Skocz do zawartości
Gość COR72Z

Xenony,Bi-Xenon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość COR72Z

witam mam pytanko CZym sie roznia Xenony od Bi-Xenonow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Xenon to żarnik xenonowy tylko dla świateł mijania.

Bi-xenon to oprócz mijania także długie.

Zmienna geometria soczewki (ruchoma przesłona)

powoduje inny kształt strumienia świetlnego.Czasami

spotyka się dodatkowe żarówki halogenowe razem z bi-xenonen dla świateł

długich np. 3BFL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość COR72Z

czyli xenony to sa jakby normalne a bi to tez sa dlugie ?? tak !! bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi przewaznie oznacza cos podwojnego.W tym przypadku podwojne swiatla xenonowe-mijania i drogowe.

Moze byc tez np. Biturbo-dwie turbinki np jedna dmucha od dolnych obrotow a druga od wyzszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi XENONY roznia sie od XENONOW:

- TYPEM zarnika D2S i D2R

- "Bi" swieca jako swiatla mijania i drogowe

- Xenony swieca TYLKO jako mijania

- 100% "Bi" to soczewki a xenony niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Bi XENONY roznia sie od XENONOW:

- TYPEM zarnika D2S i D2R

zuse, nie do konca tak jest. D2S to zarnik reflektora soczewkowego (zarowno xenon i bi-xenon), a D2R to zarnik do reflektora z klasycznym odblysnikiem, tj. bez soczewki ale przystosowanym do xenonu. W drugim przypadku masz tylko xenon, nie ma bi-xenonu, ale o tym juz wspomniales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol a widziales xenony z zarnikami D2S (nie soczewki) :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol a widziales xenony z zarnikami D2S (nie soczewki) :hyhy:

Gdybym rozejrzal sie wsrod aut po "wiejskim tuningu" to wsrod pseudoksenonow moze bym znalazle to, o czym piszesz :hyhy:

Chcialem tylko uscislic, ze w przypadku D2S jest rowniez xenon, a nie tylko bi-xenon :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Jak już jesteśmy w tym temacie...

Może ktoś wyjaśnić zasadę uruchamiania chwilowej sygnalizacji światłami drogowymi w bi-xenonach? Czy zawsze jest włączana dodatkowa żarówka przy pociągnięciu dźwigienki do siebie zarówno przy włączonych swiatłach mijania i bez nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Czy zawsze jest włączana dodatkowa żarówka przy pociągnięciu dźwigienki do siebie zarówno przy włączonych swiatłach mijania i bez nich?

W B5 3BG tak jest. Zawsze wlacza sie H7... Jak masz wlaczone swiatla mijania, to oprocz osuniecia przeslony z bixenonie wlacza sie H7. A jak masz wylaczone swiatla mijania wowczas do "mrugania" sluzy jedynie H7.

Z kolei w B6 podobno tak nie jest... Tak przynajmniej char kiedys napisal po telefonie do ASO VW... Sam na oczy tego nie widzialem, takze jak to do konca jest w B6 trudno mi powiedziec :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalcho
Krawcol a widziales xenony z zarnikami D2S (nie soczewki) :hyhy:

 

 

 

Witam,

 

Tak, LAGUNA 2 (faza 1 - przed liftingiem) fabrycznie miała montowane xenony bez soczewek z żarówkami D2R

 

 

Pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: boommax: Czw Paź 25, 2007 09:40 ]

Poćwicz czytanie ze zrozumieniem :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Dla podsumowania tematu:

Kilka dni temu padł mi żarnik w moich bi-ksenonach (skrętne).

Właściwy typ to D1S.

Uprzedzam też, że cena w salonie to 800 zł :krzeslem: , w hurtowni ok. 350 zł (obie ceny bez wymiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z którego roku masz paska, do 2006 też takie drogie?

ja słyszałem, że ok 160 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego z którego roku masz paska, do 2006 też takie drogie?

ja słyszałem, że ok 160 zł?

Kolegi na forum już nie ma od dłuższego czasu-także wątpię, aby Tobie odpowiedział ;)

Tak na marginesie-chyba zostaniesz forumowym archeologiem roku, bo wykopałeś temat sprzed prawie trzech lat :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam prośbę i pytanie zarazem, czy orientuje się ktoś czy do B6 z 2005/2006 roku (podobno lampa bi-xenonowa starszego typu i ma przetwornicę w innym miejscu) można założyć lampę bi-xenonową nowego typu jakie są oferowane na allegro?

Wczoraj niestety po raz kolejny nie dość, że samochód nie odpalił to komputer pokazał błąd AFS inoperative i miga żarówka na desce rozdzielczej czyli to raczej nie przepalony żarnik tylko coś innego (już kiedyś miałem taki komunikat i okazało się, że trzeba było wymieniać lampę, bo dostała się wilgoć, wymienili jeszcze zaślepki z tyłu reflektorów, bo podobno były przyczyną dostawania się tej wilgoci, ciekawe co tym razem) i wyskoczył jeszcze jakiś inny błąd z hamulcami... ale to tak na marginesie, cudownie zapowiadające się Święta :(

 

Z góry dziękuję za pomoc !

Edytowane przez Snowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdź ten żarnik,u mnie ten komunikat oznaczał właśnie konieczność wymiany,co do lampy to zobacz czy po uruchomieniu robi sobie test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
d2s reflektor doczewkowy, d2r reflektor z odbłyśnikiem np. renualt laguna II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co wiem, to jak miga żarówka i jest komunikat o AFS to nie żarnik tylko poważniejsza awaria :( No ale miło usłyszeć kilka słów nadziei, że to może jednak tylko żarnik, póki co auto jest nie do ruszenia, czekam do ocieplenia i zobaczę co dalej. Aż się boję podejść teraz do tego auta :(

Kolega mechanik mnie pociesza, że to może tylko wina słabego prądu, ale wątpię, bo aku z lipca zeszłego roku S5 Bosha, więc to raczej nie wina małego prądu.

 

 

Dzięki Germar... ale przyznam szczerze, że jestem bardziej laikiem i nie bardzo zrozumiałem podpowiedź ;)

Chodzi mi o to czy jak kupię teraz na allegro cały reflektor (z przetwornicą etc.) nowego typu na allegro to bez problemu będę mógł zamontować do B6 z 2005/2006 i będzie świecił? Czy muszę jednak szukać tego pierwszego typu?

 

Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak kseny świecą, jest ten komunikat, sprawdzajcie czy nie przepaliła się któraś z żarówek do doświetlania statycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

nie moge załozyć tematu więc pytam tutaj

jaka powinna być barwa bixenonów,bo mi coś jakby świecą na żołto(( coś jak h7.mierzy sie to jakoś?mi sie wydaje ze powinna być biała jak jarzeniówka..mowię o bi xenonach fabrycznych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności