Skocz do zawartości
Gość jar

stuka egr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jar

Panowie

na ciepłym silniku stuka zawór egr. Mechanik polecił mi zdjąć górny wężyk i go zaślepić. Ale czy też zaślepiać zawór i czy koniecznie musi być zaślepiony wężyk.

Może ktoś ma jakieś zdjęciz jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zaślepienia wężyka, pasowałoby blachą zaślepić kolektor od EGR.

Więcej mocy, ale spaliny nie będa tak czyste.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

Witam, mam dokładnie ten sam problem, tak ze z ciekawością będę śledził ten temat. Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój zawór jest normalnie zamknięty(sprawny), to jak scięgniesz z niego wężyk to sie przeciez nie otworzy, to poco coś zaślepiac? Ja u siebie wężyka nie zaślepiałem, nie widze takiej potrzeby, poprostu ściągnałem go z zaworu! Wszystko chodzi gites :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wsadzielm kolko z lozyska w ten wezyk i podczepilem go na miejsce i po tym auto mi zaczelo lepiej z dolu isc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

Czy tu Chodzi o ten cienki wężyk na górze zaworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tu Chodzi o ten cienki wężyk na górze zaworu?
tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

Jak długo jeździsz z tą kulką w wężyku? Pytam, dlatego ze u mnie prycha z niego powietrze i po prostu może zrobiłbym tak samo. [ Prycha z tych dziurek w zaworze]Może zaślepienie wężyka by pomogło :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak długo jeździsz z tą kulką w wężyku? Pytam, dlatego ze u mnie prycha z niego powietrze i po prostu może zrobiłbym tak samo. [ Prycha z tych dziurek w zaworze]Może zaślepienie wężyka by pomogło :niepewny:
juz 1.5 tys :) i tyle przejechalem juz po zawirusowaniu i zablokowaniu egr :) i wszystko dobrze jest:) bledow na kompie tezn ie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Witam.

Problem z prychającym i chlapącym olejem EGR miałem już też do czynienia. Poczytałem na ten temat troche na forum nt. cennych rad włącznie z instrukcją czyszczenia EGR, uszczelki pokupowałem ale od roku nie moge się za to zabrać.

Problem ten rozwiązałem w sposób bagatelnie prosty i chyba troche upokażający mojego passka. Wziąłem ze szmaty wyrwałem pasek o szerokości 4-5cm o długości około +-15cm, lekko go zrolowałem i owinąłem zawór pod "grzybkiem" tak aby te dwa otworki były zasłoniete i dwa konce szmatki zawiązałem na supełek.

Sposób naprawde banalny ale działa. Jeżdżę z tak "udoskonalonym" EGR-em :ok: już około 9 miesięcy, i zrobiłem około 22tys.km. i nic nie widać i słychać. Silnik i ten wkład wygłuszający (miedzy filtrem powietrza a podszybiem) jak wdedy wyczyściłem do tej pory suchy. - a najbardziej denerwował mnie zażygany olejem silnik i ta mata. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jar

w tym temacie nie mówimy o prychajacym i chlapiącym olejem egr, tylko o stukającym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jangarn

Ja wkręciłem w wężyk kołek rozporowy :hyhy: i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crazychorsee

a czy wystarczy samo zaslepienie EGR czy tez trzeba cos z kompem dzialac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jar

Dzisiaj byłem ze stukającym egr w serwisie w Warszawie na Chełmżyńskiej. Mechanik oglądał i słuchał i znów oglądał i słuchał, trochę to trwało. W końcu pokazałem chłopcu o jaką część chodzi, no i stwierdził, że z tym można jeździć. Opowiedziłem historię o zaślepianiu a ten stwierdził, że nie można - nie uzasadniając. Co więc należy zrobić? Wymienić? Prawie 800zł. Szkoda kasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też "stukał" jeśli można to tak nazwać. Więc zdjąłem z niego wężyk (ten na górze) i go zaślepiłem. Efekt taki że już nie stuka. EGRa nie zaślepiałem więc jest na nim troche syfu i muszę wycierać co jakiś czas ale przymierzam się do zaślepienia go. Patent ze szmatką jest odlotowy :rotfl: Ja jeżdże tak już od około 20tkm. A tak w ogóle to juz o tym było.

np. tu: http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/egr-vt10136.htm

albo tu: http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/zaslepienie-zaworu-recyrkulacji-spalin-19-tdi-jest-sens-vt6159.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zazślepieniu egr-u, czy wężyka nie trzeba nic ustawiac na kompie, zresztą on tych zmian nie wykryje.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni odłączają tylko ten wężyk od EGR, inni go zaślepiają...

 

jak najlepiej zrobić?

-wyjąć tylko wężyk?

-zaślepić EGR i wężyk

-zaślepić wężyk nie zaślepiając EGR

-zaślepić EGR nie zaślepiając wężyka

 

proszę rozwiać moje wątpliwości...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w sharanie silnik AUY, to ponoć trza zaślepić najlepiej blaszką dojście spalin do zaworu EGR przy kolektorze wydechowym lub dalej przed ta harmonijką na rurze i zaślepić dwa wężyki, jeden do sterowania EGR, czyli ten przy membranie z góry, a drugi wężyk to ten do sterowania dodatkową przepustnicą, / element z mieszkiem / co przymyka dojcie zimnego tłoczonego powietrza, a wymusza na wolnych obrotach pobieranie z kolektora wydechowego spalin i ogólnie tego świństwa do powtórnego 'przerobu'

 

Jeśli sie mylę z tym drugim wężykiem od przepustnicy, to proszę o inne opinie.

 

Czyli Adams p.2

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności