Skocz do zawartości
r_afaello

b5 AFN - nie mogę odpalić - PILNE!! (rozwiązanie- BRAK MASY)

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie.

Sprawa świeża sprzed kilku minut i pilna bo z racji świąt musze troche pojeździć.

Rano zawiozłem żone do pracy, wórciłem postawiłem na parkingu. Teraz wsiadam żeby ja odebrac a tu du...a:wsciekly

Przekręcam zapłon (jeszcze nie krece rozrusznikiem) podnosi sięobrotomierz na jakieś 1400obr prędkościomierz na jakieś 40km/h. Słycghać brzęczeni z okolicy podszybia (jakby zpuszki gdzie chyba siedzą przekaźniki i komputer), dodatkowo coś terkorze - wydaje mi się że pompy ABS. Na lioczniku mryga czerwony wykrzyknik.

Pruba kręcenia rozrusznikiem nic nie daje.

Podłączam laptopa. Z silnikiem się nie łączy, z ABS też z licznikiem zaczyna ale wywala błąd że jest za dużo błędów.

Heeeeeelp !!!!!!!!

Przez świeta żadnego mechanika nie sciągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij obudowę komputera i sprawdź bezpiecznik 20A( na podszybiu) Znajduje się po lewej stronie za przekaźnikami. A tak ogólnie to sprawdź wszystkie bezpieczniki. Masz jakąś usterkę w układzie elektrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lecę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namęczysz zanim dobierzesz się do zdjęcia pokrywy kompa ale sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywa zdjęta. Bezpiczniki sprawdziłem chyba 4 są alke żaden 20A Są 2 duze nie pamioetam ale coś z 40 lub wiecej. i 2szt 15A

Wyjąłem przekaznik 219 i brzeczec przestało - oczywiscie odpalic dale j sienie da.

Dalesze sugedtie wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może komp zgubił masę skoro się nie łączy lub jakiś defekt przewodów i czy masz szynę CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN nie ma CAN. Mysle jeszcze nad akumulatorem (pisze równolegle na 2gim foruym i tam doradzają isć w tym kierunku). Ale rano jeździłem.

Wyjąłem ten przekaźnik 219 otworzyłem i nic niepokojacego nie zaóważyłem (oznak spalenia itp. bo elektronikiem nie jestem). A to ewidentnie on drży i brzęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm a podmień ten przekaźnik jest to "przekaźnik styku roboczego" więc to może byc jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a akumulator nie rozładowany ( na swiatłach zostały )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wywala tyle błędów to ściągnij klemy z akumulatora na kilka minut,może się zresetuje i zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. Aku był odłączany na 15 minut. Przekaźnik podmieniłem (kolega wpadł z paski 90KM)i też terkotał. Podłaczałem też przewody do aku i też nic.

PRzed chwilą wstawiłem auto do warsztatu (cudem znalazł się 1 mechanik który zapomniał o 14tej skonczyc pracę). mam czekać na info po 18:00

 

Aktualizacja.

Auto wróciło od elektryka/mechanika. Brak masy. Auto z powrotem wróciło do formy.

Edytowane przez r_afaello
Problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności