Skocz do zawartości
Gość robertos

astronomiczne spalanie LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertos

Witam serdecznie.

 

Czy może ktoś polecić dobrego gazownika z warszawy ponieważ mój passat ostatnio chyba zworiował. Przy naprawde spokojnej jeżdzie po mieście spalanie gazu wynosi 18/19 litrów.

To chyba znacznie więcej niż powinien palic 1.8 8v "automat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w oplu astrze jak walnęła sonda lambda. Może spróbuj się z kimś podmienić na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Napewno sie przyda taka podmianka przed zakupem nowej, ale i tak potrzebuje sprytnych rączek jakiegoś dobrego gazaonika. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Hej.

Co do warsztatu - nie dawno zagazowałem swojego w Otwocku (788-38-31). Warsztat polecili mi znajomi - na razie bez problemów jazda a obsługa wydawała się fachowa. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Dzieki za namiar... Byłem wczoraj u "podobno" dobrego gaziarza "na ul. Taśmowej", podłączył pod kompa i wyregulował. Powłączał jakieś dziwne funkcje w kompie i podobno ma byc dobrze. Sonda Lambda jest na szczęście OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

:kwasny: Kurcze coś jest chyba nie tak z tym moim autkiem. :kwasny:

Gazik wyregulowany, wszystkie parametry w normie, a spalanie 14.5/100

To chyba troszke za dużo jak na 1.8 :???? Zwłaszcza że jeżdże naprawde spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

nie koniecznie wina musi lezec po stronie regulacji gazu, zwiększone spalanie moze powodować zabrudzony filtr powietrza, stare świece, przewody, a nawet blokujące zaciski, szczęki, źle ustawiona zbieżność, "mocno" szerokie opony, styl jazdy i wiele innych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam to samo 14-15 literkow gazu ale ja w przeciwieństwie do ciebie nie jeźdze spokojnie (np80km/h na 2biegu , 198km/h na autostradzie z kompletem w aucie) gaz nowka po regulacji LandiRenzo Omegagas zakładany w Łodzi u Stefanaowskiego tam tez podpiety pod komputer pare klikniec i zapewnienie ze bedzie lepiej :P (palił 12-13) czyli wyszło gorzej ale juz sie pogodziłem z tym jak ktos ma jakieś propozycje co do spalania to piszcie plx :P POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

:evil: Moj "pasek" raczej tak się nie rozpędzi. Chyba że z Giewontu. :rotfl:

Co do stylu jazdy, to tak jak pisałem, jeżdże naprawde spokojnie. hamulce nie trzymają, łożyska w piastach wymienione, filtr powietrza ma 10 tys. musze tylko sprawdzic geometrie i świece. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

no to 10 tyś to już powoli na gazie przydalo by sie go wymienic:) mi ten sam silnik (1,8RP) pali po miescie w przedziałach 10.....11L na trasie duzo nie schodzi (ok 9.....10) bo jak jade to jade ok 170km/h (o ile sie da bo coraz czesciej remontują A4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Miałem kiedyś Passata B4 automat i gazu palił ok 14l (miasto) podobno to jest normalne, ponieważ AUTOMAT bardziej go obciąża i masz prawie ciągle nogę w podłodze.

 

P.S

Teraz mam Passat B5 1.6 GAZ SEKWENCJA spalanie 12l miasto 10 trasa, więc jak widzisz grupa audi / VW paliwo wpi...., a nie palą. Pomimo tego to i tak uważam że nie ma lepszego samochodu niż passat a jest już 3 i na pewno nie ostatni

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kecaJ

Nie denerwuj się spalaniem 14l gazu po mieście - to normalka dla 1.8 automat.

Mój Pasio B-5 1.8 20V kombi Climatronic pomimo tego że naprawdę jest solidnie serwisowany u dobrego gazownika ma spory apetyt , ale też nie jest wołem na drodze , potrafi niejednego zaskoczyć , jako ciekawostkę podam spalanie na trasie przy spokojnej jeździe (120 km/h) spala mi 8,3l/100km gazu. Niezła różnica!!! , wiadomo automat więcej wciąga ale komforcik - klasa! więc to co skopci w mieście pięknie oddaje na trasie ; sądzę że to dobry kompromis z Jego strony... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Z tym moim gazem jest naprawde coś nie tak :kwasny: , mam go juz powoli dość.

Ostatnie wyniki to 21 litrów w mieście i 11.5 w trasie "naprawde bardzo spokojna jazda w obydwuch przypadkach"

Porypany ten samochód. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

a może kompersji w silniku już nie ma, i jest to nadrabiane gazem z butli zeby samochód jechał,

opisz dokładnie :

-jaką masz instalkę (firma, rodzaj)

-co zrobiłeś przy samochodzi,

-czy gaz jest przez ciebie zamontowany

-czy jest na gwarancji

-jakie masz spalanie benzyn PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Brak kompresji raczej bym wyeliminował. Autko śmiga elegancko, płynnie przyśpiesza przy każdej prędkości. mocy raczej mu nie brakuje "nie kopci".

Instalka gazowa to typowa 2 generacja z centralka BINGO 2. Gaz ma dwa lata "kosztował 1800,-" zakładał go poprzedni właściciel "pierwszy w polsce" w niemczech też był tylko jeden "dziadiuś"

Narazie w autku wymieniłem rozrząd, łożyska tylnych piast, filtr powietrza i oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

podaj jeszcze spalanie z PB, ale jak nie znasz to napisz, że nie sprawdzałeś, jest ważne ponieważ spalanie gazu nigdy nie będzie niższe niż PB zawsze trzeba troszkę dodać żeby autko normalnie się zachowywało. Czy takie spalanie masz od początku jak go kupiłeś, czy dopiero po jakiś czasie tak zaczął kopcić

 

P.S

Dlatego pewnie go sprzedał, po prostu nie dał sobie radę ze spalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Spalania na PB nie sprawdzałem, ale napewno pali zdecydowanie mniej. Zawsze po odpaleniu jade na PB do momentu aż silnik nabierze temperatury ok. 40*. Wlałem ok miesiąc temu 15 litrów i nadal pewnie sobie śmigam.

Byłem dzisiaj na powtórnej regulacji i zobaczymy co teraz będzie. Po podłączeniu okazało się że parametry są sporo powzbogacane. Przeregulował ga jeszcze raz i teraz podobno ma być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja walczę od miesiąca... w Gdańsku przy umiarkowanej jeździe pali mi 13,5 litra :( Ale coś mi się zdaje, że o wiele mniej nie może spalić...

 

Powiedzcie mi jakie świece do silnika ABS zakupić, oraz jakie przewody WN bo zakładam, że nigdy nie były wymienione? Do tego czeka mnie w październiku pierwszy gwarancyjny przegląd gazu (po 15.000), więc może mi coś podregulują... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co... te 13,5 to napisałem tak jak palił na początku. Od ostatniego tankowania zrobiłem na 100% tylko 170 km... wlałem, podzieliłem i wyszło mi 17,4!!!!!!!

 

To jest moje piewsze auto w benzynie + lpg i kurde nie wiem od czego zacząć. Od założenia gazu zrobiłem dokładnie 14500, nie robione było kompletnie nic od założenia. Powiedzcie - co mam zrobić? Filtr gazu? Świece... Filtr powietrza? Przewody wysokiego?

 

Ratujcie, bo jak się wkurzę to na PB zacznę jeździć. A... i też nie wiem ile pali na PB bo szkoda mi go zalewać do pełna dwa razy tylko dla testu. Nic nie kopci, nic nie dymi, pali idealnie, nawet zimny na gazie idzie jak burza (w 97% przypadków odpalam na PB jak jest zimny, ale czasem zapomnę przełączyć).

 

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update:

dziś pośmigałem na PB. MFA wskazał mi w moim kochanym Gdańsku 9,2ltr z dystansem 72km. Na benie więc jeździ ok i już się nie martwię o uwalony silnik i problem z kompresją.

 

Okazało się (wcześniej tego nie wiedziałem bo mam muzykę w aucie BUM BUM), że mam uszkodzony łącznik elast. wydechu i nieco gubi spalin właśnie przez niego. Może to mieć jakiś wpływ na astronomiczne spalanie LPG? W piątek jestem umówiony u tłumików na zmianę łącznika. Miesiąc temu byłem u gaziarza na regulacji i wyregulowali mi gazik - ale może właśnie rozregulowali przez przekłamania uszkodzonego wydechu?

 

Jutro zalewam do pełna pb (dzień wypłaty :hurra: ) i będę śmigał na drogim soczku. Ale tak się kurde zastanawiam, czy w cholerę nie wywalić tego pieprzonego kotła z bagażnika, nie wywalić tych wszystkich gówien co mnie tak irytują (lpg) i nie zacząć śmigać na benzynie.

 

Owszem - drożej. Ale nie będę musiał tyle wydawać na exploatację instalacji lpg, zresztą przy moich przebiegach rzędu 1000 miesięcznie ;)

 

Wcześniej nie napisałem co mam za ustrojstwo: BRC I gen, 14500 od zamontowania, przebieg auta 175000, silnik jak w podpisie, temperaturę trzyma idealnie i grzeje się w 7 minut do 90.

 

Macie wogóle jakieś pomysły? Jak będę wywalał graty od LPG to dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności