Skocz do zawartości
jptomczyk

Demontarz tapicerki drzwi Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wie ktos jak zdemontowac tapicerke drzwi przednich oraz tylnich, potrzebuje sie dostac do glosnikow, przestaly nagle grac. Jesli ktos ma zdjecie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może jeszcze się komuś przyda:

:!: DEMONTAŻ DRZWI:

- najpierw wyciągamy zatyczkę z rączki (tam gdzie ręką łapiesz przy zamykaniu)

- potem wyciągamy panel ze sterowaniem szyb (jest na lekkich zatrzaskach podważa się do

góry - zdejmujemy wtyczkę elektr.)

- pod panelem są trzy duże śruby z wielkimi łbami na "krzyżak"

- śruby należy odkręcić i wyjąć potem mogą wpaś za tapicerkę.

- odkręcamy od samego dołu boczka dwie śrubki (pierwsza koło lampki dolnej (potrzebny jest

specjalny klucz "torsowy".

- wszystkie śruby są odkręcone.

- teraz będziemy potrzebowali dwóch tępych noży stołowych (najlepiej nie sprężynujących.

- noże owijamy lekko szmatą i wsuwamy pod boczek w kształcie nożyczek

- zaczynamy od dołu (prawy dół i lewy dół 1/5 wysokościboczka

- po lekkim odchyleniu boczka widać czarne zatrzaski

 

zatrzasków jest 6 szt po 3 na stronie.

- zatrzask trzeba umiejętnie podważyć aby nie pękł, najlepiej uchwycić go z obu stron i podważyć.

- jak odskoczą wszystkie zatrzaski boczek drzwi jeszcze nam nie spadnie

- trzyma się na wewnętrznej rynience konstrukcji drzwi przy szybie

 

boczek należy lekko podnieść do góry - zaczynając od strony kołka rygla zamka, można

lekko podważyć (przy kołku) potem dalej pujdzie jak z ...

- jak boczek już zejdzie to uwaga na linkę klamki

- Tu uwaga: (mozna rozłączyć wtyczkę dolnej lampki)

- linka zablokowana jest wsuniętą plastykową tulejką (przy boczku) z pazurkiem na końcu

pazurek, odchylamy go (zabezpiecza przed wypadnięciem tulejki) i wysuwamy od strony

klamki w stronę zamka.

 

:!: BOCZEK ZDJĘTY.

na cynkowanej konstrukcji na wysokości 1/3 od góry drzwi, są dwie okrągłe gumowe zaślepki wielkości około 6 cm - zdejmujemy je

- w otworach widać śruby pod klucz nasadowy 10-ke

- po pluzowaniu śrób szyba boczna opiera się tylko na dolnych prowadnicach

- teraz szybę można dowolnie regulować lub wyjąć i umyć (wstawić nową) (przed wyjęciem

szyby należy podważyć zewnętrzną chromowaną listwę do góry i zdjąć ją - listwa trzyma się

na rowkach elastycznych)

Szybę przed przykręceniem należy dobrze dopasować do pionowej długiej bocznej krawędzi

drzwi i górnej zaokrąglonej

- jak szyba dobrze dopasowała się w uszczelce to druga osoba z wyczuciem dokręca 10-ką

śruby

 

:!: ROBIMY PRÓBĘ:

- podłączamy do kostki panel sterowania szybami - włączamy stacyjkę - patrzymy jak chodzi szyba, w razie czego poluzować i powtórzyć dopasowanie.

 

Zdjęcia demontażu drzwi:

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje zdjecia i opisy bardzo mi pomogly zaraz w sobote zabieram sie za demontarz tapicerki i ogledziny glosnikow dlaczego przestaly grac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopry żę odświeżam kotleta ale mam wielki problem. Otóż szybka przymarzła. Ja głupi nacisnąłem szybę w dół, pojechała w dół nie chciała do góry już, Więc ręcznie szybkę podciągnąłem do samej góry ale wypadła z prowadnic. Gdy nacisnę silniczek to słychać trzaski w drzwiach. Rozebrałem tapicerkę ale nie mam pojęcia jak zdjąć tą blachę ocynkowaną. JEst na nitach bo nie chce ruszyć. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować zamek, przymocowany jest on do tej blachy. Jeżeli nie miałeś nigdy tego robionego to pewnie jest on jeszcze przynitowany do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zdemontować zamek, przymocowany jest on do tej blachy. Jeżeli nie miałeś nigdy tego robionego to pewnie jest on jeszcze przynitowany do niej.

 

zamka nie trzeba odkrecac do zdjecia blachy, tak samo nigdzie nie była ponitowana i nawet nie ma miejsc gdzie modły byc nity, te nity co widac na blaszce sa od prowadnic. ja delikatnie podwazam srubokretem dookola i sie odkleja bo jak nigdy nie była sciagana to tak jakby sie przywulkanizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tymi nitami to mi się trochę pomyliło.:) Myślę, że jak już to rozbiera aby wyciągnąć szybę to lepiej odkręcić też zamek bo po prostu będzie mógł tą blachę lepiej odchylić. Roboty jest na 2 minuty a może sobie ułatwić. Z jednej strony będzie mu trzymała cała wiązka przewodów a z drugiej linka od zamka i rygiel który wychodzi po za blachę. Jak ściągnie zamek to zrobi sobie więcej miejsca i łatwiej będzie wyciągnąć szybę niż się z nią męczyć na różne sposoby.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc. Zaraz biorę się do roboty i zobaczymy straty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ściągnie zamek to zrobi sobie więcej miejsca i łatwiej będzie wyciągnąć szybę niż się z nią męczyć na różne sposoby.
Żeby wyciągnąć szybę z drzwi wcale nie trzeba zdejmować tej wytłoczki... Tak samo jak nie trzeba odkręcać zamka ,żeby zdemontować aluminiową wytłoczkę drzwi. Jedyne co trzeba zrobić w kwestii zamka to wybić dwa plastikowe nity ,na których trzyma się osłonka nad zamkiem co by jej nie połamać. Albo ja coś przeoczyłem ,albo nikt nie podpowiedział koledze ,że trzeba odkręcić śruby mocujące blachę dookoła:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zdemontować bez odkręcania zamka. Szyba i tak już spadła z prowadnic więc wyszło szybko. DZięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć,gdyż zauważyłem,ze spod tapicerki drzwi tylnych lewych wydostała się jakaś uszczelka.

Teraz widać duży prześwit pomiędzy blachą a tapicerką.Od czego ta uszczelka.Nie wiem czy coś popuściło,ze ona tak wisi i czy da się ją jakoś wsadzić bez zdejmowania tapicerki?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musisz niestety zdjąć tapicerkę i przykleić na jakis klej tą uszczelkę. Mi przy demontażu tapicerki również wypadła. Oczywiście mowa o tej czarnej aksamitce? Powinna być ona przyklejona dookoła po obwodzie boczka.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego taka szpara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nic innego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę uszczelnić drzwi, bo po myciu mam wodę w środku. Czy jak zdejmę tapicerkę i tą blachę spod niej, to czy muszę uważać na szybę, żeby nie spadła, czy ona zostanie na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy które, na przodzie luzujesz 2 uchwyty i szyba wychodzi do góry, z tyłu wypychasz kołek i szyba idzie do góry ale trzeba na nią uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieję, że obędzie się bez ruszania szyby. A do uszczelnienia mam wszystkie drzwi, bo po myjni, albo po deszczu mam w samochodzie powódź:placzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę uszczelnić drzwi, bo po myciu mam wodę w środku. Czy jak zdejmę tapicerkę i tą blachę spod niej, to czy muszę uważać na szybę, żeby nie spadła, czy ona zostanie na miejscu?

 

Kolego szybę zakleja się taśmą klejącą do górnej ramki drzwi i wtedy szyba nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za patent.

Kolego

Mimo, że jestem koleżanką, to chyba sobie poradzę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności