Skocz do zawartości
majek666

Brak swiatla wstecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy. Passat b4 1995 rok 1,9 tdi 1Z tak jak w temacie brak wstecznych swiatel. A no najpierw przekopalem forum potem zaczelem sprawdzac i oto wyniki moich wypocin:

 

1. wlacznik w sumie sam nie wiem czy dobry czy nie, bo zdjety dobrze dziala a zamontowany nie dziala. Nie wiem czy to nie wina tego wypustka ze skrzyni ktory popycha te kulke czy samego wlacznika.

 

2.Ale zawsze mozna zewrzec wlacznik na krotko. Zwieram i swiatel dalej nie mam. Ale napiecie na bezpieczniku mam (bezpiecznik jest ok) tak jakby wszystko ok dzialalo. Znalazlem kabel wychodzacy ze skrzynki bezpiecznikow do wiazki tylniej od swiatla wstecznego podalem na niego napiecie i lampy dzialaly normalnie. Wniosek kable ze skrzynki do tylniej klapy ok.

 

3. Wedlug schematu instalacji miedzy skrzynka bezpiecznikow a swiatlami wstecznego jest tylko kabel. Jak myslicie czy to jakis zimny lut w skrzynce bezpiecznikow?

 

4. Zrobilem jeszcze eksperyment i ominalem skrzynke bezpiecznikow tj. z jednego "pinu" gniazda bezpiecznika (tam gdzie wklada sie bezpiecznik) wyprowadzilem kabel (na nim jest napiecie) i polaczylem do kabla wychodzacego ze skrzynki do swiatla wstecznego. Efekt : swiatlo wstecznego pali sie caly czas niezaleznie czy wlacznik przy skrzyni jest zwarty czy rozwarty...

 

Koledzy pomozcie bo juz nie mam sily.....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales napiecie na wtyczce do czujnika ???

Mialem kiedys ten sam problem i nie bylo zasilania na czujnik.Dodatkowy + na czujnik zalatwil sprawe i bylo :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno prad wędruje z włącznika przez skrzynkę bezpieczników do żarówki??

bo wydaje mi się ze raczej powinno być z bezpiecznika do włącznika i do żarówki (tak na logikę i z praktyki przeglądania róznych instalacji samochodowych, bo akurat po kablu światła cofania nie szedłem, no ale tak mi się wydaje)

w skrzynce bezpieczników nie ma zimnych lutów chyba, tam sa konektory

 

najczęściej winą braku świate jest przełamany kabel przy wtyczce (może być przełamany w środku nie całkowicie i tego na pierwszy rzut oka nie widać)

 

chyba najpierw powinieneś sprawdzić czy jednym z kabelków wtyczki czujnika dochodzi prąd (powyginaj kabelek przy sprawdzaniu żeby zobaczyć czy nie jest przełamany)

potem sprawdź drugi kabel wychodzący czy nie przełamany jest, czy (zakładjąc ze włącznik jest ok) prąd podany włącznikiem płynie w tym kablu, najlepsza metoda sprawdzenia kabla: igła (może być od zastrzyków) wbita w kabel w pewnej odległości od czujnika, jeśli tu masz prąd szukasz dalej

 

w sumie to prosty układ jest więc idąc pokolei musisz znaleźć przyczynę awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie wzielem pod uwage ze musi byc prad na wlaczniku a kabelki na bank sa dobre bo sam je naprawilem :P byly pourywane. Sprawdze i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo sprawdzić gdzie leży przyczyna. Wyjmij wtyczkę z włącznika-weź kabelek i zewrzyj oba piny we wtyczce. Jeżeli światło się zapali wiadomo iż wina tkwi w czujniku. Drugie sprawdzenie- wykręć czujnik i po prostu go naciśnij.

Miałem ten sam problem tylko że czasem światła miałem a czasem nie. Wziąłem czujnik do domu i mierząc miernikiem widziałem że pojawiał się jakiś opór więc czujnik powinien działać- a jednak jak to bywa dalej raz działał raz nie. Poszedłem do serwisu i zakupiłem czujnik (cena 40 zł z kawałeczkiem) ale jakie było moje zdziwienie gdy chciałem podłączyć i się okazało iż jest inna wtyczka. W tył na lewo do serwisu i zakup nowej wtyczki (okazało się że była jakaś zmiana międzyczasie) kosztował mnie 25 zł. Poskładałem wszystko do kupy i działa jak ta lala. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem w punkcie 2 zwieralem :P ale dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze teraz nie pamiętam czy sterowanie odbywa się na zasadzie podania masy na żarówkę czy czujnik przekazuje +. Na upartego jutro jestem w stanie to sprawdzić jeśli jesteś zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz wiem co sie stalo :) tak sie zezloscilem ze wypiolem cala skrzynke bezpiecznikow i samo mi wpadlo w rece. Byl kabelek przychodzacy do skrzynki bezpiecznikow ulamany ale tak sprytnie ze dopiero jak pociagnalem to okazalo sie ze wisi swobodnie :( Juz wszytsko dziala

Dzieki Wszytskim

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem brak swiatla wstecznego chce sprawdzic ten czujnik ale niewiem gdzie jest wiem ze to moze byc smieszne no ale niwiem prosze o porade gdzie go szukac

dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam ten sam problem brak swiatla wstecznego chce sprawdzic ten czujnik ale niewiem gdzie jest

Podejrzewam, że dziale B5 odpowiedzą Ci szybciej niż tutaj;) A jak chcesz sam szukać to pewnie gdzieś na skrzyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a mi tez ucieklo gdzies swiatlo od wstecznego.jak mocno docisne wajche od biegów do siebie to cos sie tam pojawi ale tak jak normalnie wbije wsteczny to niema.co z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wybierak od wstecznego powinien być doczepiony czujnik, sprawdź czy kabel dochodzący do czujnika się nie przetarł, u mnie on był już na wykończeniu i też światło raz działało, a raz nie, ale wystarczyła lutownica, kawałek kabelka i koszulka termokurczliwa i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki majster w najblizszych dniach zajrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności