Skocz do zawartości
jac

silnik aaz ,telepie silnikiem i duzo szaroczarnego dymu

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. mam taki problem. zony pasat b4 aaz silnik nagle stracil moc i zaczal dymic na niebiesko.kazalem wylaczyc silnik i zaholowalem pod dom.dzis zdjalem pokrywe zaworow i sprawdzilem punkty walu korbowego,pompy wtryskowej i walka rozrzadu.wszystko ok.jednak przy zapalaniu pojawia sie z rury mnostwo szaro-czarnego dymu i jak juz zapali to telepie silnikiem jakby chodzil na trzy gary lub nie mial poduszki pod silnikiem.niedawno byla uszczelniana pompa wtryskowa i ustawiany rozrzad.wszystko bylo ok.od tego czasu minelo 1500 km spokojnej jazdy.stalo sie to nagle jak zona wjezdzala na parking pod hipermarket ,silnik byl goracy.teraz zapala ale jak zapali to telepie nim i wyrzuca mostwo dymu jak wyzej.moze macie jakies sugestie co sprawdzic lub co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klin na kole rozrządu ściął się trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może turbo się uszkodziło, olej przedostaje się do wydechu i dlatego dymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ojca w passacie było podobnie jak końcówki na wtryskach były rozregulowane po naprawie przez fachowców...dopiero po wymianie i ustawieniu wszystko wróciło do normy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klin chyba nie ,bowiem wszystkie punkty sie zgadzaja.moze to wtryski bowiem teoretycznie byly wykrecane i regulowane.ale mnie przy tym nie bylo.turbina jest po niedawnej regeneracji i nie puszcza oleju.wiec dalej wiem ze nic niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powietrza nie łapie czasem w przewodach paliwowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie lapie powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może żona zatankowała benzynę, a nie ON? różnie bywa, poza tym sprawdź czy masz cały filtr powietrza, bo mi to wygląda na brak powietrza, złe paliwo, walnięty układ paliwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności