Skocz do zawartości
Jaro882

wymiana nagrzewnicy w b3

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

musze wymienic nagrzewnice w passacie b3 bo sie juz rozsypala;/

jesli ktos wymienial to prosze o pomocne rady i wskazowki

da sie to zrobic bez odkrecania deski rozdzielczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deski calej nie musisz rozkrecac a raczej wykrecac :) jak jest ona podobna jak w golfie III to wystarczy wykrecic schowek , obudowe zmiany biegow , plastik pod kierownica i obudowe pokretel od nawiewów ( pol deski rozdzielczej) odkrecic kilka srobek od strony silnika , oraz rozebrac wszystkie tunele nawiewów :) rozlozenie na czesci pierwsze i zlozenie trwa okolo 5 h ale jak jestes zdolny i szybko to zrobisz to niecale 4 godziny kilka ran cietych i bedziesz mial nagrzewnice :)

 

a moze na poczatek sprawdzic czy ona jest drozna czy plyn przeplywa bo moze to nie w niej jest problem ??

 

pozdraiwm i powidzenia w parszywej robocie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Golfików jest to bardzo ładnie opisane.

 

Magda - skąd tak się znasz na reperacjach samochodów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak bez rozkrecania calej deski jest to mozliwe !!!!! :krzeslem: po co rozkrecac wszystko zeby pozniej cos trzeszczalo :dobani:

 

Kazio tajemnica bynajmniej nie zawodowa :);):rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co rozkrecac wszystko zeby pozniej cos trzeszczalo

Trza tak skręcić żeby nie trzeszczało. Nigdy nie skręcałaś ??

Ej, no powiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa... to powodzenia w rozkrecaniu z 5 godz zrobi sie caly dzien !!!! i zostana wam zapewne jakies zbedne drobiazgi :P

 

Rafał, hmmm mialam duzo aut nawet nie bede wymieniac ile bo tego troche jest czesto z nimi bylam u mechanika czlowiek sie uczy !! szczegolnie jak siedzi mechanikowi na glowie i jest ciekawy co robi mechanik :) no coz ciekawosc to pierwszy stopien do piekla i pierwszy do wiedzy :) moze to ci wystarczy bo w pozniejsze powiazania z mechanika nie chce wchodzic :)

a co do nagrzewnicy to powiem tak to byl akt desperacji i wraz z jedna osoba to zmienialam nie pytaj o nic wiecej srubki umie rozkrecic i zakrecic i poskladac wszystko w calosc wiec ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki brat jest pod wrażeniem. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazio, eee tam .... jedno wiem ze mechanicy nienawidza robic nagrzewnic a ja nienawidze marznac w zimie !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazio, eee tam .... jedno wiem ze mechanicy nienawidza robic nagrzewnic a ja nienawidze marznac w zimie !!! ;)

 

mi 4-go maja będą wymieniać już zakupiłem nówke sztukę koszt wymiany 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info bede dzialac;]

a tak na marginesie ktos tu napisal ze to moja puierwsza praca przy pasku

chcialem powiedziec ze w passku wszystko robie sam doslownie wsyzstko blacharke silnik zawieszenie ;] i juz chyba passka znam na wylot ale z nagrzewnica nei wiedzialem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ile za nagrzewnice trzeba wyłożyć?

Bo gadałem z koleżką mechanizerem i mówi że 180 kosztuje, a jak mu powiedziałem że na allegro po 30zł powystawiali to sie podziwił i stwierdził że coś takiego to pewnie z tydzień pojeździ jak należy.

Warto kupić coś takiego?

KLIK

Ile wy daliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem w swoim Pasku nagrzewnice dwa lata temu i kupiłem zamiennik za 40 zł. Zrobiłem od tej pory prawie 40.000 km ( w tym dwie zimy ) i jest wszystko OK. Bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro za 36 firmy topran ale dopiero będę zakładał , a jak myślisz skąd biorą sklepy nagrzewnice widziałem w sklepie za 80 zł kupi za 36 minus jakiś rabat wychodzi 20 parę zł i sprzedaje potem klientom z zyskiem to jest jego zarobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam z golfa 2 ktorego rozebralem wiec jest orginal;]

w idealnym stanie zobaczymy ile jeszcze pociagnie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melduje że nagrzewnica wymieniona leci gorące powietrze aż w rękę parzy :D nareszcie będzie ciepło w zimę :D tylko spece pozamieniali wtyczki od climatronika i działy się dziwne rzeczy musieli prawie drugi raz rozbierać :D ale już jest dobrze

 

nagrzewnica stara jak się sprawdzało to miała dobry przepływ wody także ciężko było zdiagnozować że jest zapchana

 

myślałem ze są pozapychane ożebrowania w nagrzewnice bo poprzednik jeździł beż filtra pp

ale po wyjęciu okazało się że wygląda jak nowa, jedyną różnicą jaka dzieliła nową nagrzewnice od starej to waga ...nowa leciuśka a stara 200-300 gram cięższa ( kamień ).

 

grzanie zrobione pora zabrać się za chłodzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrhoads
deski calej nie musisz rozkrecac a raczej wykrecac :) jak jest ona podobna jak w golfie III to wystarczy wykrecic schowek , obudowe zmiany biegow , plastik pod kierownica i obudowe pokretel od nawiewów ( pol deski rozdzielczej) odkrecic kilka srobek od strony silnika , oraz rozebrac wszystkie tunele nawiewów :) rozlozenie na czesci pierwsze i zlozenie trwa okolo 5 h ale jak jestes zdolny i szybko to zrobisz to niecale 4 godziny kilka ran cietych i bedziesz mial nagrzewnice :)

 

 

teraz bede z kolega wymienial nagrzewnice, nigdy tego nie robilismy ale wczesniej myslalem ze jednak konieczny jest demontaz kierownicy vo bylo by dla nas najtrudniejszym zadaniem... ale hm... skjoro da sie bez tego... zastanawiam sie tylko czy jak sie na tym zaoszczedzi czasu to potem wyjecie samego "opakowania" nagrzewnicuy nie bedzie zbyt utrudnione :cwaniak:

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niedawno wymieniałem nagrzewnicę i opierałem się na instrukcji z forum golfa i ściągałem deskę i widziałem jak to wygada po ściągnięciu i nie wiem jak to robią bez jej wykręcenia skoro nagrzewnica wychodzi do góry?

Mi to zajeło 7 godzin czyli cała sobota :hurra: i jak narazie nic nie trzeszczy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można wyciągnąć nagrzewnice bez ściągania deski. Jak dla mnie to jest to wręcz niemożliwe. Ja wprawdzie nie wyciągałem deski, ale musiałem odkręcić i podnieść do góry. Największy problem jest z odczepieniem tych zapinek, żeby rozdzielić obudowe nagrzewnicy z obudową silniczka dmuchawy. Później to już nie zakładałem tych przednich spinek, żeby kur...cy schizofrenicznej nie dostać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności