Skocz do zawartości
Gość Marw007

[ elektryka/elektronika] Mrugająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marw007

Witam

 

Mój pierwszy post na forum i już problem :zalamany:

 

Otóż po chwili jazdy zaczyna mi mrugać kontrolka świec żarowych,

jak tylko nacisnę pedał hamulca to przestaje. W zasadzie oprócz mrugania innych skutków to nie ma, ale denerwuje i rozprasza podczas dłuższej jazdy np. drogą szybkiego ruchu.

 

Czy spotkał się ktoś z takim objawem?

 

Dodam, że byłem z tym problemem w elektryka i po podpięciu VAGa wyskakuje tylko błąd ABSu (który nie działa - spalił się moduł). Czy może to być powiązane?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marw007

Czyżbym was zaskoczył pytaniem moi drodzy forumowicze :] ??

 

sry za spam, ale chciałbym "podbić" temat :D

 

EDIT:

 

Na forum czytalem ze mrugajaca kontrolka swiec zarowych oznacza problem z silnikiem wysokopreznym i nalezy podlaczyc auto pod vaga.

 

Podpinałem się pod kompa i jeśli chodzi o silnik to nic nie wykazało :/ jest natomiast problem z ABSem i zastanawia mnie fakt że jak nacisne hamulec to przestaje mrygać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timovega

Ja takze mam taki sam problem. U mnie mrygac zaczelo po tym jak popsul mi sie przelacznik rozruchu. wymienilem go i nadal mryga. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

Na forum czytalem ze mrugajaca kontrolka swiec zarowych oznacza problem z silnikiem wysokopreznym i nalezy podlaczyc auto pod vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timovega

Zauwazylem ze przy rozruchu wszystko jest ok, dopuki nie przekrocze 1500 obrotow. wtedy zaczyna mrugac. Boje sie ze to moze byc turbina :/ No nic czekam na kabel do vaga jak przyjdzie napisze jaki blad mi wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marw007

U mnie mruga niezależnie od obrotów, na wolnych obrotach na biegu jałowym po ok 1-2 min zaczyna mrugać :/ Czy to może mieć związek z ABSem i dlaczego przestaje po naciśnięciu hamulca ?

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że byłem z tym problemem w elektryka i po podpięciu VAGa wyskakuje tylko błąd ABSu (który nie działa - spalił się moduł). Czy może to być powiązane?

Tak, masz błąd w komunikacji z modułem ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Zobacz na rorum passata b5 ja kiedyś tam też dałem taki temat ale nei pamiętam co dokładnie było przyczyną. Ale chyba świece żarowe przegrzane - ręki nie dam sobie uciąć. Silniki to są chyba te same więc i przyczyna może być ta sama. A tam podali kilka przyczyn. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marw007

Dzięki Panowie. W takim razie to oleje :D i poczekam co będzie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiek

Mój kumpel miał identyczny problem, też zapalała mu się kontrolka świec żarowych,a po naciśnięciu hamulca gasła. U niego przyczyna byłą w padającym alternatorze. Nie wiem jakie to ma w ogóle powiązanie, ale widocznie ten typ tak ma :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marw007

Dzięki

 

Sprawdzę alternator. Swoją drogą coś w tym może być bo od jakiegoś czasu miewam problemy z akumulatorem :/ . Np. ostatnio jak naprawiałem sobie (wg. forumowego przepisu - dzięki Panowie :ok: ) pokrętło od dmuchawy i linki sterujące klapami, tak sie cieszyłem że dmucha aż "wydmuchałem" sobie cały akumulator :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj sobie masy... może rozbierz ten czujnik pod pedałem hamulca i go przeczyść, mase sprawdz w tylnych reflektorach na pewno :cisza:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barcik

U mnie przez 4 miechy od zakupu kontrolka nigdy nie mrugała, ale cały czas miałem walnięty czujnik ABSu w prawym tylnym kole. Nie mogłem go wymienić ponieważ śruby były masakrycznie zapieczone i nie było siły by to odkręcić. Na szczęście znalazłem cierpliwego pana Henia który rozwiąże każdy problem. Udało mu się ściągnać walnięty czujnik i wstawiliśmy nowy. Wróciłem do domu podpiąłem laptopa pod VAG by skasować pozostały błąd ABSu wchodzę w kontroler patrzę a mi mruga kontrolka świec żarowych!!. Odruchowo przygazowałem (na postoju) i przestała mrugać. Hamulca na pewno nie wcisnąłem bo stał na ręcznym. W każdym razie po wymianie czujnika ABSu, sprężarki od klimy i osuszacza VAG sporo błędów wykazał. Między innymi błąd N109 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timovega
Ja takze mam taki sam problem. U mnie mrygac zaczelo po tym jak popsul mi sie przelacznik rozruchu. wymienilem go i nadal mryga. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

Na forum czytalem ze mrugajaca kontrolka swiec zarowych oznacza problem z silnikiem wysokopreznym i nalezy podlaczyc auto pod vaga.

 

PROBLEM ROZWIAZANY.

Zrobilem skan vagiem. Usunelem bledy i kontrolka zgasla. Przyczyna pewnie byl ten przelacznik rozruchu. Po wymianie na nowy blad ciagle byl widoczny.

Ponowne skanowanie nie wykrylo bledow. problem rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności