Skocz do zawartości
Dario84

Pomoc przy analizowaniu ksiazki serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Dario84, a co Ty chcesz na pasku rozrządu zobaczyć albo na jego elementach, hmm???

chyba tlko czy już musisz szykować się do wymiany czy jeszcze nie. Po paru tysiącach km nadruk daty produkcji paska zostaje zupełnie starty. Na innych częściach nie ma dat produkcji. Jak już kupiłeś to auto i komputer nie wykazał różnic w przebiegu to już nic nie wskurasz. Możesz sobie dać zupełnie spokój. Takie elementy jak pedały, mieszki, panele czy nawet tapicerka i kierownica jest częscią zamienną i wystarczy wydac parę złotych i nie ma już wskazówek na przebieg. Dla mnie kierownica też nie jest żadnych z wyznaczników gdyż różni ludzie mają rózne ręce. Jedni mają miękką skórę na dłoniach a inni np. budowlańcy mają już nieco zniszczone i szorstkie dłonie przez co zdecydowanie skuteczniej i szybciej wycierają każda powierzchnię.

 

Jak tylko auto dobrze jeździ, silnik pracuje równo i bezbłednie to należy się cieszyć i jeździć. Resztę można zawsze poprawić i naprawić.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o psaek rozrzadu ale raczej o rolke napinajaca i prowadzaca. Jak zmienialem rozrzad w golfie rolka miala wytloczony rok produkcji, moze po tym uda sie cos wskurac. Jak sie nie uda to chyba rzeczywiscie dam sobie spokoj. Auto jak na razie dobrze jezdzi, zadnych stukow w zawieszeniu, silnik pracuje rowno tylko jak na moje oko troszke glosno ale moze mi sie tak wydaje. Przejechalem jakies 2000km i zauwazylem ze poziom oleju sie obnizyl (jakies 3mm) czy to moze byc powod do zmartwienia ?? Jaka roznica w stanie jest od max do min ?? Gdzies czytalem ze 0,5 litra to prawda ??

Dodam jeszcze ze VAG nie wykazal zadnych bledow, a w tescie dynamicznym wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pomiar zużycia oleju po przebiegu 2000km będzie raczej mało wiarygodny i nie należy się na nim opierać. Trzeba raczej sprawdzać ilość oleju i dopiero po 10,000km zrobić obliczenie ile silnik spalił oleju. Wydaje mi się jednak, że tu nie ma wiekszego problemu. Pomiedzy minimum na bagnecie olejowym a maksimum w wiekszosci przypadków to 1 litr oleju a nie 0,5 :ok: Bywają okazy, ze nawet 2L wchodzi pomiedzy MIN a MAX (duże silniki diesla). W BMW jest to 1,5L.

 

Co do znaczków wytłoczonych lub nabitych na częsciach rozrządu to raczej nie sprawdzisz tego wczesniej niz przy kolejnej wymianie rozrzadu. Jesli są jakieś numery to wszystko znajduje się na stronach gdzie dana część jest przykręcona do silnika. Jedynie pompa wody ma zewnętrze numery ale u Ciebie w aucie to nie dotyczy rozrządu.

 

Wg. mnie jak nie masz innych powiażniejszych punktów zaczepienia to należy chyba sobie dać spokój z tym sprawdzaniem przebiegu. Jak ktoś to zrobił to wiedział jak i co ma zrobić aby kupujący zbyt szybko się nie dowiedział. Zapewne jak Ci coś wysiądzie powazniejszego i będzie trzeba wymenić to moze okazać się wtedy, że jednak stan danego elementu nie jest równy z posiadanym przebiegiem. Jednak takie rzeczy wychodzą w praniu i z czasem. Oby z jak najdłuższym czasem a nie krótszym np w pierwszych miesiącach po zakupie wozu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym przedstawic za i przeciw oryginalnosci mojego przebiegu:

 

Przeciw:

Wytarta kierownica

Tapicerka nie pierwszej mlodosci

Uchwyty powycierane

Szyba kierowcy lekko trzeszczy przy zamykaniu

Mieszek galki zmiany biegow

Turbo bylo wymienione przed kupnem

Nikiel z kluczyka zjechany

Brudna tapicerka

 

Za:

Ksiazka serwisowa

bardzo dobry stan tarcz, klockow ham, tak jakby potwierdza wymiane ktora jest w ksiazce

To samo z klima

Galka zmiany biegow nie jest wytarta (nie mieszek)

Reczny tez nie wytarty

Bezwypadkowy, malo rys na lakierze i brak rys na szybach

amortyzatory i zawieszenie w bdb stanie

To samo ze sprzeglem i kolem zamachowym

Nakladki na pedalach nie zjechane

Do 01.2006 mial 130 kkm (2 wlasciciel przede mna jezdzil nim rok)

Skrzynia biegow chodzi bez zarzutu

 

To chyba wszystko jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przeciw:

Wytarta kierownica

Jegomośc mógł mieć graby a nie dłonie

 

Tapicerka nie pierwszej mlodosci

Samochód ma 10 lat

 

Szyba kierowcy lekko trzeszczy przy zamykaniu

Taka usterka może występować juz w pierwszym roku eksploatacji

 

Mieszek galki zmiany biegow

Bardzo delikatna skórka. U mnie wytarła się w pierwszym roku eksploatacji a auto kupiłem nowe w salonie

 

Turbo bylo wymienione przed kupnem

Traktuj to jako awarię i ciesz się, że wymienione a nie na Twojej głowie ta wymiana

 

Nikiel z kluczyka zjechany

U mnie po 30tys kilometrów też się wytarł

 

Brudna tapicerka

Wypierz

 

 

Za:

Ksiazka serwisowa

Wszystko można kupić i podrobić. Zobacz na odwrocie datę druki książki i czy przypadkiem nie wydrukowano jej w Chinach

 

bardzo dobry stan tarcz, klockow ham, tak jakby potwierdza wymiane ktora jest w ksiazce

Nastapiła wymiana :ok:

 

To samo z klima

Uzupełniono braki :ok:

 

Galka zmiany biegow nie jest wytarta (nie mieszek)

Ten element akurat cieżko zniszczyć. Jak wygląd chromowana obwódka ??? Chyba, że nie występuje

 

Reczny tez nie wytarty

Pewnie rzadko był używany

 

Bezwypadkowy, malo rys na lakierze i brak rys na szybach

A na masce i zderzaku odpryski na lakierze od kamieni są?

 

amortyzatory i zawieszenie w bdb stanie

Wachacze, czy aby napewno bo słabo widac luzy i czasami zupełnie nie ma stuków. Zawieszenie jest tu tak komfortowe, że stuki się nie wydobywają z tego zawieszenia

 

To samo ze sprzeglem i kolem zamachowym

W normalnych warunkach powinno być ono wieczne

 

Nakladki na pedalach nie zjechane

Są w sprzedazy w kazdym ASO

 

Do 01.2006 mial 130 kkm (2 wlasciciel przede mna jezdzil nim rok)

Przypuścmy

 

Skrzynia biegow chodzi bez zarzutu

Trudno aby nie chodziła. To nie jest Ibiza 95-99 itp

 

 

Ja generalnie nie znam auta sprowadzanego, które nie miało "korekcji", "naprawy", "kalibracji", czy też "usprawnienia" licznika. Róznica tylko w tym czy ktoś robił to umiejętnie i z głowa czy zupełnie bezmyslnie za 100zł z ogłoszenia w gazecie. Niedaleko mojego domu jest komis, gdzie regularnie przyjeżdza Audi A3 i wysiadają z niego weseli Panowie z laptopem i podchodza do kolejnych aut. Nie odpowiem na to co oni tam robią aczkolwiek domyślam się. No i generalnie auta wszystkie są w stanie idealnym, bezwypadkowym i bez nawet najdrobniejszych odprysków lakieru na przednim zderzaku i krawedzi maski.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Bezwypadkowy, malo rys na lakierze i brak rys na szybach

A z ktorego roku sa szyby??? I czy zgadzaja sie parami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z garazu, patrzylem na rozrzad i rolka napinajaca jest wyprodukowana w 2001 roku co by sie zgadzalo z data wymiany rozrzadu (06.04.2001), co chyba potwierdza jego przebieg, poprzedni wlasciciel chyba nie byl by tak bezmyslny zeby zrobic kolejne 100kkm bez wymiany paska. Poza tym gorne wahacze sa fabryczne, tylko 1 jest z 2001 roku.

 

Tapicerka jest juz wyprana ale choler.nie ciezko sie czysci ten welur, ksiazka jest oryginalna bo dzwonilem do aso i potwierdzaja przeglad ostatni w 2006 roku przy przebiegu 130 kkm, nie wystepuje chrom na galce zmiany biegow, na masce sa odpryski od kamieni ale nie za duzo, szyby wszystkie sa 97, tylko przednia 2002, wszystkie VW oryginalne.

Czy trzeba zdejmowac licznik zeby przekrecic przebieg w pasku bez CAN, czy mozna to zrobic przez OBD2 ?? Jesli trzeba wyciagnac licznik to poszukam tam czy ktos nie grzebal, moze to pomoze.

 

Wczoraj zabralem sie za zdzieranie tej gumowej powloki z klamek, pasazera juz zrobilem i calkiem fajnie wyszla, jak bede mial czas to wstawie foto. Teraz sie mecze z ta kierowcy strasznie mozolnie to idzie.

 

Wszystko na to wskazuje ze samochod ma rzeczywiscie taki przebieg, lecz ktorys z wlascicieli nie dbal o to auto i bylo jezdzone najprawdopodobniej tylko po miescie.

 

Samochod kupilem nie w komisie tylko od prywatnego handlarza ktory sobie dorabia na boku. Nie macie pojecia jak sie wystraszyl jak przyjechalem po samochod z gosciem i z laptopem, bal sie ze cos zepsujemy, wiec watpie zeby cos majstrowal przy zegarach, predzej ostatni wlasciciel w niemczech, jakis arab. Ale jak zawsze istnieje 2 strona medalu: mogl sie obawiac ze wykryjemy w jakis sposob faktyczny przebieg samochodu, a przebieg mogl mu ktos zrobic...

Podobno sciaga same dobra auta, mowil ze na gieldzie w gliwicach sprzedal golfa 3 z ostatnich rocznikow za 18 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
na masce sa odpryski od kamieni ale nie za duzo, szyby wszystkie sa 97, tylko przednia 2002, wszystkie VW oryginalne.

No to jesli chodzi o szybe, to mogl byc tylko kamien (kumpel w Golfie w ciagu dwoch lat 2 razy szybe czolowa wymienial po bliskim spotkaniu z kamieniem) lub moglo byc BOOM. Przez 5 lat mozna narobic odpryskow na zderzaku i masce. ALe to juz wszystko jest tajemnica z 2002 roku :cwaniak:

Samochod kupilem nie w komisie tylko od prywatnego handlarza ktory sobie dorabia na boku. Nie macie pojecia jak sie wystraszyl jak przyjechalem po samochod z gosciem i z laptopem, bal sie ze cos zepsujemy, wiec watpie zeby cos majstrowal przy zegarach

Tez raz od takiego kupilem auto-cofniety licznik o 150tkm :dobani: Jak mu powiedzialem, ze cofany byl, to wielkie oczy robil i nie wierzyl...

Nie wiem... Moim zdaniem to auto niewyglada na 180tkm-wez tez pod uwage, ze tylko rodzynki kupuja diesla, zeby jezdzic do kosciola... Ja chyba jestem jednym z nielicznych, ktory dieslem przez rok zrobil zaledwie 22tkm :cwaniak:

Przepraszam za moja szczerosc, ale moim zdaniem w srodku Twoje autko wyglada na przynajmniej 300tkm... Ale moglo byc zaniedbane przez poprzedniego wlasciciela... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wypadek to na pewno samochod jest bezwypadkowy, sprawdzalem go dookola miernikiem grubosci lakieru przed zakupem.

Gdyby przebieg byl oryginalny to 2 wlasciciel zrobil nim 30-35kkm w rok co chyba oznacza normalny sredni niemiecki przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności