Skocz do zawartości
Gość Ludwinki

Skrzynia od diesla 1.9?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwinki

Co myslicie o zmianie skrzynki przy silniku 1.8 na skrzynie 1.9 od diesla? Podobno jest lepsze przelozenie. Ale czy cos jeszcze i czy o ogole pasuje?

Acha i jeszcze mam jedno pytanko jak zwiekszyc moc pasia 1.8 RP? Co wymienic co ulepszyc i co dodac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jest lepsze przelozenie. Ale czy cos jeszcze i czy o ogole pasuje?
:rotfl::]

 

Tak, maja bardzo dobre przełożenia - przeciętnie przy silniku AFN masz 145 km/h przy 3000 obr/min na 5 biegu. Policz sobie jaką będziesz miał teoretyczną prędkość max na tej skrzyni przy 6000 obr/min ;)

 

A tak poważnie to skrzynie od TDI mają długie biegi i przeciętna benzyna będzie na nich zamulona jak diabli bo ma za mały moment obrotowy. Stracisz więc na dynamice, nie zyskasz nic. :krzeslem:

Druga sprawa to sprzęgło. Ty masz w motorze KR sprzęgło 210 mm czyli mniejsze jak TDI (90,100,105, 110 KM mają sprzęgła takiej średnicy wieńca zębatego jak silniki 1,8 T 150/180 i takiej jak np g60, ABF, VR6, ...). Jakbyś się uparł już i chciał założyć mocniejszą skrzynię o dłuższych przełożeniach to musisz dać skrzynię 5 od silnika 1,8 20TV 150 lub 180 KM (podwozie Golf IV). Tylko dodać musisz do swojego silnika koło zamachowe i sprzęgła 228 mm (28 zębów frez) od :

1z: 028 105 269B

abf, 9a, pg vel g60 i agr do 100000nr silnika: 037 105 273C.

Koła trzeba pewnie stoczyć by były lżejsze. Do tego trzeba dać jeszcze rozrusznik od 1,8 T 150/180 KM.

Trzecia to półosie, a dokładnie przeguby wewnętrzne - 1,9 TDI i 1,8 T przy skrzyniach 5 mają porzeguby 100 mm. Nie wiem jakie Ty masz.

P.S. Nie wiem czy do Twojego bloku pasować będzie obudowa od skrzyni 1,8T/1,9 TDI. Do G60 i 2.0 16V 9A i ABF pasuje ale czy do Ciebie to nie wiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek z tego taki - nie mieszaj skrzyn benzyna/diesel, bo na dobre to nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwinki

To w jaki sposob ulepszyc passata 1.8 B? Co mu zmienic zeby byl mocniejszy przy takim silniku? Co wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności