Skocz do zawartości
Gość prezes-vip

[ nadwozie] SAMOZAMYKAJĄCE DRZWI :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezes-vip

Witam serdecznie, otóż... drzwi tylnie w moim pasku zamykają się same, brak natomiast standardowego zatrzymania/zablokowania jak się je otworzy, przypuszczam, że do zrobienia jest jakaś "pierdołka" ale prosiłbym o wskazówki.

 

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o ograniczniki w drzwiach to z tego co pamiętam temat był poruszany w tym dziale, opcja szukaj się kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes-vip
jeżeli chodzi Ci o ograniczniki w drzwiach to z tego co pamiętam temat był poruszany w tym dziale, opcja szukaj się kłania

 

Tak tylko jak wpisuję "drzwi" to się wyświetla dużo niezwiązanych tematów, a przy pomocy słowa "ograniczniki " będzie dużo łatwiej, dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zdejmujesz tapicerkę drzwi

2. odkręcasz ogranicznik od karoserii jedna śruba łeb na klucz 13 nakrętka na 10

3. odkręcasz jeszcze dwie śruby trzymające ogranicznik w drzwiach

4. wkładasz rękę w miejscu zdjętej tapicerki i wyciągasz mechanizm ogranicznika na zewnątrz

5. za pomocą młotka i twardego śrubokręta lub cienkiego przecinaka odginasz 4szt zaczepów

6. już po rozgięciu delikatnie zdejmij górny dekielek ażeby nie wysypała sie zawartość( bo będziesz miał maleńką łamigłówkę jak złożyć

7. po wyjęciu zawartości środka i wyczyszczeniu ze smaru będziesz miał 6 elementów 2szt plastików koloru białego i 2szt.gum czarnych i 2szt wałeczków

8. jak sam zauważysz ten mechanizm ma tak zwane cięgno metalowe na którym masz wytłoczone rowki i ( górki )te górki na pewno są już zjechane i dlatego nie ma stopniowania przy otwieraniu drzwi

9. 2szt tych gum odpowiada za to ażeby one dociskały te plastiki do tego metalowego cięgna im mocniej dociskają tym ciaśniej będą otwierać sie drzwi

10. ciężko mi zobaczyć w jakim stopniu masz to powyrabiane ale ja naprawiłem to że pod wałeczki podłożyłem cieniusieńki kawałek blaszki a na te elementy gumowe kawałek z opaski kablowej samozaciskowej

11. składasz i zakładasz wszystko w odwrotnej kolejności, na początku będzie sie tobie wydawało że aż za ciężko ale sie wyrobi :D

12. TO CHYBA NA TYLE UF ALE SIE NASTUKAłEM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności