Skocz do zawartości
Gość magnus

gdzie podpiąc gniazdo zapalniczki w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magnus

nie znalazłem nic na ten temat więc może ktoś mi podpowie wybieram się w sierpniu do Chorwacji , zakupiłem chłodziarkę turystyczną która pobiera 55W więc obiążenie nie małe chciałbym ją mieć podłączona w bagażniku . Czy ma ktoś jakiś pomysł na podłączenie . :510:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomilondyn

a nie masz gniazdka w bagazniku po prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Ja w bagażniku mam nawet dwa gniazda 12V (zapalniczka), a u Ciebie aż takie pustki ?

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie masz gniazdka w bagazniku po prawej?
możliwe ,że nie ma , ja u siebie też nie mam i też się przymierzam do założenia takowego.

Ja będę ciągnął kable od zapalniczki tylnej pod wykładziną i kanapą aż do tej prawej strony, widziałem gdzieś na allegro oryginalne wejścia do zapalniczek właśnie tych "bagażnikowych x 2" , takie zakupię i zamontuje tak żeby wyglądało oryginalnie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnus, w moim sa 2 gniazda w kufrze. Ciagnij od akku ii nie zapomnij o bezpieczniku. Przy poborze mocy 100W - ok. 5A. Przewody powinny byc grube 2 - 2.5 mm na przewod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nim pociągniesz kable to sprawdź, czy czasami wtyczki za tapicerką nie ma. Taki numer miałem w Golfie IV Variant, pociągnąłem od skrzynki kabel a później się okazało, że wtyczka zawinięta z wiązką była :mur: Tylko gniazdo zamocować...

Cóż, połączyłem je równolegle, chociaż większy prąd mogą wytrzymać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na załączonej fotce oryginalnie jest po prawej stronie we wnęce bagażnika i co ciekawe trzyma sie tylko w tapicerce.a resztę informacji to juz koledzy przedemna Ci podali. Pozdro no i miłego montażu. :vw: A co do bezpiecznika to oryginal do zapalniczki ma 15 A.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

A gdzie powinna się znajdować gniazdo w bagażniku w pierwszych 3B ?? Bo według mojej niemieckiej instrukcji powinna być w suficie bagażnika czyli poniżej tylniej półki ....a szukałem też w kole zapasowym też nie było ....gdzie jeszcze może być schowany...jeśli nie też by se podłączył ...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magnus

rozebrałem całą tapicerke w bagażniku i "lipa" ani sladu nawet najmniejszego gniadka nie mówiąc już o gnieździe :zdziwko: pozostanie mi chyba ciągnąć przez cały samochód.Przypomniałem sobie :hurra: o haku montowali go niemcy mam nadzieją że przewidzieli że auto będzie ciągneło przyczepę campingową .a jesli tak to podłączenie powinno wytrzymać (hipotetyczne ) nawet dwie lodówki. Jak podłącze to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie powinna się znajdować gniazdo w bagażniku w pierwszych 3B ?? Bo według mojej niemieckiej instrukcji powinna być w suficie bagażnika czyli poniżej tylniej półki ....a szukałem też w kole zapasowym też nie było ....gdzie jeszcze może być schowany...jeśli nie też by se podłączył ...pozdrawiam

 

mam dokładnie w tym samym miejscu co GURAL (ja mam 3B, on 3BG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
MaXeR napisał/a:

A gdzie powinna się znajdować gniazdo w bagażniku w pierwszych 3B ?? Bo według mojej niemieckiej instrukcji powinna być w suficie bagażnika czyli poniżej tylniej półki ....a szukałem też w kole zapasowym też nie było ....gdzie jeszcze może być schowany...jeśli nie też by se podłączył ...pozdrawiam

 

 

 

mam dokładnie w tym samym miejscu co GURAL (ja mam 3B, on 3BG)

 

no i ja też mam w tym miejscu co koledzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

U mnie w 3B6 czyli 3BG Variant z prawej strony na ściance 2 gniazda, później dołączę zdjęcie bo aktualnie nie dysponuje nim,

 

Pozdrawiam.

 

Edit - dołączam zdjęcie gniazd w moim VW:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magnus

niestety niemcy podłączyli gniazdo po cajmersku czyli bezpiecznik nr 35 pod który powinien być podpięta instalacja haka był nie wykorzystany , upraszczając musiałem ciągnąć przewód do zapalniczki a gniazdo zamontowałem we wnęce bagażnika po prawej stronie , czas 80 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adek

Gdzie upchana jest skrzynka z bezpiecznikami (mała) w której znajduje się bezpiecznik odpowiadający za działąnie gniazd 12 V w bagażniku? Podobno są sytuacje że bezpiecznika nie włożono i stąd brak prądu w gniazdach 12V. :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magnus
MaXeR napisał/a:

A gdzie powinna się znajdować gniazdo w bagażniku w pierwszych 3B ?? Bo według mojej niemieckiej instrukcji powinna być w suficie bagażnika czyli poniżej tylniej półki ....a szukałem też w kole zapasowym też nie było ....gdzie jeszcze może być schowany...jeśli nie też by se podłączył ...pozdrawiam

 

 

 

mam dokładnie w tym samym miejscu co GURAL (ja mam 3B, on 3BG)

 

no i ja też mam w tym miejscu co koledzy..

na poczatku nie wychwyciłem aluzji , a teraz jestem pewien koledzy że napewno gniazda macie w tylnek części łącznika elastycznego(łączy kierownicę z pedałami i dzwignią zmiany biegów) tylko myśle że powinniście dobrze nasmarować wtyczkę najlepiej smarem ŁT-43 żeby weszła bez oporów :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia21_85

Witam wszystkich mam Pytanie kupiłam sobie nawigacje ale mam lipe bo moja zapalniczka samochodowa nie działa prosze o pomoc!!:644::545:co jest powodem i jak ten problem naprawic czekam na pomoc pozdarwiam jak cos piszcie na forum ale w razie czego podaje gg 7543476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasia21_85 możliwe że przepalił sie bezpiecznik.W tym roczniku auta jest to bezpiecznik nr 33(środkowy rząd trzeci od góry) chodzi o te większe bezpieczniki.Jest standardowo montowany (15A-niebieski),ale jak masz zamiar używać navigacji to radze zamontować(20A-y koloru żółtego) .Pisze "koloru" ponieważ każdy kolor bezpiecznika określa jego wartość....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia21_85

;)Dziekuje na pewno to zrobie a jesli by było inaczej a jesli to nie bezpiecznik moze byc cos innego powodem????nie mowie ze nie zadziała ale jesli to co wtedy????ah oczywiscie jak zrobie to od razu napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bezpiecznik to następnie sprawdziłbym czy dochodzi napięcie do bezpiecznika,może też być coś zapalniczką(może być uszkodzone gniazdo) lub kostka(wtyczka pod zapalniczką) nie łączy.Przyczyn może być wiele,ale zawsze lepiej zacząć diagnozę(naprawę) od najprostszych rzeczy.(Nieraz tak bywa że człowiek sie zagłębia a tu na koniec okazuje sie że to jakaś(pierdołą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadających oryginalne gniazda w bagażniku - czy ktoś mógłby spisać numery katalogowe z gniazda oraz tej gumowej zaślepki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności