Skocz do zawartości
pawelb6

PASSAT B5 VARIANT US look

Rekomendowane odpowiedzi

w 3b nie było obrysówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar dodac obrysowki do mojego passata 3b.Postaram sie przeciagnac przewody na tyle bez zdejmowania zderzaka tylnego.

 

8a90fd0e715ead6bm.jpg

Edytowane przez kelster4848

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam w planach złożyć sobie obrysówki w zderzaki. Powiedzcie mi proszę ile mniej więcej kosztuje taka przyjemność? Czy ori listwy z pakietu chrom dadzą się w miarę prosto przerobić bez uszkodzenia lakieru, czy lepiej kupić oryginalne z obrysami?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro pustki z listwami pod US obrys a cena też mnie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod kolegów wyżej. Znalazłem jedną listwę, nie wiem czy chrom w nią wsadzę za 170zł. Czyli montaż obrysówek, w najlepszym wypadku wyniósłby mnie 1000zł? Jak jest z tymi listwami koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz listwy chrom to pół biedy same listwy pod obrysówki można kupić nowe. Jeśli nie masz chromów to idzie popłynąć...

Obserwuj allegro czasem taniej kupisz kompletny zderzak z instalacją niż poszczególne elementy oddzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie listwy w chromie. Dlaczego mogę popłynąć jeśli chromów nie mam? Chodzi Ci o to, że potem nie będę musiał dokupywać tych wstawek chromowanych?

Jeśli tak, to pewnie masz rację, ale mimo wszystko tak jak pisałem wyżej. Najtańszą listwę znalazłem za 170zł. Wydaje mi się to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek1192 jeżeli masz pakiet chrom to można przerobić to pod obrysówki, trzeba rzeźbić ale jeżeli się to dokładnie zrobi, dokładnie to wszystko spasuje ze sobą to efekt jest naprawdę dobry :cool, według mnie to nie ma co przepłacać za takie ori listwy usa bo ceny tych listw są o wiele za duże :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo się cieszę z tego powodu :)

Jest może gdzieś dostępny manual jak to zrobić? Jeśli nie, to czy mógłbyś mi zdradzić czym to zrobić, żeby listw nie zepsuć? :)

 

serdecznie dziękuję za pomoc,

 

btw. Jesteś z Zawady, tej w woj. śl, niedaleko Pyskowic :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na manuala się nie natknąłem niestety;/, ja bym to zrobił tak :

demontaż listwy z auta,

demontaż listewki chromowanej, oddzielenie jej od plastikowej,

dokładna przymiarka obrysówki,

wycięcie z "grubsza" plastiku a później szlifowanie i powoli powiększanie otworu, przymierzanie obrysu, szlifowanie itd aż otwór bedzie idealny, później montaż obrysu na klej od wewnątrz dla pewności, wycięcie w zderzaku pod listwą dziurki na wewnętrzną stronę lampki.

Ja też to będę niedługo robił i tak to planuję robić :jasne ,

do szlifowania według mnie będzie takie coś :

http://allegro.pl/mini-szlifierka-akcesoria-217szt-mega-zestaw-fv-i3618156081.html

myślę że tym narzędziem powinno się wszystko w miarę precyzyjnie zrobić ;)

Jestem owszem z Zawady ale tej obok Myślenic :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak, to pewnie masz rację, ale mimo wszystko tak jak pisałem wyżej. Najtańszą listwę znalazłem za 170zł. Wydaje mi się to za dużo.

Ja kupowałem nowe to trafiłem przednie za 105 zł szt. tył sedan 200, obrysówki ok.80 zł/szt, okablowanie jakieś 350 zł(nie chciałem lutować i kupiłem oryginalną instalację na tył, przód to wiadomo trzeba się wpinać w pozycje) + malowanie jakieś 150 zł.

Czyli 1230 zł. Cała zabawa wyszła drogo, bo wcześniej kupowałem listwy chrom* czyli popłynąłem jakieś 3000 zł +- zystki ze sprzedaży listw, które zostały. Wszystko też nowe, nie chciałem dorabiać handlarzy ;)

*Miałem zwykłe czarne listwy.

 

W wycinanie się nie baw jeśli jesteś estetą, nigdy nie wyjdzie jak oryginał :)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetą nie jestem, ale znając moje zdolności twórcze, to nawet i mi nie będzie się to podobać, więc jednak temat na razie oleję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności