Skocz do zawartości
eeemil

Koło pasowe wału 2e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zabrałem się ostatnio za wymianę rozrządu, nie jest to pierwszy raz kiedy wymieniam rozrząd w pasku.

Ale tym razem mam zagwozdkę.

 

Ostatnio jak wymieniałem to koła pasowe wału były zamocowane 4 x imbus M8 do koła zębatego rozrządu,

tzn. jak odkręciłem te 4 imbusy to ściągałem koła pasowe, dolną osłonę rozrządu i zmieniałem pasek.

 

Ale teraz po odkręceniu imbusów udało mi się ściągnąć tylko jedno koło pasowe (od pompy wspomagania i wody),

a koło pasowe paska alternatora ani drgnie.

 

Czy jest możliwe przykręcenie koła pasowego śrubą wału ?

 

Bo wychodzi na to że osoba która wymieniała rozrząd wcześniej przykręciła to koło pasowe razem z kołem zębatym do wału korbowego!

 

Wrzucam fotki może ktoś powie czy śruba wału nie siedzi jakoś za płytko:

kolo_pasowe_walu_2e2.jpg

https://picasaweb.google.com/lh/photo/9iDRERbN66_OImvq-9-yRdMTjNZETYmyPJy0liipFm0

 

kolo_pasowe_walu_2e1.JPG

https://picasaweb.google.com/lh/photo/aBY9b26YxtZQDKNOpRI-edMTjNZETYmyPJy0liipFm0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś, powinno zejść..może rdza jest wszystkiemu winna, "zżarło" się wszystko do kupy i zejść nie chce, użyj młotka i jakiegoś twardego klocka drewnianego lub jakiegoś wybijaka z miękkiego materiału i delikatnie potraktuj pasowe z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręcałem śruby w gwintowane otwory koła pasowego (działały jak ściągacz - odpychając koło pasowe od koła zębatego) i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz,to w których otworach były śruby trzymające koła pasowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść kilkakrotnie strzykawką płynu hamulcowego, odpuści na bank, z tej śruby musi zejść, nie trzyma ona koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psikać wd ostukiwać młotkiem zlezie napewno u mnie też było nieźle przykorodowane aluminium ze śróbą centralną wszystko jest dość ciasno spasowane jak odkręcisz śróbę centralną to koniecznie nowa śruba na niebieski klej 90nm +90stopni bez dynanometryka nie radzę dokręcać pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem to koło w tamtym tygodniu i jest ono przykręcone tymi 4 imbusami. Młotkiem trochę z lewej, trochę z prawej i gwarantuje, że zejdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, bo się przykleiło tak że zwątpiłem, ale w końcu zlazło.

 

Lebow - Koło pasowe z amortyzatorem drgań pod pasek jednorowkowy ma dodatkowy komplet otworów, zasadniczo nieużywane ale przydają się właśnie do ściągania tego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności