Skocz do zawartości
Mario-ZX9R

Duże ciśnienie w układzie chłodzenia.VW VENTO 1.9 TDI 1997r 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przy moim drugim VW (VW VENTO 1.9 TDI 1997r 1Z) od momentu wlania uszczelniacza do chłodnicy wytwarza się bardzo duże ciśnienie.

Węże od wody są bardzo twarde .

Jest tak zawsze czy silnik zimny czy ciepły.

Gdy otwieram korek to woda wylatuje pod wpływem ciśnienia.. i zaznaczam, ze owe ciśnienie jest od momentu wlania uszczelniacza- wlałem całe 300ml substancji.:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak było jak uszczelka była do wymiany pod głowicą, waz taki twardy ze nie szło go scisnac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wlaniem tego płynu ciśnienie było normalne- jak otwierało sie korek od plynu to tylko lekko psykło;) a przyczyną wlania tego płynu była nieszczelna chłodnica. i chyba przesadziłem z tym płynem bo cały wlałem i chyba za dużo uszczelniło;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed wlaniem tego płynu ciśnienie było normalne- jak otwierało sie korek od plynu to tylko lekko psykło;) a przyczyną wlania tego płynu była nieszczelna chłodnica. i chyba przesadziłem z tym płynem bo cały wlałem i chyba za dużo uszczelniło;/

 

To chyba logiczne.Skoro miałeś dziurawą chłodnicę to nie mogłeś mieć dużego ciśnienia w układzie bo ci tamtędy po trochu z płynem uciekało.Najprawdopodobniej ta dziura w chłodnicy mogła być wywołana dużym ciśnieniem z uszkodzonej uszczelki głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba logiczne.Skoro miałeś dziurawą chłodnicę to nie mogłeś mieć dużego ciśnienia w układzie bo ci tamtędy po trochu z płynem uciekało.Najprawdopodobniej ta dziura w chłodnicy mogła być wywołana dużym ciśnieniem z uszkodzonej uszczelki głowicy

 

Tak troche gówno prawda. Gdy masz dziurawa chlodnice i ucieka plyn to plyn ci ja uszczelnia wylatujac - takze cisnienie masz normalne a plynu ubywa. Oczywiscie jak nie bedzie plynu to cisnienia nie bedzie w ogole :P

 

Jak dla mnie to po tym proszku masz juz zasyfiona glowice - poniewaz to w niej sa najmniejsze kanaliki i tym o to sposobem znajac zycie glowica sie gotuje, czujnik temp cieczy nie lapie odczytow plynu z glowicy tylko z silnika. Lub gdzies indziej miales slabsza droznosc.

Dalej. jezeli to jednak nie wina tego proszku to czeka Cie troche kombinowania jak mnie bo w passacie mialem to samo.

1. Sprawdzalem droznosc ukladu - wszedzie byla wzorowa a cisnienie nadal bylo duze.

2. Termostat tez moze to powodowac zmienilem i dalej to samo.

Wina byla po stronie korka zbiorniczka, nie upuszczal cisnienia.

 

A nastepne co widze to "cisnienie z uszczelki rozwalilo glowice" - czegos takie go nie widzialem chociazby chlodnica byla zgnita tak, ze nie bylo by zeberek a same zyly wodne.

Najpredzej kamyczek lub cos, u nas o to nie problem.

 

A 99% ludzi gadalo mi, ze juz musze czape rwać bo uszczelka pod nią do dupy. Gowno prawda, tak samo tutaj - uszczelka i tylko tyle.

Chociaz tego tez nie mozna wykluczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co teraz zrobic?? uszczelka do wymiany czy coś grubszego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co teraz zrobic?? uszczelka do wymiany czy coś grubszego?

 

obadaj te trzy punkty, jak nie bedzie to. To masz albo mikropękniecia glowicy albo po prostu uszczelka.

i zasyfiony uklad moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz głowicy druga możliwość - układ zapowietrzony, bo uszczelniacz zatkał ten mały króciec który prowadzi z głowicy do zbiornika wyrównawczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności