4-ce opróżniłem KAT-a i nie dało się jeździc, bo dźwięk był wku*****. Tak wiec wstawiłem rurkę (zamiast KAT-a) i nastała cisza. Teraz w B5-tce też się przymierzam do wstawienia normalnej rurki - najtaniej i najszybciej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jaka średnica zewnętrzna jest wydechu albo jakiej srednicy powinienem wstawić zamiast katalizatora ? Po drugie pewnie będzie łatwiej wspawać do katalizatora rure bo tak musisz myśleć jak zamontować sonde lambde później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem normalną rurę przelotową zamiast kata i idzie jak burza normalnie 2 km więcej! Przynajmniej ja mam takie odczucie co do dżwięku jest troszkę inaczej ale spokojnie można z tym jeżdzić a nawet trzeba ! Decyzja należy do was !

A zastanawiam suie na jeszcze jednym jeśli ta porcelana sie ukruszyła co jest wokół kata w środku tod=gdzie to się podziało wyleciała????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością spalin (bez katalizatora)? Na przeglądzie corocznym przechodzi bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam auto od niedawna ale pewnie będę musiał wspawać coś bo nie podpiszę mi gość właśnie musi być strumienica! Chyba zobaczymy za 10 miesięcy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strumienica nie pomoże na przeglądzie. Miałem ją w poprzednim aucie zamiast kata, zlikwidowałem go bo był zużyty ale na szczęście w dowodzie rejestracyjnym nie było wpisane że samochód ma katalizator (kiedyś wpisywali KAT). Na przeglądzie facet zbadał spaliny i mówi "no panie nie jest dobrze", a ja mu na to że w dokumentach samochód nie ma katalizatora, obejrzał dowód i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas rzadko kto sprawdza spaliny! Miałem trzy auta i nikt jeszcze mi nie sprawdzał!

W dowodzie nie mam wbitego kata jestem happy!

A może gdzieś jes wbite że nie wiem!???Gdzie to jest wstemplowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie piszą, samochody po którymś roku mają kata z automatu (tak mnie się wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 94 lub 93

ale jak nie mam wpisanego tzn że nie ma prawa sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze sprawdzają spaliny, wkłada sondę w rurę wydechową i naprzód. Nie masz wpisanego bo jest oczywiste że go masz (z założenia powinieneś mieć). Jakość spalin bez kata odbiega od przyjętych norm dla aut z katem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności